NB II: fölényesen nyert az ETO és a Szpari, ikszelt a Gyirmót

Fölényes győzelmet aratott az ETO és a Nyíregyháza a labdarúgó NB II 27. fordulójának délutáni mérkőzésein. A győriek a Kazincbarcikát, a szabolcsiak a Békéscsabát verték meg három góllal. Meglepetésre az eddig hibátlan Gyirmót csak döntetlenre volt képes a sereghajtó Debreceni EAC otthonában. A Soroksár hátrányból szerzett három pontot a vendég Szentlőrinc ellen, nem hozott gólt a Pécs és a Haladás baranyai ütközete.

Újra kikapott a Loki, Berecz ráadásgóljával élre ugrott a Vasas

Helycsere történt az élen a labdarúgó NB II 27. fordulóját követően. Három napon belül másodszor is alulmaradt a Loki, ezúttal Ajkán. Mivel a Vasas Berecz Zsombor hosszabbításban lőtt góljával legyőzte a Siófokot, most már a piros-kékek vezetik a tabellát. Megszakadt a Gyirmót tavaszi győzelemsorozata, miután Csertői Aurél csapata csak döntetlenre volt képes a sereghajtó DEAC otthonában. Fontos három pontot gyűjtött be a Szeged, amely Germán duplájával fordított otthon a Szolnok ellen és a Soroksár is hátrányból verte a Szentlőrincet.

Négy gólt szerezve ismét nyert a Nyíregyháza

A labdarúgó NB II 27. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus négy gólig jutott az idén még nyeretlen Békéscsaba ellen, ezzel megszerezte az egymást követő negyedik győzelmét.

A Vasasé a csúcsrangadó, ráadásgóllal nyert a Gyirmót, hetet kapott a Budaörs

Fergeteges hajrával a Vasas nyerte Debrecenben a labdarúgó NB II 26. fordulójának csúcsrangadóját és ezzel két pontra  megközelítette az éllovas Lokit. Kora délután a tavasszal még hibátlan Gyirmót hátrányból felállva a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Szolnok otthonában, nem esett gól a baranyai derbin, míg a Budaörs 7–2-es kiütéses vereséget szenvedett a vendég Ajkától, Tatabányán. A Haladás egy félidő alatt négy gólt szerezve fölényesen verte a Kaposvárt. Az alsóházban a végén mentett pontot a Dorog, Siófokon győzött a Szeged, otthon bukott a Barcika.

A cserék döntöttek Kazincbarcikán, nyert a Nyíregyháza

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a kiesés ellen küzdő Kazincbarcika a Nyíregyházát látta vendégül. A második félidőben a vendégek két gólt szereztek, ennek köszönhetően három ponttal utazhatnak haza a borsodiaktól.

Fontos rangadót nyert a Vasas, 11 bajnoki után kapott ki a Szolnok

A labdarúgó NB II 25. fordulójában 11 bajnoki után vereséget szenvedett a Szolnok, amely a sereghajtó DEAC otthonában kapott ki. A délutáni programban a Soroksár a Békéscsabát, míg a Gyirmót a Siófokot győzte le két góllal. Két egymást követő vereség után új edzőpárossal, a kiesés ellen küzdő Szeged otthonában lépett pályára a listavezető Loki és kiütéses győzelmet aratott. Hosszabb szünet után újra három pontot szerzett a Kaposvár. A forduló rangadóján a Vasas a hajrában gyűrte le a Budaörsöt.

NB II: vége a Szolnok sorozatának, továbbra is hibátlan tavasszal a Gyirmót

A hazai csapatok domináltak a labdarúgó NB II 25. fordulójának vasárnap kora délután rendezett mérkőzésein, hiszen a vendégek a hét találkozón egyetlen gólt sem tudtak összehozni. A Gyirmót 2–0-ra verte meg a Siófokot, így 2021-ben még mindig hibátlan. Meglepetésre a sereghajtó DEAC ugyanilyen különbséggel győzött a Szolnoki MÁV ellen, amelynek ezzel megszakadt a 11 meccsen át tartó veretlenségi sorozata.

A Nyíregyháza nyerte meg a közvetlen riválisok csatáját

A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Nyíregyháza a fordulót vele azonos pontszámmal váró ETO-t látta vendégül. A Győr aktívabban kezdte a mérkőzést, de a Spartacus idővel átvette az irányítást és Gresó Mátyás találatával megérdemelten győzött.

NB II: ikszelt a Pécs Csabán, emberhátrányban is nyert a Csákvár

A harmadik Pécs és a negyedi Budaörs is döntetlent játszott a labdarúgó NB II 24. fordulójában. Előbbi Békéscsabán, utóbbi pályaválasztóként Tatabányán, a Szeged ellen végzett 1-1-re. A Csákvár úgy is nyerni tudott Felcsúton a Kaposvár ellen, hogy több mit egy félidőt emberhátrányban játszott. A hosszú ideje veretlen Szolnok mind a három pontot elvitte Siófokról, a Szpari otthon a sereghajtó DEAC-ot verte, míg a kiesés ellen küzdő Dorog értékes egy pontot gyűjtött be az ETO otthonában.

Két góllal nyert a Szpari és a Csákvár, Siófokon győzött a Szolnok

A zord téli időjárás nem kedvezett a pályáknak, ezért csonka fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. A Csákvár úgy is nyerni tudott Felcsúton a Kaposvár ellen, hogy több mint egy félidőt emberhátrányban játszott. A hosszú ideje veretlen Szolnok mind a három pontot elvitte Siófokról, a Szpari otthon a sereghajtó DEAC-ot verte meg, míg a kiesés ellen küzdő Dorog értékes pontot gyűjtött be az ETO otthonában. A harmadik helyezett Pécs és a negyedik helyen álló Budaörs is döntetlent játszott – előbbi Békéscsabán, utóbbi pályaválasztóként Tatabányán, a Szeged ellen végzett 1–1-re. A nap meccsét este Szombathelyen vívták, ahol nem esett gól a Vasas vendégszereplésén.

Hét meccs után újra nyert a Nyíregyháza Spartacus

A labdarúgó NB II 24. fordulójában a mérkőzést a 12. helyről váró Nyíregyháza a sereghajtó DEAC-ot látta vendégül. A hazaiak az első félidőben remekül futballoztak és két gólt szerezve megszakították a rossz sorozatukat.

NB II: kupagyőztes támadó érkezett a Nyíregyházához

Mindenben megállapodott a labdarúgó NB II-ben szereplő Nyíregyháza Spartacus Zamostny Balázzsal, a csatár fél plusz egyéves szerződést írt alá a klubhoz – számolt be róla a szabolcsiak honlapja.

NB II: a Gyirmót nyerte a rangadót; hatgólos meccs Pécsen

Nagy Patrik duplájával a Gyirmót 2–0-ra megnyerte a Budaörs elleni rangadót a labdarúgó NB II 23. fordulójában. A Pécs gólzáporos meccsen 4–2-re megverte a Kazincbarcikát. A Siófok kiütéses diadalt aratott a DEAC otthonában, a Csákvár döntetlent játszott Ajkán, az ETO a hajrában kapott góllal maradt alul Soroksáron.

Négyet vágott a Pécs, ötöt a Siófok, hárommal nyert a Vasas

A szombati Szolnok–Debreceni VSC (2–1) mérkőzés után vasárnap kilenc meccsel folytatódott a labdarúgó NB II 23. fordulója. A Siófok ötöt vágott a DEAC vendégeként, míg a Pécs négy gólt szerezve győzte le a Barcikát. Az Ajka és a Békéscsaba is a ráadásban mentett pontot. Kihasználta nagy lehetőségét a Vasas, és miután simán megverte otthon a Szentlőrincet, hat pontra megközelítette az élen álló Lokit. A Haladás hamar hátrányba került Szegeden, a végén mégis három ponttal távozott.

Dlusztus gólja döntött, elhasalt a Szpari Dorogon

Második tavaszi mérkőzését is megnyerte a kiesés elől menekülő Dorog, Dlusztus András a hajrában döntötte el a Nyíregyháza elleni találkozót. A szabolcsiak immár hét mérkőzés óta nyeretlenek, ráadásul legutóbbi három fellépésükön gólt sem szereztek.

NB II: a hajrában csikarta ki a győzelmet a Vasas, pontot vesztett a Budaörs

A hajrában csikarta ki a győzelmet a Vasas a kiesőhelyen álló Csákvár otthonában a labdarúgó NB II 22. fordulójában.  A Budaörs gól nélküli döntetlenre végzett otthon a Szolnok ellen, az Ajka bravúrdiadalt aratott Békéscsabán. Az alsóházban hazai sikerek születtek, a Szentlőrinc a Szeged, a Dorog a DEAC ellen gyűjtötte be a három pontot.

Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Soroksár

A labdarúgó NB II 22. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus a Soroksárt fogadta. Ugyan mindkét fél alakított ki helyzeteket, a csapatoknak be kellett érniük a gól nélküli döntetlennel.

Feljut-e végre a Vasas, vagy egyből két osztályt ugrik a Pécs?

Január 31-én, vasárnap folytatódnak az NB II küzdelmei, elkezdődik a tavaszi szezon. Az őszi 21 forduló lejátszása után most 17 forduló maradt a helyezések eldöntésére. Az idény végén az első két helyezett jut fel az első osztályba, illetve az utolsó három esik ki az NB III-ba.

Teremkerékpár: Nyíregyháza rendezi a jövő évi Európa-bajnokságot

A Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) pénteki közleménye szerint az európai szövetség (UEC) főtitkára, Enrico Della Casa személyesen hozta Magyarországra a viadalról szóló szerződést, amelyet Törzsök Zsolttal, az MKSZ alelnökével írtak alá Budapesten. A teremkerékpáros (indoor cycling) Eb-n két szakág, a művészkerékpár és a kerékpárlabda legjobbjai küzdenek meg egymással.

Felkészülés: győzött a Vasas, a Dorog hatot, a Szpari négyet vágott

Több másodosztályú labdarúgócsapat játszott felkészülési mérkőzést szerdán. A Vasas győzött a Soroksár otthonában, míg a Szeged gólgazdag találkozón megverte a Pécset. A Dorog hatot vágott az NB III-as Mol Fehérvár II-nek, a Nyíregyháza pedig négy gólt szerzett a Gesztely ellen.