Tenisz: Djokovics sérülten nyerte meg az Australian Opent

Komoly sérülés hátráltatta, ezzel együtt Novak Djokovic lehengerlő játékkal nyerte meg múlt vasárnap pályafutása során tizedik alkalommal az ausztrál nyílt teniszbajnokságot.

Australian Open: nézőcsúcs született a tornán

Megdőlt a nézőcsúcs a vasárnap zárult Australian Openen: 839 192-en tekintették meg a helyszínen a főtábla küzdelmeit a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Aus. Open: így gratulált Nadal Djokovics győzelméhez – fotó

A tavalyi győztes Rafael Nadal a közösségi oldalán gratulált Novak Djokovics Australian Open-győzelméhez.

Aus. Open: Kiutasítottból uralkodó – nemzetközi lapszemle

Mint arról beszámoltunk, Novak Djokovics nyerte a 2023-as Australian Opent, miután 2 óra 56 perc alatt három játszmában felülmúlta a görög Sztefanosz Cicipaszt a torna döntőjében. A győzelem után a nemzetközi sajtó a „Melbourne Park királyaként” ír a szerb teniszezőről, aki átvette a vezetést a férfi világranglistán.

Aus. Open: Kyrgios Djokovics-szurkoló? Az ausztrál szerint a szerb meg sem áll 28 GS-sikerig

A Rafael Nadal- vagy a Roger Federer-szurkolók vélhetően másképp gondolják, de az Australian Openről sérülés miatt lemaradó, a legfrissebb világranglista 20. helyén álló ausztrál Nick Kyrgios úgy érzi, a 35 éves Novak Djokovics 22. Grand-Slam-győzelme után könnyedén jut el 28 GS-diadalig.

Aus. Open: „Djokovicsot edzeni olyan, mint a Real Madrid kispadján ülni”

Novak Djokovics edzője, Goran Ivanisevic szerint a játékosok 97 százaléka visszalépett volna az ausztrál nyílt teniszbajnokságtól, ha hasonló sérüléssel küszködött volna, mint az immár 22-szeres Grand Slam-győztes tanítványa.

Tenisz: Djokovics a régi-új világelső, Fucsovics a 71. helyen

A várakozásoknak megfelelően ismét Novak Djokovics vezeti a férfi teniszezők világranglistáját. Az Australian Openen a második fordulóig jutó Bondár Anna kilenc helyet javítva a 72. a női teniszezők világranglistáján. Az élen továbbra is a lengyel Iga Swiatek található, a melbourne-i bajnok Arina Szabalenka pedig ismét feljött másodiknak.

Aus. Open: nem volt valódi ellenfele Novak Djokovicsnak a tornán

Novak Djokovics egyértelműen a fiatalok által szétzilált mezőny fölé magasodott az Australian Openen – a szerb klasszis egyetlen szettet vesztett az egész tornán –, a vasárnapi döntőben Sztefanosz Cicipasz sem tudott mit kezdeni a szerb kiválósággal, aki megérdemelten zárkózott fel Rafael Nadalhoz a Grand Slam-győzelmek számát tekintve.

Aus. Open: Djokovics legyőzte Cicipaszt a döntőben

A Melbourne-ben zajló Australian Openen a verseny 4. kiemeltje, a szerb Novak Djokovics 2 óra 56 perc alatt három  játszmában legyőzte a 3. kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt, amivel megnyerte pályafutása 22. egyéni Grand Slam-tornagyőzelmét, beérte Rafael Nadalt, egyben karrierje során 10. alkalommal győzött az Australian Openen, s hétfőtől a világranglista élére ugrik.

Megvan a 22.! Djokovics legyőzte Cicipaszt, beérte Nadalt, újra világelső

A Melbourne-ben zajló Australian Openen a verseny 4. kiemeltje, a szerb Novak Djokovics 2 óra 56 perc alatt három  játszmában legyőzte a 3. kiemelt görög Sztefanosz Cicipaszt, amivel megszerezte pályafutása 22. egyéni Grand Slam-tornagyőzelmét, beérte Rafael Nadalt a vonatkozó örökrangsorban, egyben karrierje során 10. alkalommal győzött a melbourne-i GS-tornán – a Roland Garroson összesen 14 alkalommal diadalmaskodó spanyol után másodikként nyerte meg tizedszer ugyanazon Grand Slam-tornát.

Videó: fiatalok és idősek is ünnepelték Djokovics döntőbe jutását

Mint beszámoltunk róla, szoros első játszma után könnyedén jutott be a döntőbe a kilencszeres győztes korábbi világelső Novak Djokovics a kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán. A teniszlegenda sikerét fiatalok és idősek is egyaránt megünnepelték.

Aus. Open: Djokovics sorozatban 27. melbourne-i sikerével döntős!

Szoros első játszma után végül könnyedén jutott be a döntőbe a kilencszeres győztes korábbi világelső Novak Djokovics a kemény pályás ausztrál nyílt tenisztornán, az elődöntőben 7:5, 6:1, 6:2-re győzte le az amerikai Tommy Pault. A vasárnapi fináléban a szerb ellenfele a harmadik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz lesz.

Aus. Open: Cicipasz Hacsanovot négyszettes meccsen legyőzve döntős

Izgalmas első játszma után négyszettes győzelmet aratott a harmadikként rangsorolt görög Sztefanosz Cicipasz a 18. helyen kiemelt orosz Karen Hacsanov felett az Australian Open elődöntőjében.

Aus. Open: Djokovics Rubljov kiütésével 44. Grand Slam-elődöntőjét vívja

A világranglista 35. helyén álló amerikai Tommy Paul bejutott az elődöntőbe férfi egyesben az Australian Openen: a negyeddöntőben négy szettben győzte le honfitársát, Ben Sheltont. Elmaradt a nagy csata a szerb Novak Djokovics és az orosz Andrej Rubljov között, hiszen a kilencszeres AO-győztes korábbi világelső meglehetősen könnyedén nyert 6:1, 6:2, 6:4-re, így karrierje során negyvennegyedszer jutott elődöntőbe Grand Slam-tornákon.

Tenisz: megműtötték Nick Kyrgiost, aki ezután Djokovics játékát dicsérte

Kés alá feküdt Nick Kyrgios, a wimbledoni teniszbajnokság tavalyi döntőse – szúrta ki a BBC. Az ausztrál kiválóság egy térdében keletkezett ciszta miatt volt kénytelen visszalépni az idei ausztráliai nyílt teniszbajnokságtól (Australian Open), amelyen férfi párosban címvédőként lépett volna pályára.

Australian Open: kivezették a Djokovicsot gúnyoló nézőket – videó

Az Australian Open csütörtöki napján Novak Djokovics négy játszmában győzött Enzo Couacaud ellen. A negyedik szett elején Djokovics megelégelte az őt egész mérkőzés során kiabálva gúnyoló néző viselkedését, és megkérte a játékvezetőt, hogy rendelje el az illető kivezettetését. A kérésnek végül eleget tettek.

Australian Open: Zverevnek nem hozott szerencsét a madárürülék – videó

Újabb három kiemelt búcsúzott a 64 között a melbourne-i kemény pályás ausztrál nemzetközi teniszbajnokságtól, az Australian Opentől, hiszen a nyolcadik helyen rangsorolt amerikai Taylor Fritz az ausztrál Alexei Popyrintől ötszettes, a 12. helyen kiemelt német Alexander Zverev az amerikai Michael Mmoh-tól négyjátszmás, a spanyol Pablo Carreno pedig a francia Benjamin Bonzitól ugyancsak ötszettes vereséget szenvedett. A korábbi világelső és kilencszeres Australian Open-győztes szerb Novak Djokovicsot csak a második játszmában tudta megszorongatni a francia Enzo Couacaud.

Aus. Open: meglesz Djokovicsnak a 22. Grand Slam-trófea?

Rafael Nadal rekordjára hajt Novak Djokovics a hétfőn rajtoló Australian Openen, amelyen Nick Kyrgios és Danyiil Medvegyev mellett leginkább a tavaly berobbant fiatalok állhatnak az útjába, noha Carlos Alcaraz sérülés miatt hiányzik a mezőnyből – és persze Nadalt sem szabad leírni.

Australian Open: telt ház előtt játszott edzőmeccset Djokovics és Kyrgios

Telt ház, 15 ezer néző előtt játszott egymással edzőmérkőzést a Rod Laver Arénában Novak Djokovics és Nick Kyrgios az Ausztrál nyílt teniszbajnokság előtt.

Tenisz: Messi kirohanását utánozta Djokovics a konditeremben – videó

Ötletes módon viccelődött az argentin Diego Schwartzmannal (ATP 25.) Novak Djokovics (ATP 5.), a korábbi világelső szerb teniszező. A két sportoló együtt készül a január 16-án elrajtoló ausztráliai nyílt teniszbajnokságra.

Kézilabda Eb: Tudta-e?