Tenisz: Nisikori rossz formában, kiesett Hamburgban

Változatlanul gyenge formában van Nisikori Kei, aki már a nyitókörben búcsúzott az 1.2 millió euró (435.6 millió forint) összdíjazású hamburgi salakpályás tenisztornán.

Tenisz: Nisikori Kei már az első körben kiesett Kitzbühelben

A korábbi top 10-es Nisikori Kei már a nyitó körben kiesett az 543 ezer euró (190 millió forint) összdíjazású salakpályás kitzbüheli férfi tenisztornán.

US Open: Nisikorinak másodjára is pozitív lett a tesztje, veszélyben az indulása

Egy héten belül másodszor is pozitív lett a koronavírustesztje a japán tenisz férfi éljátékosának, Nisikori Keinek, akinek így kétségessé vált a szereplése az idei US Openen, az augusztus 31-én rajtoló Grand Slam-tornán.

US Open: Nisikori koronavírusos, visszalépett!

Pozitív koronavírusteszt miatt a japán Nisikori Kei visszalépett a jövő héten kezdődő New York-i, eredetileg Cincinnatibe tervezett kemény pályás tenisztornától.

Tenisz: Nisikori nem indul az Australian Openen

Könyöksérülése miatt nem indul 2020-ban az év első Grand Slam-tornáján Nisikori Kei.

Tenisz: a világranglista-8. idén már nem játszik

Nisikori Kei, a japánok első számú férfi teniszezője sérülés miatt ebben az évben már nem lép pályára.

US Open: Djokovics válla rendben, Medvegyev összekapott a nézőkkel

A világelső szerb Novak Djokovics három játszmában legyőzte az amerikai Denis Kudlát a tenisz US Open harmadik fordulójában. Danyiil Medvegyev a nap utolsó mérkőzésén a közönséggel is összeveszett, de legyőzte a spanyol Feliciano Lópezt. A nap kiemelt áldozata a férfiaknál Nisikori Kei volt. A nőknél a horvát Petra Marticnak a lett Anastasija Sevastova elleni sikere számít a legnagyobb meglepetésnek.

US Open: a százados Federer megint hátrányból győzött

Századik mérkőzésén az amerikai nyílt teniszbajnokságon (US Open) Roger Federer szetthátrányból felállva, 3:6, 6:2, 6:3, 6:4-re legyőzte a bosnyák Damir Dzumhurt, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. A svájci klasszis a 3. fordulóban a Dan Evans–Lucas Pouille csata továbbjutójával játszik.

Wimbledon: Djokovics hengerelt, Federer–Nadal csata a döntőért!

A wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének 5. fordulójában, azaz a negyeddöntőben az első helyen kiemelt Novak Djokovics három játszmában legyőzte a 21. helyen rangsorolt David Goffint. A legjobb négy között az argentin Guido Pellát négy szettben búcsúztató Roberto Bautista Agut lesz az ellenfele. A nyolcadik kiemelt Nisikori Kei az első szettben meglepte Roger Federert, ám a svájci legenda magabiztosan hozta a következő három játszmát, így 13. wimbledoni elődöntőjére készül. Federer az elődöntőben régi riválisával, Rafa Nadallal találkozik, aki három játszmában búcsúztatta az amerikai Sam Querreyt. A két klasszis legutóbb a 2008-as fináléban találkozott egymással Wimbledonban.

Wimbledon: Serena Williams simán győzve a 16 között

Magabiztos győzelemmel jutott be a legjobb 16 közé Serena Williams a wimbledoni teniszbajnokság női versenyében.

Roland Garros: Nadal–Federer csata jöhet a döntőért!

A francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében a 11-szeres győztes és címvédő, 2. kiemelt Rafael Nadal három szettben győzte le a 7. helyen kiemelt Nisikori Keit. A szintén korábbi világelső, a svájci Roger Federer honfitársát, Stan Wawrinkát győzte le négy játszmában 3 óra 40 perc alatt. A két győztes egymás ellen lép pályára a döntőbe jutásért.

Roland Garros: félbeszakadt Federer és Nadal meccse is

Kedden is folytatódik a küzdelem a francia nemzetközi teniszbajnokságon, ám délután fél hat előtt néhány perccel eleredt az eső, ezért félbeszakadt a folyamatban lévő két férfi negyeddöntő. A 2. kiemelt Rafael Nadal 6:1, 6:1, 4:2-re vezetett a 7. kiemelt japán Nisikori Kei ellen, míg a svájci párharcban a 3. kiemelt Roger Federer 7:6, 4:6, 7:6, 3:3-ra állt honfitársa, a 24. kiemelt Stan Wawrinka ellen. Innen folytatják, ha a körülmények is engedik.

Roland Garros: Nisikori a kiesés széléről kapaszkodott vissza

Kiesett az amerikai Sofia Kenin és a cseh Katerina Siniaková a Francia nemzetközi teniszbajnokság női versenyének nyolcaddöntőjében.

Roland Garros: Federer a 400. GS-meccsét is 3:0-ra nyerte meg

Bejutott a legjobb 16 közé a francia nyílt teniszbajnokságon Roger Federer, aki a párizsi salakpályás Grand Slam-torna harmadik fordulójában a norvég Casper Ruudot győzte le három játszmában.

Tenisz: a címvédő Nadal is a nyolc közé került Barcelonában

A Barcelonában zajló salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében a címvédő, és első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal két szettben legyőzte honfitársát, David Ferrert, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Tenisz: Nisikori továbbment, Cilic kiesett Dubaiban

Az első helyen kiemelt Nisikori Kei magabiztosan jutott be a nyolcaddöntőbe a dubai kemény pályás férfi tenisztornán, mivel az első fordulóban két szettben a francia Benoit Paire fölé kerekedett.

Tenisz: Nisikori magabiztosan jutott be a nyolcaddöntőbe

Az első helyen kiemelt Nisikori Kei magabiztosan jutott be a nyolcaddöntőbe a dubai kemény pályás férfi tenisztornán: az első fordulóban két szettben kerekedett a francia Benoit Paire fölé.

Tenisz: Wawrinka lesz Monfils ellenfele a rotterdami döntőben

A svájci Stan Wawrinka lesz a francia Gaël Monfils ellenfele a rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna döntőjében, miután előbbi szombaton legyőzte az első helyen kiemelt japán Nisikori Keit.

Tenisz: Nisikori túl nagy falat volt Fucsovicsnak

Fucsovics Márton az első szettben brékhátrányból is felállt, de végül megtörte őt a japán Nisikori Kei, aki 6:3, 6:2-re legyőzte őt a rotterdami ATP-torna negyeddöntőjében.

Fucsovics nem bírt az első kiemelt Nisikorival

Nem sikerült a bravúr, Fucsovics Márton két szettben vereséget szenvedett az első helyen kiemelt japán Nisikori Kei ellen az 1.96 millió euró összdíjazású rotterdami kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.