Videó: a Newcastle játékosának fogát kiverték – zseniálisan reagált

Mint arról beszámoltunk, az Arsenal 2–0-ra kikapott a Newcastle United otthonában hétfő este az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában, így jókora lépéshátrányba került a Tottenham Hotspurrel szemben a BL-indulásért folyó harcban. A „szarkák” egész mérkőzésen hatalmasat küzdöttek, Callum Wilson pedig a fogát adta az utolsó hazai győzelemért az idényben.

Az MU még az európai kupaindulást is bukhatja; a Chelsea-nél csütörtökön az Arsenalnak szurkolnak?

Másfél hét alatt harmadára csökkent a Liverpool esélye a bajnoki címre, ezzel szemben a városi rivális Everton bennmaradási reményei hatszor valószínűbbek lettek. A Manchester Citynek furcsa módon a Chelsea segíthet be, amely a bajnokságban már egyik aranyesélyessel sem találkozik, de az FA-kupában azért még alaposan kifáraszthatja a Liverpoolt. A Brighton ellen földbe álló Manchester United nemcsak a Bajnokok Ligája-indulásról mondhatott le az előző hétvégén, de az Európa-liga-szereplése is reális veszélybe került. Így fordulunk rá a Premier League-idény utolsó másfél hetére. Ez már tényleg a végjáték, abból is a 2.0!

PL: gálázott a City, 3 pont az előnye a Poollal szemben

A Manchester City 5–0-ra kiütötte a Newcastle-t az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának záró mérkőzésén, így a címvédőnek három pont az előnye üldözőjével, a Liverpoollal szemben.

PL: nem hibázott a Liverpool, nyomást helyezett a Man. Cityre

A Liverpool 1–0-ra nyert idegenben a Newcastle United ellen az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában. A bajnoki címre hajtó „vörösök” győztes gólját Naby Keita lőtte az első félidőben.

PL: ez már a végjáték – Klopp és Guardiola „Bosszúállói” ismét emlékezetes aranycsatát vívnak

Hajrájához érkezett a Premier League 2021–2022-es idénye, ám szerencsénkre öt fordulóval (és néhány pótlásra váró meccsel) a vége előtt még óriási a csata a bajnoki címért, a Bajnokok Ligája-indulásért és a kiesés elkerüléséért is. Íme, a legfőbb kérdések, az esélyek és a lehetséges forgatókönyvek.

Videó: ilyen a világon nincs – a Soton 16 éves játékosa 3 ugyanolyan gólt lőtt

A Southampton U23-as csapatát erősítő Tyler Dibling nem akármilyen teljesítményt tett le az asztalra a Newcastle United elleni hétfői bajnokin a St James’ Parkban (2–4). A 16 éves játékos az első félidőben, 34 perc leforgása alatt három nagyon hasonló gólt szerzett a tizenhatoson kívülről, méghozzá úgy, hogy a „szarkák” játékosai közül vannak páran, akik hét évvel idősebbek nála. Diblingnek egyébként már három évre szóló profi szerződése van a „szenteknél”, és minden bizonnyal szép karrier előtt áll.

PL: Gabriel Jesus négy gólt vágott, tovább hasít a Man. City

A címvédő, egyben listavezető Manchester City 5–1-re legyőzte a Watfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának szombati játéknapján. A Newcastle United 3–0-ra győzött Norwichban, a Leicester City–Aston Villa meccsen nem esett gól.

Videó: legyen tánc – a Newcastle játékosának cselénél csak a dél-afrikai verzió jobb

Mint arról beszámoltunk, a Newcastle United hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szerdai játéknapján. A mérkőzés 17. percében a „szarkák” francia támadója, Allan Saint-Maximin úgy érezte, jó párszor át kell lépnie a labda felett, ha ki akarja cselezni az ellenfél játékosát.

PL: a „szarkák” megtréfálták a „rókákat”; csak ikszelt a West Ham a Burnleyvel

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának vasárnapi játéknapján a Newcastle United 2–1-re legyőzte a Leicestert, míg a West Ham United 1–1-es döntetlent játszott Londonban a Burnleyvel.

PL: Chris Wood büntetőjével nyert a Newcastle

Chris Wood büntetőből szerzett góljával a Newcastle 1–0-ra legyőzte a Wolverhampton Wandererst az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában.

PL: remek szabadrúgásgól, a West Ham legyőzte az Evertont

A West Ham United 2–1-re legyőzte az Evertont az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 31. fordulójában.

PL: Lampardot nem érdekli, hogy ünneplés közben eltörte a karját

Mint ismert, az Everton egy 99. percben szerzett góllal legyőzte Liverpoolban a Newcastle Unitedet. A hazaiak mestere, Frank Lampard annyira örült a későn esett győztes gólnak, hogy állítása szerint ünneplés közben eltörte a karját.

PL: egy néző nyakánál fogva kötözte magát a kapufához; az Everton nyert

A Just Stop Oil nevű szélsőséges klímavédelmi kampány szervezői már februárban jelezték, hogy az Egyesült Királyság egész területén akciókba kezdenek, hogy a jelenlegi, olaj alapú infrastruktúra felszámolásáért demonstráljanak. Az akciósorozat kedden már elérte a Premier League-et, szerdán pedig az Everton–Newcastle mérkőzést is megzavarta egy aktivista, aki miatt jó öt percen át állt a játék. Ami a futballt illeti: a találkozó jelentős részében mezőnyfölényben futballozó vendégek a 99. percben kapott góllal alulmaradtak.

Atlético: a Newcastle-lal hírbe hozott Oblak nyitott lenne a PL-re

Az Atlético Madrid kapusának, Jan Oblaknak még tizennyolc hónap van hátra a szerződéséből, de a hírek szerint a Premier League-be vágyik – írja a goal.com. Angliában a Newcastle Unitedot emlegetik az első számú kérőjeként.

PL: az utolsó percekben döntött a Chelsea a Newcastle ellen

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea hazai pályán kiizzadta a győzelmet a kilencmeccses veretlenségi sorozatát elbukó Newcastle United ellen (1–0), míg a West Ham United az Aston Villát, a Wolverhampton pedig az Evertont múlta felül.

PL: először lett kameruni a hónap legjobbja; a Newcastle mesterét is elismerték

A Liverpool 30 éves belső védője, Joël Matip lett február legjobb játékosa az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League), míg a Newcastle United élére novemberben kinevezett Eddie Howe-t választották meg a hónap menedzserének – közölte hivatalos oldalán a liga.

PL: klubrekordot döntött a Soton ellen fordító Newcastle

A Newcastle fordított, és 2–1-re nyert Southamptonban, ezzel Eddie Howe együttese zsinórban a 9. bajnokiján maradt veretlen, amire a Premier League 1992 óta íródó történetében még egyszer sem volt képes. Ezenkívül három elhalasztott bajnoki meccset pótoltak még be csütörtökön.

A német és az angol stílust ötvöző Frankenstein – így alakult át Eddie Howe-val a Newcastle

A Newcastle United ebben az idényben előbb beállította a leghosszabb nyeretlenségi sorozatát, majd most hétvégén, a Brighton elleni 2–1-es sikerrel a leghosszabb veretlenségi szériáját is. Eddie Howe irányításával (no meg a szaúdi tőke segítségével) a csapat néhány hónap alatt is látványos fejlődésen ment keresztül, ma már nemcsak korábbi önmagához képest, hanem az angol élvonal középmezőnyéhez mérve is kifejezetten jó mutatókat tudhat magáénak. Sőt, egy-két meghatározó játékelemben már a „nagy hatost” idézi. Ilyen téren nem is annyira a Southampton elleni csütörtöki, mint inkább a Chelsea elleni hétvégi bajnoki lehet majd az elmúlt négy hónapba fektetett munka igazi fokmérője.

PL: egy félidő szenvedés után a Chelsea tíz perc alatt hármat hintett

A Chelsea a gól nélküli első félidő után 4–0-ra megverte idegenben a Burnleyt az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójában. Az Aston Villa is 4–0-ra nyert, mégpedig a Southampton ellen, míg a Brentford Ivan Toney mesterhármasával győzött 3–1-re a Norwich vendégeként. A Newcastle United a Brightont is legyőzte.

Képek: a Newcastle-legenda lánya gyönyörű énekesnővé érett

Alan Shearer, a Newcastle United angol ikonja, a Premier League Hall of Fame-jének, azaz a Hírességek Csarnokának a tagja, az angol labdarúgás korábbi meghatározó alakja. A most 51 éves legendának három gyermeke született, közülük a 27 éves Hollie énekesnői pályára lépett, akinek a dalait például havonta több mint 22 ezren hallgatják meg a Spotifyon. Tavaly novemberben ez a szám egyébként „csak” 15 ezer volt a The Sun információi szerint. Persze nemcsak hallhatjuk, hanem a nagyjából 49 ezer követőt számláló Instagram-oldalának köszönhetően láthatjuk is őt, ahol betekintést nyerhetünk a mindennapjaiba, utazásaiba és nyaralásaiba.

Kézilabda Eb: Tudta-e?