-->
Miamiban nyert a Suns, otthon égett meg harminccal a Dallas

A Phoenixé a csúcsrangadó, Dallast is bevette a Knicks, Houstonban is kikapott a Lakers, javított a Bulls, tovább száguld a Bucks, a Celtics és a Nuggets az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában.

NBA: nagyot fordított a Nets, győzött a Suns és a Bulls

A Phoenix Suns 124–121-es diadalt aratott a Houston Rockets felett, míg a Chicago Bulls 125–118-as sikert ért el a Sacramento Kings ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga legutóbbi játéknapján, így előbbi sorozatban hetedik, utóbbi pedig ötödik alkalommal nyert. A Brooklyn Nets 28 pontos hátrányból fordítva legyőzte a városi rivális New York Knicks csapatát.

Luka Doncic visszatért, hosszabbítást nyert Los Angelesben a Mavs

A Lakers New Yorkban is kikapott az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapján, Portlandben sem szakadt meg a Denver kálváriája, a Heat pedig nagy utolsó negyeddel hozta a kötelezőt Detroitban.

NBA: majdnem elbaltázták, de kihasználták James eltiltását

LeBron James az eltiltását töltötte, Anthony Davis betegeskedve nem volt az igazi (20 pont), így Russell Westbrook hiába ért el tripla duplát (31 pont, 13 lepattanó, 10 assziszt), a Los Angeles Lakers egy percig sem vezetett, és – bár mínusz 25-ről visszakapaszkodott – 106–100-ra kikapott a New York Knicks vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keddi játéknapján. CJ McCollum a második és a harmadik negyedben is utolsó másodperces kosarat dobva, 32 ponttal vezette sorozatban negyedik győzelmére a Portlandet, a Miami nyert Detroitban, és a Clippers hiába egyenlített a rendes játékidő utolsó percében három triplát értékesítve, hosszabbításban végül kikapott a három vereségből lábadozó Dallastól.

A Bulls és a GSW otthon bukott, már csak a Jazz veretlen

A New York egy ponttal nyert Chicagóban, a Memphis pedig hosszabbításban gyűrte le a Warriorst – tovább robog a Washington, győzött a Sixers és a Mavericks is az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

NBA: hiába Curry remeklése, először kapott ki a Warriors

Az eddig hibátlan mérleggel rendelkező Golden State Warriors hosszabbítást követően 104–101-re kikapott a Memphis Grizzliestől az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

NBA: otthon bukott a Nets és a Knicks, megvan a Lakers első győzelme

A Memphis ellen nyert kiélezett végjátékot a Los Angeles Lakers, nem hibázott a Celtics és a Sixers, továbbra is veretlen a Golden State Warriors, míg a New Yorkot a Magic, a Brooklynt pedig a Hornets verte meg idegenben az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapján.

NBA: a New York Knicks adja az év edzőjét

A New York Knickset irányító Tom Thibodeau-t választották meg az év edzőjének az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA).

Megint a Dallas vezet, három csapat is továbbjutott

A Philly Joel Embiid nélkül zárta le a Wizards elleni szériát, a Utah sorozatban negyedszer is legyőzte a Memphist, az Atlanta pedig 90 pont alatt tartotta a New Yorkot – eközben a Mavericks Luka Doncic parádéjával ismét megverte a Clipperst.

Visszavágott a Celtics és a Clippers, újra vezet a Hawks

A Los Angeles Dallasban, a Boston pedig otthon aratott létfontosságú győzelmet, míg az Atlanta megvédte a New Yorkban megszerzett pályaelőnyét az NBA rájátszásának első körének 3. fordulójában.

Ja Morant 47 pontja ellenére egyenlített a Jazz

A Sixers nagyon simán nyerte a második meccset, a New York fordított és végül győzött az Atlanta ellen, a Utah pedig a visszatérő Donovan Mitchell-lel a soraiban túldobta a Memphist az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság rájátszásának szerdai játéknapján.

NBA: Julius Randle az év legtöbbet fejlődött játékosa

A New York Knickset erősítő Julius Randle kapta az év legtöbbet fejlődött játékosának járó díjat az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA) – írja az MTI.

NBA: a Memphis meglepte a Utahot a párharc első meccsén

A Memphis Grizzlies 112–109-re győzött a főcsoportelső Utah Jazz ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában a Nyugati konferencia-negyeddöntő első mérkőzésén, ezzel máris elvette riválisa pályaelőnyét. A vendégeknél Dillon Brooks 31 pontig jutott.

Philadelphiában nyert a Suns, már nyolcnál tart a Knicks

A Hawks elleni ki-ki meccset is behúzta a New York, egylabdás végjátékot nyert a Denver, a Memphist is legyőzte a Clippers, a Washingtont pedig a Warriors sem tudta megállítani az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában.

Egy ponttal nyert Portlandben a Clippers, nem lassít a Knicks

134 pontot dobott a Brooklyn és a Minnesota, hozta a kötelezőt a Hawks – ez történt hajnalban az NBA alapszakaszában.

Dudaszóra verte a Brooklynt a Miami, a Kings ellen is kikapott a Mavs

Gálázott a Clippers, hosszabbításban tartotta életben sikerszériáját a New York, látványos meccset húzott be az Atlanta – ez történt az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NBA: dudaszós dupla tette teljessé a Miami pazar hajráját

Sorozatban a hatodik mérkőzését is megnyerte a New York Knicks az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA): a kiváló formában lévő, ezúttal 33 pontig jutó Julius Randle csapata hosszabbításban győzte le 122–112-re a New Orleans Pelicanst a vasárnapi játéknapon, és ezzel megerősítette pozícióját a rájátszást érő hatodik helyen a Keleti főcsoportban. Közeli riválisai közül nyert az Atlanta, a Charlotte és a Miami is – utóbbi 10–2-es hajrával, Bam Adebayo dudaszókor behulló duplájával gyűrte le a Brooklyn Netset (109–107).

Julius Randle a Dallast, Russell Westbrook a Pelicanst szedte szét

Minnesotában is kikapott a Miami, ismét nyert a Toronto, nem hibázott a Denver, Donovan Mitchell sérülésével együtt is győzött a Jazz, a kiemelt rangadót pedig a Sixers nyerte meg a Clippers ellen. Ez történt az NBA alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NBA: Embiidék megszakították a Clippers győzelmi szériáját

Joel Embiid vezérletével a Philadelphia 76ers 106–103-ra megverte hazai környezetben a Los Angeles Clipperst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, ezzel véget vetett a kaliforniai egylet hétmeccses győzelmi sorozatának.

NBA: kiütéssel nyert a Jazz, a Blazers és a Knicks is

Az Adetokunbót nélkülöző Milwaukee-t Jrue Holiday vezette győzelemre, hosszabbításban nyert a Pacers, nem hibázott a Dallas és a Heat sem.

Kézilabda Eb: Tudta-e?