NHL: megszerezte 1000. pontját Steven Stamkos

A Tampa Bay Lightning 4-1-re nyert a Philadelphia Flyers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A győztes vendégeknél Steven Stamkos gólpasszt adott, ezzel megszerezte 1000. pontját. Az NHL-ben ő a 95., a Lightningban pedig a második játékos, aki eljutott eddig a határig. A 32 éves kanadai center, 2008-as draftolása óta kizárólag a Tampa Bayben játszott.

NHL: újabb sikerével a Keleti főcsoport élére állt a Devils

A New York Rangers elleni idegenbeli 5–3-as sikerével a Keleti konferencia élére állt a New Jersey Devils az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti keddi játéknapját követően, megelőzve a 18 győzelemnél járó Boston Bruinst. Az Ördögök már három perc után kétgólos hátrányban voltak, de erre a második harmad derekáig négy góllal válaszoltak.

NHL: idegenben győzte le a nyugati elsőt a Kraken

Majdnem teljes fordulót rendeztek az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti péntek-szombati játéknapján, hiszen a 32 csapatból 26 is jégre lépett. A 13 lejátszott mérkőzésből négy is a ráadásban dőlt el. A nyugati első Vegas Golden Knights otthon kapott ki 4–2-re a harmadik helyezett Seattle Krakentől, míg a keleti listavezető Boston Bruins a 21. mérkőzésén a 18. győzelmét szerezte meg a Carolina Hurricanes elleni, hosszabbításos 3–2-es sikerével. Érdekesség, hogy a vendégek a legutóbbi öt mérkőzésükön vereséget szenvedtek, ebből négyszer ráadás után kaptak ki.

NHL: váratlan vereséget szenvedett a Bruins, a Devils is kikapott

Meglepetésre a Boston Bruins és a New Jersey Devils is vereséget szenvedett az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján: előbbit a Florida Panthers (5–2), utóbbit pedig a Toronto Maple Leafs (1–2) állította meg.

NHL: megállíthatatlan a Devils, mélyrepülésben a Flyers

Zsinórban a tizenegyedik sikerét aratta az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) a New Jersey Devils, amely ezúttal a Toronto Maple Leafs ellen diadalmaskodott, méghozzá hosszabbítás után. Tovább folytatta remek sorozatát a Boston Bruins is, amely a Philadelphia Flyerst győzte le 4–1-re. A pénteki játéknapon a San Jose Sharks és a Detroit Red Wings összecsapásán született a legtöbb gól (4–7).

NHL: véget ért a Golden Knights jó sorozata, megint nyert a New Jersey

A New Jersey Devils csapata 4–2-re verte az Arizona Coyotest az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján, ezzel sorozatban kilenc győzelemnél tart. A szlovák Tomás Tatar góllal és gólpasszal segítette együttesét. Hasonlóan eredményes sorozatban volt a Vegas Golden Knights, amely azonban sikeresen megvívott kilenc mérkőzés után 3–2-re kikapott a St. Louis Bluestól. Utóbbi alakulatban a kanadai Ryan O'Reilly góllal és gólpasszal vette ki a részét a győzelemből. A Calgary Flames hét vereségből álló szériát zárt le a szombati játéknapon, melyen – többek között svéd Elias Lindholm és a szlovák Adam Ruzicka góljával, illetve gólpasszával – 3–2-re legyőzte a Winnipeg Jetset.

NHL: sorozatban kilencedik meccsét nyerte a Golden Knights

Az élen álló Vegas Golden Knights a Buffalo Sabres vendégeként is nyert, így sorozatban kilencedik mérkőzésén győzött az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) – írja az MTI.

NHL: kétgólos hátrányból nyerte meg a New York-i rangadót az Islanders

Az új idényben harmadszor, ezúttal kétgólos hátrányból felállva győzte le 4–3-ra a Rangerst az Islanders a New York-i rangadón az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A Vegas Golden Knights a Toronto Maple Leafs elleni 4–3-as hosszabbításos sikerével sorozatban nyolcadik mérkőzését nyerte meg, míg a 2022–2023-as évadot három sikerrel kezdő St. Louis Blues zsinórban nyolcadszor kapott ki, hiszen ezúttal a Flyers Philadelphiában győzte le 5–1-re.

NHL: a Golden Knights zsinórban hatodszor, a Bruins hetedszer nyert

A két konferencia éllovasa, a nyugati első Vegas Golden Knights sorozatban hatodik győzelmét aratta az Ottawa Senators elleni idegenbeli 5–4-es sikerével, míg a keleti éllovas Boston Bruins egymás után hetedszer nyert, hiszen a New York Rangerst ugyancsak vendégként múlta felül 5–2-re. A másik New York-i csapat, az Islanders St. Louisban sorrendben ötödször nyert, ahogy a New Jersey Devils is, amely edmontoni győzelmével törte meg az Oilers ugyancsak ötmeccses sikerszériáját. A Chicago Blackhawks zsinórban négy vereség után tért vissza a győzelem útjára, hosszabbításban meg verte a Los Angeles Kingset.

NHL: hosszabbításban verte meg a Jets a Coyotest

A Winnipeg Jets hátrányból fordítva 3–2-re felülmúlta az Arizona Coyotest az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerint szombat hajnali játéknapján.

NHL: szétlövés után nyert a címvédő Avalanche New Yorkban

Szétlövéssel győzött a New York Rangers vendégeként a címvédő Colorado Avalanche az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján. A keleti konferenciát vezető Boston Bruins Dallas Stars elleni 3–1-es győzelmével szerezte meg idei hatodik sikerét, s szintén hat nyert mérkőzéssel áll a nyugati első Vegas Golden Knights is, hiszen 4–2-re győzött a San José Sharks vendégeként. A nap rangadóján a nyugati második Calgary Flames 4–1-re múlta felül a keleten harmadik Pittsburgh Penguinst.

NHL: Kessel beállította az Ironman-sorozat rekordját

A Vegas Golden Knights 3–1-re legyőzte a vendég Toronto Maple Leafs csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) hétfői játéknapján, és a hazaiak csatára, Phil Kessel megszakítás nélkül a 989. mérkőzésén lépett jégre, amivel beállította Keith Yandle csúcsát – írja az MTI.

NHL: a Dallas és a Calgary is először kapott ki

Első vereségét szenvedte el az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján a Dallas Stars és a Calgary Flames. Előbbi hosszabbításban kapott ki a Toronto Maple Leafs vendégeként, míg utóbbi hazai jégen nem bírt a Buffalo Sabresszel. A Boston Bruins szétlövés után szerezte meg a negyedik győzelmét az Anaheim Ducks ellen, míg a Pittsburgh Penguins a Los Angeles King kiütéses legyőzésével javította 3–1-re a mérlegét.

NHL: négy csapat is többgólos hátrányból tudott nyerni

Izgalmas mérkőzéseket hozott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapja, hiszen a New York Devils és a Calgary Flames otthon dolgozta le kétgólos hátrányát az Anaheim Ducks, illetve a Vegas Golden Knights ellen, míg a Philadelphia Flyers a Tampa Bay Lightning vendégeként tudott fordítani. A Los Angeles Kings szoros csatában nyert Nashville-ben, míg az Ottawa Senators 12 gólt hozó meccsen győzte le a Boston Bruinst.

NHL: szlovák játékosokat választottak az első két helyen a drafton

Az olimpiai bronzérmes szlovák válogatott két tinédzser klasszisát, Juraj Slafkovskyt és Simon Nemecet választották ki az első két helyen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) amatőr játékosbörzéjén – írja az MTI.

NHL: 11 gólos meccsen nyert a Devils a Rangers ellen

A New Jersey Devils 7–4-re nyert a vendég New York Rangers ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keddi játéknapján – közölte a Magyar Távirati Iroda.

NHL: hengerelt a New Jersey és a Boston

A New Jersey Devils és a Boston Bruins is hét gólt szerezve diadalmaskodott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján, előbbi a vendég Vancouver Canucks gárdáját győzte le, utóbbi pedig a Los Angeles Kings otthonában nyert – közölte az MTI.

NHL: 13 gólos meccsen nyert a Chicago

A Chicago 13 gólt hozó találkozón 8–5-re legyőzte a vendég New Jersey együttesét az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján – írja az MTI.

NHL: hat gólt ütött, egyet sem kapott a Hurricanes

Fölényes, 6–0-s győzelmet aratott a Carolina Hurricanes csapata Bostonban az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján – közölte az MTI.

NHL: kanadai győzelmek az All Star-hétvége után

Az All Star-hétvége utáni első, hétfői játéknapon mindkét mérkőzésen kanadai csapat győzött az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL).

Kézilabda Eb: Tudta-e?