NFL: a Falcons kipipálta a döntősöket, Brady páratlan visszatérése

A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2016-os szezonja során is rendszeresen jelentkezik statisztikákkal, érdekességekkel, mémekkel és tippekkel foglalkozó sorozatunk, a Red Zone. Az 5. forduló utáni írásban foglalkozunk a nagydöntősöket elkalapáló Atlanta Falconsszal, Tom Brady páratlan visszatérésével, Odell Beckham Jr. és a rúgóháló nagy kibékülésével, és persze még sok mással is.

MLS: a New England és a Los Angeles vívja a döntőt

Nyugatról a Los Angeles Galaxy, keletről pedig a New England Revolution került be az észak-amerikai labdarúgó-bajnokság (MLS) döntőjébe.

A Giants drámai végjátékban legyőzte a New Englandet a Super Bowlon

Minden képzeletet fölülmúló végjáték után a New York Giants nyerte az észak-amerikai profi futball-liga (NFL) 2008-as nagydöntőjét, a 42. Super Bowlt. Az „óriások” az arizonai Glendale-ben hétfőre virradóra 17-14-re legyőzték a szezon során addig százszázalékos, 18 győzelemmel büszkélkedő New England Patriots csapatát. A finálé legértékesebb játékosa (MVP) a 35 másodperccel a lefújás előtt touchdown-passzt adó Eli Manning lett. A Giants védelme szintén óriásit játszott, így Tom Brady csak egyetlen touchdown-átadást dobhatott.

Micsoda meglepetés! Tom Brady az alapszakasz legjobb támadójátékosa

Tom Brady, a New England Patriots irányítója lett az alapszakasz legjobb támadójátékosa az észak-amerikai amerikai futball-bajnokság (NFL) 2007-es alapszakaszában. Bradyn kívül mindössze három másik játékos kapott szavazatot a díjat odaítélő szakíróktól.

Már 12-0-nál jár a New England, amely 35 éves rekordot állítana be

A New England Tom Brady vezérletével szoros mérkőzésen őrizte meg veretlenségét az észak-amerikai profi futball-ligában (NFL), miután 27-24-re legyőzte a Baltimore-t. A Patriots a bajnokság egyetlen csapata, amely eddig mind a tizenkét meccsét megnyerte, és a Dallas mellett az egyedüli, amely már bejutott a rájátszásba.

Álomból valóság: playoffba juthat a 2002-es bajnok Tampa Bay

Remek védelmének köszönhetően hihetetlenül fontos győzelmet aratott a Tampa Bay az észak-amerikai amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójában. A Bucks ellenfele hazai környezetben a Washington Redskins volt, a végeredmény pedig 19-13. Hátrányból fordítva nyert a Seattle a St. Louis ellen (24-19), így továbbra is csoportja élén küzdhet a rájátszásért. A New England a Philadelphia kárára tovább őrizte veretlenségét. Bradyék azonban most "csak" három ponttal, 31-28-ra győzték le az Eaglest.

Hátrányból fordítva védte meg bajnoki címét a Houston Dynamo

Megvédte bajnoki címét a Houston Dynamo csapata az amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (MLS). A texasiak a tavalyi döntőhöz hasonlóan most is legyőzték a New England Revolution gárdáját, amelynek ez már a negyedik elveszített fináléja volt az MLS történetében.

Szenzációs New England: Brady, Moss és a Patriots megállíthatatlan

Imponáló, 34-13-as győzelmet aratott a New England csapata a Cincinnati otthonában az északamerikai amerikaifutball-bajnokság negyedik fordulójában. A hagyományos hétfő esti rangadón (Monday Night Football) Tom Brady, a Patriots irányítója három toucdown-passzal járult hozzá csapata idénybeli negyedik sikeréhez.

Kézilabda Eb: Tudta-e?