Kerékpár: Quintana abbahagyta a befejezést, folytatja karrierjét

Amint arról beszámoltunk, a kolumbiai profi kerékpáros Nairo Quintana szerdára sajtótájékoztatót hívott össze, ahol az előzetes sajtóhírek szerint profi pályafutása befejezését jelentette volna be. Szerdán aztán kiderült, visszavonulásról szó sincs, a jelenleg csapat nélküli klasszis sokkal inkább pályafutása folytatásáról beszélt – igaz, új csapatát továbbra sem nevezte meg.

Kerékpár: Quintana befejezheti pályafutását – sajtóhír

Sajtóértesülések szerint a szerdára szervezett sajtótájékoztatón a kétszeres Grand Tour-bajnok kolumbiai Nairo Quintana bejelenti sikeres pályafutása végét.

Tour de France: a CAS elutasította Quintana fellebbezését

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elutasította Nairo Quintana fellebbezését, így érvényben maradt a kolumbiai kerékpáros kizárása az idei Tour de France-ról.

Kerékpár: váratlanul csapatot vált a Giro- és Vuelta-győztes Quintana

A Giro d’Italia- és Vuelta a Espana-győztes Nairo Quintana bejelentette, hogy elhagyja az Arkea-Samsic országúti kerékpáros csapatát – írj az MTI.

Vuelta: Nairo Quintana mégsem indul a spanyol körversenyen

Mint arról beszámoltunk, a Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) szerdán utólag kizárta Nairo Quintanát az idei Tour de France-ról, mert két szakasz után is tiltott szert, tramadolt mutattak ki a szervezetében a doppingellenőrzés során. A kolumbiai bringás csütörtökön szűkszavú közleményben közölte: mégsem vesz részt a pénteken kezdődő spanyol körversenyen, a Vuelta á Espanán.

Tour de France: utólag kizárták Quintanát az idei versenyről

A Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) utólag kizárta a júliusi Tour de France országúti körversenyről Nairo Quintanát – adta hírül a Magyar Távirati Iroda.

Kerékpár: Vernon nagy sprintet nyert meg, Valter a 86.

Ethan Vernon győzelmével ért véget az ötödik szakasz az országúti kerékpáros Katalán körversenyen. A La Pobla de Segur és Vilanova i la Geltrú közötti 206 kilométeres szakasz sprintbefutóval ért véget, ebben bizonyult a legjobbnak a Quick-Step brit versenyzője. Valter Attila a mezőnnyel együtt érkezett célba, hivatalosan a 86. lett.

Videó: ez ám a meglepetés – a Giro győztese rejtőzött az álarc mögött

Kolumbiában is fut az Álarcos énekes című műsor, méghozzá nem is akármilyen szereplőkkel. A 2014-es Giro d'Italia és a 2016-os Vuelta győztese, Nairo Quintana kaméleonjelmezbe öltözött, úgy mutatta meg ének- és tánctudását. A zsűri meglepődött a leleplezéskor, az általában pókerarcáról és komolyságáról híres kerékpáros pedig láthatóan élvezte a műsor minden pillanatát. Videó!

Kerékpár: Nairo Quintana mindkét térdét megműtötték

Mindkét térdét megműtötték Nairo Quintana kolumbiai profi kerékpárosnak – írja az MTI.

Tour de France: vádemelés nincs, elengedték az orvost

Nem emeltek vádat, és a rendőrség szabadon engedte azt a két személyt, akiket a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen szereplő Nairo Quintanát is érintő doppinggyanú miatt vettek őrizetbe hétfőn Marseille-ben.

Tour de France: doppinggyanú miatt nyomozás indult

A marseille-i hatóságok nyomozást indítottak doppinggyanú miatt a vasárnap véget ért Tour de France országúti kerékpáros-körversennyel összefüggésben, miután átkutatták többek között a 2014-ben Giro d'Italia-, 2016-ban pedig Vuelta a Espana-győztes Nairo Quintana szállodai szobáját.

Kerékpár: két hét kihagyás vár az elütött Quintanára

Két hét kihagyás vár a Giro d'Italia- és Vuelta a Espana-győztes kolumbiai országúti kerékpáros Nairo Quintanára, akit pénteken edzés közben ütöttek el.

Kerékpár: elütötték edzés közben a Giro korábbi győztesét

Edzés közben ütötték el a Giro d’Italia- és Vuelta a Espana-győztes kolumbiai országúti kerékpárost, Nairo Quintanát – számolt be pénteken csapata, a prokontinentális Arkea-Samsic.

Kerékpár: ambiciózus francia csapathoz igazol Quintana

A kétszeres Grand Tour-győztes Nairo Quintana a következő három idényben az Arkea-Samsic kerékpárcsapatánál versenyez.

Vuelta: szlovén szakaszsiker, Quintana az élen összetettben

Tadej Pogacar nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát vasárnap, míg összetettben Nairo Quintana átvette a vezetést.

Vuelta: Quintana nyerte az első egyéni szakaszt, Roche az élen

A 2016-os bajnok Nairo Quintana nyerte meg vasárnap a Vuelta a Espana idei első egyéni szakaszát, mely után az összetettben az ír Nicolas Roche állt az élre.

A porból a csúcsra – ő Egan Bernal, a Tour 22 éves győztese

Vannak még modern tündérmesék: a kolumbiai Egan Bernal tehetségével és kemény munkájával tört ki az elképzelhetetlen szegénységből, s lett 22 évesen minden idők harmadik legfiatalabb és első dél-amerikai Tour de France-győztese.

Tour de France: Quintana szökésből nyert, Bernal zárkózik

Nairo Quintana nyerte meg szökésből a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 18. szakaszát csütörtökön, amelyen Egan Bernal fél perccel közelebb került a sárga trikós Julian Alaphilippe-hez.

Tour de France: Brüsszel sárgába öltözött, indul a verseny

Eddy Merckx első sikere után 50 évvel szombaton Brüsszelből rajtol el a Tour de France, a világ legnagyobb országúti kerékpáros körversenye, amelynek a hiányzó sztárok nélkül nem lesz könnyű felülmúlnia az idei Girót.

Tour: Valverde, Quintana és Landa is indul a Movistarban

A világbajnok Alejandro Valverde, illetve Nairo Quintana és Mikel Landa is ott lesz a Movistar keretében a szombaton rajtoló Tour de France országúti kerékpáros-körversenyen.

Kézilabda Eb: Tudta-e?