-->
NB III, KELETI CSOPORT, 2022–2023

A labdarúgó NB III 2022–2023-as idényének őszi szezonja július 30-től december 3-ig tart, míg a tavaszi szezon 2023. május 21-én ér véget. A bajnokoknak az idény végén osztályozót kell vívniuk a feljutásért az NB II 16-18. helyezettjeivel, miközben a 18., a 19. és a 20. helyezettek, illetve a legrosszabb 17. pozícióban végző együttes kiesik a megyei bajnokságokba, illetve a BLSZ I. osztályába. A tíz kieső ellenére a 2023–24-es idényre 60-ról 64-re emelkedik az NB III létszáma a Magyar Labdarúgó Szövetség tervei szerint.

NB III: VLS-siker a Veszprém megyei derbin, a Kisvárda II a Várkertiben nyert

Két mérkőzéssel kezdődött meg a labdarúgó NB III 2022–2023-as idénye. A Keleti csoportban a Kisvárda tartalékjai a Várkerti Stadionban könnyedén győzték le az Egert, míg Nyugaton a VLS Veszprém 2–0-ra győzött idegenben a Balatonfüred elleni megyei rangadón.

NB III: Urbán Flóriánék, Horváth Ferencék és Aczél Zoltánék is a bajnoki címre hajtanak

Szombaton kezdődik a labdarúgó NB III 2022–2023-as idénye. A Nemzeti Sport Online évek óta nyomon követi a három csoport eseményeit. Ezúttal áttekintjük, miként állt össze a mezőny, illetve kik lehetnek a feljutásra esélyes csapatok. A bajnokaspiránsok közül sok helyen új vezetőedzővel vágnak neki az új évadnak, hiszen a BVSC-Zuglót Urbán Flórián, a Dunaújvárost Horváth Ferenc, a III. kerületet – a Kozármislennyel veretlenül bajnoki címet szerző – Aczél Zoltán vezeti. Az első helyezetteknek az idény végén osztályozót kell vívniuk a feljutásért az NB II 16., 17. és 18. helyezettjével, miközben a tíz kieső ellenére a 2023–2024-es idényre 60-ról 64-re emelkedik az NB III létszáma az MLSZ tervei szerint. A bajnokság július 30-án kezdődik és 2023. május 21-én ér véget.

NB III: Egerben folytatja a korábbi NB I-es gólkirály

A 2013–2014-es élvonbeli bajnoki szezon társgólkirályával, Simon Attilával erősítette meg keretét az NB III Keleti csoportjában szereplő Eger SE – számolt be róla a Heves Megyei Hírlap online kiadása.

NB III: az MLSZ közzétette a csoportok beosztását

Az MLSZ csütörtökön közzétette a labdarúgó NB III 2022–2023-as idényének csoportbeosztását.

NB III: a Mosonmagyaróvár gyakorlatilag bajnok Nyugaton

A labdarúgó NB III 36. fordulójában a Nyugati csoport listavezetője, a Mosonmagyaróvár 1–0-ra nyert Tatabányán, s ezzel gyakorlatilag bebiztosította a bajnoki címét. Keleten a DEAC vitte a prímet a Tállya 8–0-s elverésével, a vendégek hatodik találatát az élvonalban a DVSC-vel 59 gólig jutó 41 éves Ibrahima Sidibe szerezte.

NB III: salgótarjáni győzelem a már kiesettek meccsén

A labdarúgó NB III Keleti csoportjában a már kiesett Törökszentmiklós fogadta a szintén már biztosan búcsúzó Salgótarjáni BTC-t, amely 2–1-re győzött – a végeredmény már az első félidőben kialakult.

NB III: feljutott a Kozármisleny és a Kazincbarcika

A Kazincbarcika és a Kozármisleny vasárnapi győzelmével feljutott a labdarúgó NB III-ból a másodosztályba. Fontos mérkőzésen kapott ki Székesfehérváron a Nyugati csoportban a feljutásért küzdő BVSC-Zugló.

NB III: hétgólos győzelmet aratott az Újpest II; nyert a Misleny

Vasárnap délelőtt a Keleti, a Nyugati és Közép-csoportban is lejátszották a labdarúgó NB III 31. fordulóját: az Újpest II 7–0-ra kiütötte a Törökszentmiklóst, míg a Kozármisleny 3–0-ra győzött a Paks II otthonában, eközben a Kazincbarcika pontokat hullajtott hazai pályán a második DEAC ellen úgy, hogy a vendégek már az első félidőben kettős emberhátrányba kerültek.

NB III: a BVSC ikszelt Kaposváron, élre állt az Óvár

A labdarúgó NB III 30. fordulójában az éllovasok közül csak a Kazincbarcika győzött, míg a Kozármisleny hazai pályán nem bírt a Váccal (2–2), a BVSC pedig Kaposváron ikszelt (1–1). A zuglóiak riválisa, a Mosonmagyaróvár eközben simán nyert a Komárom ellen (4–1), és élre állt a Nyugati csoportban.

NB III: mindhárom listavezető nyert; a Komárom 10–1-re győzött

A Keleti, a Közép- és a Nyugati csoport listavezetője is nyert vasárnap a labdarúgó NB III 27. fordulójában, míg a Komáromi VSE 10–1-re legyőzte az Andráshidát.

NB III: két-két gól, ikszelt a Kisvárda a Putnokkal

A Kisvárda második számú csapata hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Putnokkal szombaton, a labdarúgó NB III Keleti csoportjának 25.fordulójában

NB III: Baturinával a soraiban is simán kikapott az FTC II

A Keleti csoport listavezetője, a Kazincbarcika idegenben győzte le 4–1-re a Sényőt, így továbbra is kilenc ponttal vezeti a bajnokságot a BKV Előre előtt, amely a Putnokon aratott 1–0-s sikert. A Közép-csoportban a Ferencváros második csapata – Roko Baturinával a soraiban – 3–0-ra kikapott a Hódmezővásárhelytől. A Mosonmagyaróvár és a BVSC sem hibázott, így még mindig előbbi a Nyugati csoport éllovasa.

NB III: abszolút esélyes a bajnoki címre a veretlen Misleny; tudja-e tartani a lépést a Barcikával a BKV Előre?

Vasárnap elkezdődik a labdarúgó NB III 2021–2022-es idényének tavaszi szezonja. A Nemzeti Sport Online évek óta nyomon követi a három csoport eseményeit; beharangozó cikkünkben most áttekintjük, hogy a téli szünet után milyen változások történtek a csapatoknál. A csoportok győztese feljut az NB II-be, a 17., a 18., a 19. és a 20. helyezettek kiesnek a megyei bajnokságokba, illetve a BLSZ I. osztályába.

NB III: az U20-as vb-bronzérmes az Eger új edzője

A futballistaként korábban U20-as vb-bronzérmes Szekeres Adrián lett a labdarúgó NB III Keleti csoportjában szereplő Eger SE vezetőedzője – számolt be róla a heol.hu.

NB III: Croizet triplázott, az Újpest II kiütötte a BKV-t

Az élcsapatok közül a Kozármisleny döntetlent játszott, a BKV Előre és a BVSC kikapott a labdarúgó NB III 17. fordulójában vasárnap.

NB III: élvonalbeli rutinnal rendelkező támadó Tiszafüreden

Korábbi élvonalbeli csatárt szerződtetett a labdarúgó NB III Keleti csoportjában szereplő Tiszafüredi VSE, Szabó Viktor néhány nappal ezelőtt csatlakozott a kék-sárgák keretéhez – adta hírül a szoljon.hu a klub honlapjának híre alapján.

NB III: edzőváltás Egerben, Labancz Róberttől elköszöntek

Vasárnap Tiszafüreden már nem Labancz Róbert irányítja az NB III Keleti csoportjában szereplő Eger SE labdarúgócsapatát – tudta meg a heol.hu.

NB III: a Makó véget vetett az FTC hatos veretlenségi sorozatának

AZ NB III 16. fordulójában a Közép-csoportban véget ért a Ferencváros II hat bajnoki óta tartó veretlen sorozata, miután hazai pályán 2–0-ra kikapott a Makótól. Keleten a Békéscsaba II már az ötödik percben vezetett az Eger otthonában, a végén mégis a 3–2-re győző hazaiak örülhettek a sikernek. Nyugaton a listavezető BVSC nyerte a 3. helyen álló Veszprém elleni rangadót Gulyás Gergely 89. percben esett öngóljával.

NB III: a háromgólos előny sem volt elég a Füzesgyarmatnak

A labdarúgó NB III Keleti csoportjában a 13. forduló ma délelőttre halasztott mérkőzésén a Füzesgyarmat 3–3-as döntetlent játszott hazai pályán az utolsó előtti helyen álló Salgótarjáni BTC ellen. A Békés megyeiek Popescu mesterhármasával egy félidő után már három góllal vezettek, a nógrádiak azonban felálltak a padlóról, a 63. percben szépítettek, majd a hajrában két újabb találatot szerezve egyenlítettek.

Kézilabda Eb: Tudta-e?