-->
NB III: újabb csapat lépett vissza a harmadosztálytól

Kényszerhelyzet miatt visszalépett a labdarúgó NB III Közép-csoportjának küzdelmeitől a Makó FC, amely közleményben tudatta, hogy a helyi önkormányzat az energiaár-növekedés miatt bezárja sportlétesítményei jelentős részét, így október 1-től nem használhatóak a helyi stadion épületei sem.

NB III: fővárosi rangadót nyerve őrzi veretlenségét a BVSC

Kiütéses győzelmet ért el az újonc Karcag a Hajdúszoboszló ellen az NB III Keleti csoportjában, ahol az éllovas BVSC-Zugló fővárosi rangadót nyert meg a BKV Előre vendégeként. A Közép-csoportban első Iváncsa legyőzte a PTE-PEAC-ot, a második helyezett Hódmezővásárhely hármat lőtt a Honvéd tartalékjainak, de a Dunaújváros is kiütéssel nyert Dabason, az FTC tartalékjai Szekszárdról távoztak három ponttal, az Újpest II pedig Szolnokon győzött. Nyugaton az éllovas Veszprém simán győzött Zsámbékon, míg a forduló előtt harmadik Puskás Akadémia FC II a második helyezett Érd 3–1-es legyőzésével lépett egy helyet előre a tabellán, de nyert a III. Kerület, a Nagykanizsa és a Budaörs is.

NB III: edzőváltás a Bánknál, Balog Zsolt távozott a klubtól

Már nem Balog Zsolt irányításával készül a következő bajnoki mérkőzésre a labdarúgó NB III Közép-csoportjában újonc, egyben sereghajtó Bánk-Dalnoki Akadémia – számolt be róla a nool.hu megyei portál.

NB III: visszalépett a harmadosztálytól a Balassagyarmat

Anyagi nehézségek miatt visszalépett a labdarúgó NB III Közép-csoportjának további küzdelmeitől a Balassagyarmati VSE – számolt be róla a klub honlapja.

NB III: már nem Szekeres Adrián az Eger vezetőedzője

Közös megegyezéssel szerződést bontott Szekeres Adrián vezetőedzővel és segítőjével, Pósán Lászlóval az Eger SE NB III-as labdarúgócsapata – tudatta közösségi oldalán a Heves megyei klub.

BVSC: „Azt még nem láttam, hogy bérgyilkosok lennének”

A kiváló idénykezdet után bizakodóak a BVSC szurkolói: az új lebonyolítás ellenére elég erősnek érzik csapatukat az NB II-be jutáshoz. Habár – ahogy Urbán Flórián jellemezte csapatát a Kisvárda elleni Magyar Kupa-mérkőzés előtt –, mosolygós, hidegfejű bérgyilkosoknak még nem látták őket a pályán NB III-as bajnokin.

NB III: a Vasas II kilenc gólt szerzett Tiszaújvárosban

A labdarúgó NB III Keleti csoportjában vasárnap a Vasas II 9–0-ra győzött a Tiszaújváros vendégeként – a kilenc találaton heten osztoztak. A listavezető BVSC 5–0-ra győzött a Karcag ellen, s immár sorozatban negyedik mérkőzésén nem kapott gólt. A Nyugati csoportban éllovas Veszprém a Kelen SC-t fogadva hullajtott pontokat (2–2), míg a Közép-csoportban élen álló Iváncsa 5–2-re nyert Cegléden.

NB III: a Szekszárd egy góllal nyert az MTK II ellen

A labdarúgó NB III Közép-csoportjának 8. fordulójában a Szekszárd idegenben 1–0-ra legyőzte az MTK II-t.

NB III: az Újpest II is nagy pofont kapott Iváncsán

Az NB I-ben a Fraditól elszenvedett 6–0-s vereség mellett az Újpest NB III-as második csapata is nagy verésbe szaladt bele Iváncsán.

NB III: már csak egy csapat százszázalékos a 60 közül

Major Norbert hajrábeli góljával a Nyugati csoportot vezető Veszprém hazai pályán 1–0-ra legyőzte a III. Kerületi TVE-t a labdarúgó NB III szerdán megrendezett 6. fordulójában, azaz – a hatvancsapatos mezőnyben egyedüliként – továbbra is százszázalékos mérleggel áll. A játéknap előtt szintén hibátlan Iváncsa gól nélküli döntetlent játszott a Balassagyarmat elleni idegenbeli rangadón. A keleti első BVSC a Tiszafüred hazai legyőzésével (2–0) erősítette meg pozícióját. A gólokban leggazdagabb két meccset a Körösladány és az ESMTK nyerte meg, míg a Budaörs 2–1-re győzött idegenben az Érd elleni presztízstalálkozón.

Vasas: kilenc játékossal profi szerződést kötöttek

A Vasas FC kedden bejelentette, a Kubala Akadémia kilenc tehetségével kötött profi szerződést

NB III: a Csorna három pontot szerzett Teskándon

Az NB III Nyugati csoportjában a Teskánd a Csornai SE-t látta vendégül a 6. forduló nyitó mérkőzésén. Gól nélküli első félidőt követően Kerékgyártó Dávid 73. percben szerzett góljával a vendégek nyerték meg a találkozót.

NB III: három csapat hibátlan; a Majos legyőzte az FTC II-t

Az Iváncsa és a Hódmezővásárhely is megnyerte ötödik mérkőzését a labdarúgó NB III-ban, a két csapat fej fej mellett halad a Közép-csoport élén. A Veszprém is nyert vasárnap, szintén hibátlan teljesítménnyel vezeti a Nyugati csoport tabelláját, míg a BVSC a diósgyőri második csapat otthonában aratott győzelemmel őrizte meg a Keleti csoport első helyét.

NB III: hetet hintett az Iváncsa, megint nyert a Veszprém

Szerdán lezajlott a labdarúgó NB III 4. fordulója: a Közép-csoportban az Iváncsa KSE folytatta remek sorozatát, ezúttal 7–0-s diadalt aratott; a Keleti csoportban a BKV Előre elszenvedte idénybeli első vereségét; a Nyugati csoportban a Practical VLS Veszprém maradt az élen.

NB III: az „apátfalvi Maradona” 40 méterről lőtt gólt – videó

Mint beszámoltunk róla, 2–1-es vereséget szenvedett hazai környezetben az Iváncsától a Makó az NB III Közép-csoport 3. fordulójában. A hazaiaknál a szünetben beálló, a kommentátor által csak „apátfalvi Maradonának” nevezett Juhász Jónás két perccel pályára lépése után pazar góllal egyenlített.

NB III: tíz gólon osztozott meg a Dunaújváros és a kis Fradi

A Dunaújváros 5–5-ös döntetlent játszott a Ferencváros II-vel a labdarúgó NB III 3. fordulójában, a Közép-csoportban.

NB III: a Budaörs és a Hatvan is öt gólt szerezve gálázott

A labdarúgó NB III második fordulójában minden mérkőzésen esett legalább egy gól, de a legtöbbet Szolnokon láthatták a nézők: a hazaiak 4–3-ra verték a Ferencváros második csapatát. A Hatvan idegenben, a Budaörs otthon győzött 5–0-ra.

NB III, KELETI CSOPORT, 2022–2023

A labdarúgó NB III 2022–2023-as idényének őszi szezonja július 30-től december 3-ig tart, míg a tavaszi szezon 2023. május 21-én ér véget. A bajnokoknak az idény végén osztályozót kell vívniuk a feljutásért az NB II 16-18. helyezettjeivel, miközben a 18., a 19. és a 20. helyezettek, illetve a legrosszabb 17. pozícióban végző együttes kiesik a megyei bajnokságokba, illetve a BLSZ I. osztályába. A tíz kieső ellenére a 2023–24-es idényre 60-ról 64-re emelkedik az NB III létszáma a Magyar Labdarúgó Szövetség tervei szerint.