Kép: Halász Bence megkapta az ígért mezt a Bayern klasszisától

Teljesült Halász Bence kérése. Európa-bajnoki ezüstérmes kalapácsvetőnk még augusztusban, a müncheni kontinenstornán üzente meg a helyi Bayern München játékosának, Thomas Müllernek, hogy szeretné elkérni a mezét. A 32 éves világbajnok néhány nappal később jelezte, szívesen küld egy mezt honfitársunknak, aki most megkapta a dedikált dresszt. Íme!

Sportrádió: „Nem akarok itt leragadni...” – a talajon Eb-2. Mészáros Krisztofer

A Sportrádióban járt a müncheni multisport Európa-bajnokságon talajon ezüstérmes tornász, Mészáros Krisztofer és edzője, Szűcs Róbert, valamint a junior Eb-győztes Molnár Botond és Tomcsányi Benedek.

Multisport Eb: közel másfél millió néző volt a versenyeken

A házigazdák csütörtöki bejelentése szerint 4024 sportoló vett részt az augusztus 11-én kezdődött és vasárnap véget ért müncheni multisport Európa-bajnokságon, a sportesemény – és a köré szervezett kulturális fesztivál – pedig összesen 1.47 millió helyszíni nézőt vonzott – közölte az MTI.

Kalapácsvetés: a Bayern sztárja teljesíti a magyar atléta kívánságát

Mint ismert, Halász Bence egyéni csúccsal, 80.92 méteres dobással ezüstérmes lett kalapácsvetésben a müncheni multisport Európa-bajnokságon. A magyar atléta az eredményhirdetés előtt egy molinón kérte el a német Bayern München válogatott támadójának, Thomas Müllernek a mezét, aki gyorsan reagált is Halásznak.

Multisport Eb: német siker Münchenben – a pályán és azon kívül is

Tömeges érdeklődés, futószalagon szállított hazai sikerek, fesztiválhangulat – ilyen volt a müncheni multisport Európa-bajnokság.

Multisport Eb, kajak-kenu: „Óriási fegyvertény, hogy a fiatal csapat az éremtábla élén végzett”

A magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya, Hüttner Csaba elégedett volt csapata teljesítményével a müncheni multisport Európa-bajnokságon, amely kulcsfontosságú számokban lépett előre a két héttel korábbi világbajnokság óta. Viszont már most előrevetítette, elképzelhető, hogy a jövő évi duisburgi vébén a lehető legjobb szereplést fel kell áldozni az olimpiai kvótaszerzés oltárán.

Multisport Eb, kajak-kenu: Maximálisan elégedettek lehetünk – Hüttner Csaba

A magyar kajak-kenu válogatott 14 érmet, 7 aranyat, 4 ezüstöt és 3 bronzot szerzett a vasárnap véget ért müncheni multisport Eb keretében megrendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon, a dobogós helyek közül öt – 2–2–1 eloszlásban – olimpiai számban született.

Multisport Eb, atlétika: két német arany zárásként

A záró napi hét döntőből kettőt, a férfi gerelyhajítást és a női 4x100 méteres váltót a hazai atléták nyerték meg a müncheni multisport Európa-bajnokságon – jelentette az MTI.

Multisport Eb, atlétika: Éremre azért nem gondoltam volna – Kozák Luca

Mint beszámoltunk róla, Kozák Luca nagyszerű teljesítménnyel – beállítva egy órával korábban az elődöntőben futott 12.69-es országos csúcsát – a második helyen végzett a 100 méteres gátfutás döntőjében, így ezüstérmes lett! A 26 éves futónő a finálé után nem sokkal az M4 Sport kamerája előtt értékelte a döntőt és az Eb-t.

Multisport Eb, atlétika: Kozák Luca ezüstérmes 100 gáton!

Kozák Luca remek futással, a nem sokkal korábban elért országos csúcsa beállításával (12.69) a második helyen végzett a 100 méteres gátfutás döntőjében a Münchenben zajló atlétikai Európa-bajnokság vasárnap esti programjában.

Multisport Eb, kajak-kenu: a magyarok végeztek az éremtábla élén!

A magyar delegáció összesen 14 érmet (hét arany, négy ezüst és három bronz) szerezve végzett az élen a kajak-kenusok között a müncheni multisport Európa-bajnokság éremtáblázatán. A mieink a hat arannyal, két ezüsttel és négy bronzzal záró házigazda németeket és a négy első, hat második és három harmadik hellyel végző spanyolokat megelőzve lettek a kontinensviadal legjobbjai.

Vizes Eb, műugrás: brit siker a 3 méteres páros szinkronban

A brit Anthony Harding, Jack Laugher kettős nyerte meg nagy fölénnyel a férfi szinkronműugrók 3 méteres számát vasárnap a római vizes Európa-bajnokság záró napján – közölte az MTI.

Multisport Eb, strandröplabda: svéd és lett arany született

A férfiaknál svéd, a nőknél lett aranyérem született a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében megrendezett strandröplabda Eb-n – közölte az MTI.

Multisport Eb: Münchenben fel lehet mérni a párizsi esélyeket – Gyulay Zsolt

Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint remek ötkarikás erőfelmérő is egyben a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokság – közölte az MTI.

Multisport Eb, asztalitenisz: egyesben osztrák és német arany zárásként

A férfi és női egyes döntőjével befejeződött a müncheni asztalitenisz Európa-bajnokság. A nőknél az osztrák Sofia Polcanova sikerét hozta a finálé, igaz ellenfele, a német Nina Mittelham sérülés miatt a harmadik játszmában feladta a meccset. A férfi egyes viszont meghozta a házigazda németek aranyát, a 25 éves Qiu Dang öt játszmában győzte le a szlovén Darko Jorgicot.

Multisport Eb, kajak-kenu: Kőhalmi Emese aranyérmes K–1 5000 méteren!

A két héttel ezelőtt világbajnoki címet szerző Kőhalmi Emese a müncheni multisport Európa-bajnokságon is megnyerte a női kajak egyesek 5000 méteres versenyét az Olimpiai Regatta Központban. Noé Bálint címvédőként az ötödik helyen végzett ugyanebben a számban a férfiaknál.

Multisport Eb, torna: Mészáros Krisztofer Eb-ezüstérmes talajon

Mészáros Krisztofer a tornászok Európa-bajnokságán Münchenben a felnőttek szerenkénti döntőjében talajon ezüstérmet szerzett 14.600 ponttal. Ezzel élete első felnőtt Eb-érmét nyerte, és a magyar férfi tornasportban is ez az első Eb-2. hely talajon.

Pupp, a Bragato, Nagy duó, a Kiss, Lucz páros és a Kopasz, Nádas kettős is Európa-bajnok!

Pupp Noémi Eb-győztes lett női K–1 1000 méteren a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokság kajak-kenu versenyének zárónapján, vasárnap. A Bragato Giada, Nagy Bianka kettős női C–2 200 méteren, a Kiss Blanka, Lucz Anna női K–2 200 méteren, a Nádas Bence, Kopasz Bálint duó pedig férfi K–2 500 méteren szerzett aranyérmet.

Multisport Eb, kajak-kenu: Kiss Péter Pál aranyérmes a paraversenyben

Kiss Péter Pál vasárnap ismét megvédte címét KL1-ben a müncheni multisport Eb keretében zajló para kajak-kenu Európa-bajnokságon, míg Varga Katalin bronzérmet szerzett.

Multisport Eb, atlétika: Szilágyi Réka 4. lett gerelyhajításban

Nagyszerű szerepléssel a negyedik helyen végzett Szilágyi Réka gerelyhajításban a müncheni atlétikai Európa-bajnokságon.

Kézilabda Eb: Tudta-e?