Serie A: könnyedén nyert a Lazio, továbbra is lendületben az Atalanta, tarolt a Sassuolo

Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén a Lazio hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Speziát. A délutáni programban a Sassuolo annyi gólt szerzett, mint a megelőző hét fordulóban együttvéve – 5–0-s diadal a Salernitana ellen –, a Monza a Sampdoria vendégeként aratott 3–0-s győzelemmel folytatta menekülését a kiesőzónából, míg kora este az Atalanta 1–0-ra legyőzte a Fiorentinát.

Serie A: Di Maríát kiállították – az eddig nyeretlen Monza legyőzte a Juventust

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi játéknapján az újonc Monza vendégeként vereséget szenvedett a Juventus, míg a Lazio idegenben négygólos győzelmet aratott a Cremonese ellen.

F1: egyelőre nem létezik tökéletes ellenszer a rajtrácskáoszra

Az F1-hez méltatlan helyzetet teremtett Monzában a rengeteg rajtbüntetés, mert órákkal az időmérő után még a pilóták sem tudták, honnan indulnak a futamon. Egyelőre nem látszik megoldás.

Serie A: menesztették a sereghajtó Monza edzőjét

Menesztették kedden az olasz labdarúgó-bajnokságban újoncként sereghajtó Monza vezetőedzői posztjáról Giovanni Stroppát, akinek a helyét Raffaele Palladino vette át.

Serie A: Arnautovic csúcsformában, győztes gólt szerzett

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Bologna 2–1-re győzött Marko Arnautovic góljával a Fiorentina ellen. A Lecce 1–1-es döntetlent játszott a Monzával, az Udinese 3–1-re nyert a Sassuolo ellen.

F1: Max Verstappen nyerte meg az Olasz Nagydíjat

Max Verstappen idénybeli 11. futamgyőzelmét aratta a Formula–1-es Olasz Nagydíjon. A hetedik helyről rajtoló címvédő mögött a Ferrari hazai futamán a pole pozícióból induló Charles Leclerc ért célba, a dobogóra még George Russell állhatott fel a biztonsági autó mögött véget érő viadalt követően.

Verstappen Monzában is nyert, és újabb lépést tett második vb-címe felé

F2: Vips és Daruvala győzelme, Drugovich bajnoki címe Monzában

Már az utolsó előtti forduló sprintfutamán bebiztosította bajnoki címét Felipe Drogovich a Formula–2-ben. A monzai versenyhétvégén egyébként Jüri Vips és Jehan Daruvala aratott győzelmet, ám a legelégedettebb versenyző a mezőnyben mindenképp Drogovich lehet.

F3: izgalmas futamon szerezte meg Martins a bajnoki címet

Zane Maloney nyerte meg a Formula–3 olaszországi versenyhétvégéjének főfutamát. A dobogóra még Oliver Bearman és Jak Crawford állhatott fel, Tóth László a 20. pozícióban zárta az idény utolsó versenyét. Bár a piros zászlóval véget érő futam legvégén Victor Martins-t megbüntették, a 2022-es bajnoki cím a francia versenyzőé lett.

Serie A: a Milan vagy a Roma lett a „last minute bajnok”?

Véget ért hát ez is... A topligákban dudált a bőrgyár az átigazolásoknak, de azért bővült, és bővülni is fog tovább az érkezők-távozók névsora, hiszen pár országban még lehet vásárolni, illetve a klub nélküli futballisták is kenyéradó gazdákra találnak lassan. Olaszországban is sokan helyezkedtek ez az utolsó pillanatban, páran pedig azt követően – nézzük, hogyan zártak a Serie A csapatai ezen a nyáron!

F3: Colapinto nyert, Martins újabb lépést tett a bajnoki cím felé

Franco Colapinto aratott győzelmet a Formula–3 olaszországi versenyhétvégéjének sprintfutamán. A dobogóra még Oliver Bearman és Caio Collet állhatott fel, a tizedikként célba érő Victor Martins minimálisan növelni tudta előnyét a bajnoki tabella élén. Tóth Lászlót a 22. helyen intette le a kockás zászló Monzában.

Serie A: élen az Atalanta, még pont nélkül a Monza

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Serie A 5. fordulójában az Atalanta idegenben megverte a Monzát, a Salernitana fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen ikszelt az Empolival.

Serie A: a Roma és az Inter is simán győzött otthon

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Roma 3–0-ra legyőzte otthon a Monzát, míg az Internazionale 3–1-ra nyert hazai környezetben a Cremonese ellen.

Serie A: harmadszor is kikapott az újonc Monza

A Serie A 3. fordulójában ismét vereséget szenvedett a nyáron alaposan megerősített Monza, az újonctól két góllal mindhárom pontot elvitte az Udinese.

Serie A: a duplázó Kvarachelia vezérletével a Napoli lenullázta az újoncot

Az olasz élvonal (Serie A) 2. fordulójában a Napoli az abszolút újonc Monzát fogadta és aratott 4–0-s győzelmet, köszönhetően elsősorban a nyáron igazolt 21 éves grúz szélsőnek, Hvicsa Kvaracheliának, aki csapata első és harmadik gólját lőtte.

Serie A: a 95. percben nyerte meg a meccset az Inter

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójában az Inter idegenben 2–1-re legyőzte a Leccét. Nem sokon múlt a hazaiak pontszerzése.

Harc a scudettóért: Milánóban marad a bajnoki cím?

Rajtol az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A), amelynek legújabb idénye előtt csak egy biztos: a bizonytalanság. De éppen ezért lesz nagyon izgalmas a küzdelem!

Olasz Kupa: újabb Serie A-s klub búcsúzott

Az Empoli és a Verona után újabb élvonalbeli csapat búcsúzott az Olasz Kupában: a Serie A-s tagságát megőrző Salernitana otthon kapott ki a másodosztályú Parmától. Az első osztályban újonc Monza kétgólos előnyről szenvedett meg a második vonalbeli Frosinonéval.

Serie A: Silvio Berlusconi élvonalba jutó klubja a csúcsra tör

Matteo Pessina és több olasz válogatott megszerzése is bizonyítja, hogy Silvio Berlusconi Monzában tényleg újabb nagy csapatot szeretne építeni.

Röplabda: Grózer a CEV-kupa-diadal után Monzában folytatja tovább

Grózer György számára rendkívül sokat jelent, hogy 37 évesen megnyerte csapatával, az olasz Monzával a röplabda CEV-kupát – írja a Magyar Távirati Iroda.

Kézilabda Eb: Tudta-e?