Ligue 1: Mbappé kétszer kihagyott egy tizenegyest, majd megsérült

Kétgólos győzelmet aratott a Paris Saint-Germain Montpellier-ben a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 21. fordulójában.

Ligue 1: nyert a Brest, és elmozdult a kieső helyről

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) vasárnap játéknapján a Brest 4–0-ra legyőzte az Angers-t, a Toulouse és a Montpellier is nyert idegenben, míg a Nantes gól nélküli döntetlent játszott a Clermont-nal. A Lyon 2–0-ra verte az Ajacciót.

Ligue 1: ötöt rúgott a Troyes-nak a Lille, simán nyert a Nantes

Kiütéses vereséget mért a Troyes-ra a hazai pályán szereplő Lille a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában és feljött az Európa-konferencialiga-selejtezőt érő ötödik helyre, megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó AS Monacót. Simán nyert a Nantes, gól nélküli döntetlen született a Reims és a Nice összecsapásán.

Ligue 1: Messi góllal tért vissza, nyert a PSG

A hazai pályán játszó Paris Saint-Germain 2–0-ra verte meg az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójában. A többi késő esti meccsen sem maradtak el a gólok, akadt két négygólos döntetlen és egy hét találatot hozó ütközet is.

Francia Kupa: szépen küzdött a Chateauroux, de a PSG jutott tovább

A labdarúgó Francia Kupában a PSG a legnagyobb sztárjait mellőzve 3–1-re nyert a harmadosztályú Chateauroux ellen, és bejutott a legjobb 32 közé.

Ligue 1: sorozatban negyedszer nyert a Marseille; kikapott a Nice

Továbbra is üldözi az első helyezett Paris Saint-Germaint és a második Lenst az Olympique Marseille, amely a második félidőben szerzett góljainak köszönhetően győzött Montpellier-ben a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 17. fordulójának hétfői játéknapján, melynek záró mérkőzésén a Rennes hazai pályán 2–1-re legyőzte a Nice-t, megszakítva a vendégek nyolcmeccses veretlenségi sorozatát.

Ligue 1: a Marseille nagyon megverte a Toulouse-t

Az Olympique Marseille 6–1-re legyőzte vendégét, a Toulouse-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának csütörtöki játéknapján. A Montpellier 2–0-ra nyert a Lorient vendégeként, a Reims odahaza verte 3–1-re a Rennes-t, míg a szép győzelmi sorozatból érkező Lensnak be kellett érnie a 0–0-s döntetlennel Nizzában.

Ligue 1: idegenben nyert a Monaco; győzött a Nice

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján az AS Monaco idegenben 2–0-ra legyőzte a Toulouse-t, a Nice pedig hazai pályán verte meg 1–0-ra a Stade Brestet.

Ligue 1: tovább folytatja parádés sorozatát a Rennes

Minden sorozatot figyelembe véve zsinórban tizennegyedik mérkőzésén őrizte meg veretlenségét a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában a Rennes, amely hazai pályán könnyedén győzött a Montpellier ellen. Az FTC Európa-ligás csoportellenfele, az AS Monaco tizenegyes hibázva is 2–0-ra nyert az utolsó helyezett Angers ellen, míg a Nantes a Clermont-nal, a Brest a Reimsszel osztozkodott a pontokon.

Ligue 1: nagy, de szerencsés góllal nyert a Lens Marseille-ben

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában a Lyon 2–1-re győzött a Montpellier ellen, a Lens pedig idegenben verte meg 1–0-ra az Olympique Marseille-t.

Ligue 1: megszakadt a Lorient nagy sorozata, a Lensé még él

Hat győzelem után megszakadt a Lorient nagy sorozata a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a bretonok hazai pályán nem bírtak a Reims legénységével, a szombat kora esti meccs nem hozott gólt. Késő este a Lens 1–0-ra legyőzte a Montpellier-t, saját közönsége előtt továbbra is hibátlan, és feljött a harmadik helyre.

Ligue 1: nyert a Monaco, már csak egy pontra a PSG-től a Lorient

Elvitte a három pontot az AS Monaco a Montpellier otthonából a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Ferencváros El-ellenfele ezzel már az ötödik helyet foglalja el hazája bajnokságában. Tovább folytatta remek sorozatát a Lorient, újabb győzelmének köszönhetően már csak egy pontra van a listavezető Paris Saint-Germaintől.

Ligue 1: hat gól és könnyes balhé Toulouse-ban

A francia élvonal 9. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzései közül a Toulouse–Montpellier találkozó igencsak eseménydúsra sikeredett: egyrészt, a vendégek szereztek vezetést, amire a hazaiak négy góllal válaszoltak a második félidő elejéig, aztán a látogatók drukkerei miatt rövid időre félbe is szakadt a meccs, amelyet hazaiak emberhátrányban befejezve is megnyertek.

Ligue 1: ollózós góllal nyert a Nice; a Rennes kiütötte az Auxerre-t

A Lorient hátrányból legyőzte a Nantes-ot a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. Az Ajaccio viszont továbbra sem tudta megtörni rossz sorozatát, a korzikaiak 1–0-s vereséget szenvedtek a Nice-től. Sokáig 1–0-ra vezetett a Rennes az Auxerre ellen, azonban a második félidőben a hazaiak rákapcsoltak, és még négyszer megzörgették a vendégek hálóját.

Ligue 1: kapushiba ellenére nyerni tudott a Lille, győzött a Monaco is

A Lille 3–1-re nyert a Montpellier vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 6. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Monaco, a Fradi El-csoportellenfele közel egy hónap után győzött újra.

Ligue 1: 3762 nap után nyert élvonalbeli meccset az Auxerre

Az Auxerre 2–1-re győzött a Montpellier vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, azaz 1996 bajnokcsapata 3762 nap után újra élvonalbeli sikert ünnepelhetett. A meccs négy kiállítást hozott, de villant a piros máshol is, a Nice például – amely három forduló után nyeretlen – szintén kilenc emberrel fejezte be az 1–0-ra elveszített clermont-i meccsét.

Ligue 1: Neymar duplázott, Mbappé góllal tért vissza

Két fellépés után is hibátlan a Paris Saint-Germain: a címvédő hazai pályán 5–2-re megverte a Montpellier-t a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén. A nyitányon góllal és három gólpasszal jelentkező Neymar ezúttal kétszer talált a kapuba, és lőtt egy gólt Kylian Mbappé is. A játéknap másik meccsén a Monaco a 16. perctől emberhátrányban játszott, tizenegyest rontott, óriási hibából született góllal mégis pontot mentett a Rennes ellen (1–1).

Ligue 1: nem okozott gondot az újonc a Lille-nek

Már a harmadik percben 2–0-ra vezetett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) nyitó fordulójában az újonc Auxerre ellen a Lille, amely sima győzelemmel kezdte a 2022–2023-as idényt. A Montpellier és a Lens is nagy csatában győzte le a Troyest és a Brestet, míg az Angers és a Nantes nem bírt egymással.

FTC: Laidouni a francia élvonalba igazolhat – sajtóhír

Az allezpaillade.com oldal arról számolt be, hogy a tunéziai Foot24 értesülése szerint Aissa Laidouni, a Ferencváros labdarúgója a francia élvonalba igazolhat a Montpellier-hez.

Férfi kézi BL: a Kielce kettős győzelemmel jutott be a final fourba

A lengyel Kielce 30–22-re legyőzte a francia Montpellier-t a férfi kézilabda BL-negyeddöntő második, hazai mérkőzésén, így 61–50-es összesítéssel bejutott a kölni négyes döntőbe.

Kézilabda Eb: Tudta-e?