Serie A: gól és öngól Ibrától, továbbra is nyerésben a Milan

Sorozatban ötödször is győzött a Milan az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A): a piros-feketék szombat este 4–2-re nyertek a meccset kettős emberhátrányban befejező Bologna vendégeként, és átvették a tabella első helyét az egy meccsel kevesebbet játszó Napolitól.

Serie A: ez most a rossz kapuba ment – Ibra öngólt vétett

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában Zlatan Ibrahimovic szokatlan módon nem az ellenfél – ebben az esetben a Bologna –, hanem saját csapatának, a Milannak a kapuját vette be. A svéd csatár szöglet után csúsztatta a saját kapujába a labdát. Videó!

BL, B-csoport: a Pool az Atlético, a Porto a Milan ellen nyert

Fordulatokban és gólokban gazdag mérkőzést játszott egymással az Atlético Madrid és a Liverpool a Bajnokok Ligája-csoportkör 3. fordulójában: a spanyolok kétgólos hátrányból egyenlítettek, a végén mégis az emberelőnybe kerülő angol csapat örülhetett. A csoport másik mérkőzésén a Porto 1–0-ra legyőzte a Milant.

Milan: szabadúszó kapust igazoltak Maignan kiesése miatt

Mint ismert, az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Milan első számú kapusa, Mike Maignan szerdán csuklóműtéten esett át, és körülbelül 10 hét kihagyásra számíthat. A francia kiesésével a milánóiak kénytelenek voltak új alternatíva után nézni, mivel ezen a poszton már csak a 35 éves Ciprian Tatarusanu bevethető.

Kép: nem akármivel lepte meg magát a 40 éves Ibrahimovic

Nem akármilyen születésnapi ajándékkal lepte meg magát Zlatan Ibrahimovic: a negyvenedik életévét október 3-án betöltő svéd csatár a leghíresebb olasz autómárka, a Ferrari kínálatából választott magának egy mutatós darabot.

Serie A: a Milan majdnem leadta a háromgólos előnyt, de nyert

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának záró mérkőzésen a Milan 3–2-re legyőzte idegenben az Atalantát, és feljött a második helyre a tabellán.

BL: Messi megállíthatatlan a PL-klubok ellen; Szalah utolérte Eto’ót

Lionel Messi és Karim Benzema közösen írt történelmet, Mohamed Szalah immár a második legeredményesebb afrikai BL-gólszerző holtversenyben – íme, a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapjának érdekességei.

BL: a kiállításig jobb volt a Milan – egyetértenek az edzők

A Bajnokok Ligája keddi játéknapjának egyik szenzációjához egészen közel járt a Milan: Franck Kessié kiállítása miatt bő 60 percig emberhátrányban futballozva a 84. percig vezetett az Atlético Madrid ellen, ám végül három ponttal kellett hazaengednie a spanyol csapatot, miután a hajrában szerzett két találattal Diego Simeone csapata fordított, és megnyerte a találkozót.

BL: Messi betalált, kikapott a Real – a 2. forduló keddi eredményei egy helyen!

Kedden rendezték a második forduló találkozóit a labdarúgó Bajnokok Ligája A-, B-, C- és D-csoportjában. Íme, az eredmények, a gólszerzők és a tabellák egy helyen!

BL, B-csoport: az Atlético nehezen nyert; liverpooli kiütés Portóban

A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a B-csoportban a Milan Franck Kessié 20. percben történt kiállítása után 70 percen át emberhátrányban futballozva a 84. percig vezetett, majd 2–1-re kikapott hazai pályán az Atlético Madridtól. A csoport másik mérkőzésén a Liverpool kiütéses győzelmet aratott az FC Porto vendégeként.

Dráma az utolsó percben, az Atlético nyert Milánóban

Habár Rafael Leao góljával a Milan szerzett vezetést az Atlético Madrid ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában, Franck Kessié kiállítása után nehéz helyzetbe kerültek az olaszok, és ezt kihasználta a hajrában a vendégcsapat, amely 2–1-re nyert Milánóban. A csoport másik mérkőzésén a Liverpool 5–1-re kiütötte a Portót.

BL: Simeone majdnem otthagyta az Atléticót, amikor legutóbb Milánóban járt

Az Atlético Madrid idegenben, az AC Milan ellen lép pályára kedd este a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében. A spanyolok vezetőedzője, Diego Simeone legutóbb a 2016-os Bajnokok Ligája-döntőben meccselt csapatával Milánóban, akkor nem kellett sok hozzá, hogy távozzon a klub éléről.

Milan: így ünnepelte Paolo Maldini a fia első gólját – videó

Nagy nap volt a szombati a Maldini család életében: 13 évvel és 179 nappal azután, hogy Paolo utoljára volt eredményes a Serie A-ban (2008-ban az Atalanta ellen), megszerezte első olasz bajnoki gólját a 19 esztendős Daniel, a legendás védő kisebbik fia. Az 53 éves Paolo a helyszínen tekintette meg a Spezia elleni meccset (2–1), és nagy örömmel pattant fel a székéből, amikor gyermeke a második félidő elején a kapuba fejelte a labdát.

Serie A: forradalmi újításokat vezetne be a Milan edzője

Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Milan a Spezia otthonába látogat szombaton. A milánóiak vezetőedzője, Stefano Pioli a mérkőzés előtti pénteki sajtótájékoztatón elárulta, hogy változtatásokat vezetne be, amelyekkel az lenne a célja, hogy támadóbb játékot láthassanak a nézők.

Serie A: Calhanoglu megünnepli, ha betalál a Milan ellen

Az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Internazionale török középpályása, Hakan Calhanoglu nem fogja majd vissza a gólörömét, ha betalál korábbi csapata, az AC Milan ellen – mondta el a Corriere dello Sportnak.

Serie A: két góllal győzött a Milan a Venezia ellen

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Milan Brahim Díaz és Theo Hernández góljával 2–0-ra legyőzte a Veneziát.

Még mindig nyeretlen a Juve, a Milan elvitt egy pontot Torinóból

A Juventus 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Milannal az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának rangadóján. A torinói együttes Álvaro Morata góljával már a 4. percben megszerezte a vezetést, ám a vendégek a második félidőben Ante Rebic fejesével egyenlítettek.

Juventus: a Milan védője érkezhet, De Ligt maradása képlékeny

Az olasz transzferguru, Fabrizio Romano a Twitter-oldalán osztott meg egy Mino Raiola-nyilatkozatot, amelyben a játékosügynök elmondja, hogy ügyfele, a Milan csapatkapitánya, Alessio Romagnoli csatlakozhat a Juventushoz, míg másik képviseltje, Matthijs de Ligt elhagyhatja azt.

BL: Kissé talán elszálltunk a saját játékunktól – Klopp

Mint megírtuk, a Liverpool izgalmakban gazdag, remek mérkőzésen 3–2-re legyőzte a Milant a Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában. Lássuk, hogyan értékelték a találkozót a főszereplők!

BL, B-csoport: nagy meccsen nyert a Liverpool, otthon ikszelt az Atlético

A Bajnokok Ligája csoportkörének B-csoportjában az Atlético Madrid hatalmas taktikai csatában játszott gól nélküli döntetlent az FC Portóval, a Liverpool viszont fordulatos, gólokban gazdag mérkőzésen múlta felül a Milant 3–2-re.