F1: a Ferrari megkezdte a téli felkészülést – Alesi fia először bevetésen

A Formula–1-es Ferrari Fioranóban teljesít privát tesztet, melynek keretein belül hét versenyző, köztük Giuliano Alesi, Mick Schumacher és Carlos Sainz Jr. is lehetőséget kap a héten.

F1: Sebastian Vettel is segíti Mick Schumachert az újoncévében

Szívesen osztja meg a tudását és tapasztalatait Sebastian Vettel az újonc Mick Schumacherrel, akinek az édesapját Vettel a példaképének és a barátjának tartja.

F1: „Megtiszteltetés, de egyben nagy teher a Schumacher név”

A Formula–1-es Haas csapatfőnöke, Günther Steiner megtiszteltetésnek érzi, hogy a német legenda, Michael Schumacher fia csapatával debütálhat a királykategóriában, de egyúttal tisztában van azzal is, ez plusznyomást helyezhet az alakulatra.

Hamilton Schumacher nyomdokaiban, de jön az utánpótlás – 2020 az autósportban

A koronavírus-járvány a többi sportág mellett természetesen az autósportot sem kímélte 2020-ban. Az összes sorozat idénykezdete hónapokat csúszott, ám a kellő óvintézkedések mellett végül jelentősebb probléma nélkül lebonyolíthatták a versenyeket. Bár a Formula–1-es szezon rövidebb lett, mint azt az utóbbi években megszokhattuk, izgalmakból nem volt hiány, amihez talán még a járvány is hozzájárult. A WTCR-ben viszont sajnos nem láthattunk magyar címvédést Michelisz Norbert révén. Íme, a 2020-as idény legfontosabb történései a Nemzeti Sport Online által kiemelt nemzetközi szériákban!

F1: Nehéz első év vár Mick Schumacherre – Binotto

A Ferrari csapatfőnöke, Mattia Binotto arra számít, hogy Mick Schumacherre nehéz első év vár a Formula–1-ben.

Az őrület éve – 2020 legemlékezetesebb F1-es eseményei

Ha visszaforgatnánk az idő kerekét 12 hónappal, biztosan nem hinnénk el azt, ami a 2020-as F1-es idényben végül megtörtént. Íme, a bizarr szezon legkülönlegesebb eseményei.

F1: Mick Schumacher nem bánja, ha az édesapjával hasonlítják össze

Mick Schumacher, a Formula–1-es Haas-csapat újonca nem bánja, ha édesapjával, a hétszeres világbajnok Michael Schumacherrel hasonlítják össze – hívta fel a figyelmet az MTI.

F1: Alonso az élen, Mick Schumacher az utolsó helyen Abu-Dzabiban

Fernando Alonso (Renault) zárt az élen a Formula–1-es idényzáró abu-dzabi teszten, mögötte a Mercedes színeiben lehetőséget kapó Nyck de Vries és Stoffel Vandoorne következett. Az AlphaTaurival köröző Cunoda Juki ötödik lett, míg a Haaszal egyedül tesztelő Mick Schumacher az utolsó helyen végzett.

F1: Russell nagyszerű munkát végzett, ezt mindenki tudja – Hamilton

A Formula–1-es idényzáró Abu-dzabi Nagydíj második szabadedzésén élén záró Valtteri Bottas az autó egyensúlyára panaszkodott, míg a másodikként végző csapattársa, Lewis Hamilton arról beszélt, hogyan élte meg a visszatérést a koronavírus-fertőzés után. Max Verstappen úgy gondolja, nem lesz gond a pályahatárokkal, míg a Haas csapatfőnöke, Günther Steiner Mick Schumacher haasos bemutatkozásáról nyilatkozott.

F1: Albon utolsó dobása; Hamilton visszatér Abu-Dzabiban

A 17. és egyben utolsó állomásához érkezett a Formula–1 2020-as idénye, a helyszín a Yas Marina Circuit, ahol a 12. Abu-dzabi Nagydíjat rendezik meg. Az idényzárón bemutatkozik Mick Schumacher a Haasnál, és csütörtök estére eldőlt, hogy a koronavírus-fertőzésen átesett hétszeres világbajnok Lewis Hamilton meggyógyult, így George Russell újabb mercedeses szereplésére nem kerülhet sor – egyelőre. Több versenyző is búcsúra készül: Sebastian Vettel, Daniel Ricciardo és Carlos Sainz Jr. a csapatától köszön el, míg Kevin Magnussen, illetve nem kizárt, hogy Alexander Albon, Sergio Pérez és Danyiil Kvjat sem lesz már a mezőny tagja jövőre.

F1: Russell versenyének szomorúbb vége lett, mint a Titanicnak

Sergio Pérez Formula–1-es karrierje első győzelmével ért véget a Szahíri Nagydíj Bahreinben. Bár azt nem sokan vitatják, hogy a mexikói versenyző nagyon megérdemelte ezt a sikert, mindez George Russellre is igaz, aki a koronavírusos Lewis Hamiltont helyettesítve lemaradt a győzelemről. Az F1-es rajongók a verseny után szinte egy emberként fejezték ki a csalódottságukat Russell miatt, így az erről készült mémek sem feltétlenül viccesnek készültek.

Több mint egy vezetéknév: az F2-es bajnok Mick Schumacher útja

Ön tudja, hogy ki az a Mick Betsch? S ha egy másik vezetéknévvel kérdezem? A kezdeti gokartsikerektől a „névtagadáson”, majd felvállaláson át a Formula–2-es bajnoki címig: így jutott el a 2021-es Formula–1-es rajtrácsig a hétszeres vb-győztes fia. Portré a Haas F1-es csapata által szerződtetett Mick Schumacherről, aki 2020-ban az F2-es mezőny legjobbja is lett.

F2: Daruvala nyert Bahreinben; Mick Schumacher bajnok!

Jehan Daruvala aratott győzelmet a Formula–2-es bajnokság szahíri idényzárójának sprintfutamán. Mögötte Cunoda Juki és Dan Ticktum szelte át a célvonalat, míg a pont nélkül záró Mick Schumacher bebiztosította a bajnoki címét, miután riválisa, Callum Ilott csak a tizedik helyen zárt.

F2: Cunoda nyert, Schumacher előnye megmaradt az utolsó futam előtt

Cunoda Juki győzelmével ért véget a Formula–2 bahreini idényzárójának fő futama. A japán versenyző mögött Csou Kuan-jü és Nyikita Mazepin ért célba. A bajnoki éllovas Mick Schumacher a hetedik helyen látta meg a kockás zászlót – egy pozícióval a bajnoki rivális Callum Ilott mögött.

F2: Mick Schumacher ütközött az időmérőn, csak a 18. lett – videó

A bajnoki éllovas Mick Schumacher Roy Nissanyval ért össze a Formula–2-es idényzáró hétvége időmérőjén. Bár a két autó közül nem Schumacheré volt az, amelyiket jobban megviselt az ütközés, a német versenyző számára nem zárult jó eredménnyel a kvalifikáció, és csak a 18. helyről rajtolhat az első versenyen. Az élről a bajnoki pontverseny negyedik helyén álló Cunoda Juki vághat neki a fő futamnak. Schumacher legfőbb riválisa, Callum Ilott a kilencedikként végzett az időmérőn Bahreinben.

F2: Mick Schumacher bajnokként léphet feljebb – jön az idényzáró!

Utolsó fordulójához érkezett a Formula–2-es bajnokság, amelyben matematikailag még öten esélyesek a végső győzelemre. A pontversenyt Mick Schumacher vezeti, akinek az előnye 14 pont Callum Ilott-tal szemben. Íme, a legfontosabb tudnivalók az idény utolsó versenyhétvégéjéről!

F1: Pérez mindent vagy semmit játszik; Russell megpecsételi Bottas sorsát?

A 16. állomásához érkezett a Formula–1 2020-as idénye, a helyszín maradt Bahrein, ám a múlt hetitől meglehetősen eltérő vonalvezetésen rendezik meg a Szahíri Nagydíjat. Két nagy hiányzó is lesz, a súlyos balesetet szenvedő Romain Grosjean és a koronavírusos Lewis Hamilton sem állhat rajthoz, előbbit Pietro Fittipaldi, míg utóbbit a Williamstől kölcsönvett George Russell helyettesíti. A mezőnyben történt változások több versenyzőt is új helyzetbe állítanak, s egyesek vállára a szokásosnál is nagyobb teher fog nehezedni a hét végén.

F1: előkerült egy húszéves felvétel Mick Schumacherről az édesapjával

Mint arról korábban beszámoltunk, Michael Schumacher fia, Mick Schumacher jövőre a Haas F1-es csapatában fog versenyezni. Az apa-fia párosról az istálló posztolt egy húszéves videót, amin Michael megismerteti Mickkel a gokartokat, majd egy versenyt is megnéznek.

F1: Mick Schumacher már Abu-Dzabiban versenyezhet?

Nem kizárt, hogy Mick Schumacher már a jövő heti Formula–1-es idényzárón versenyezhet a Haas színeiben, ha Romain Grosjean állapota nem engedi meg, hogy visszatérjen Abu-Dzabiban. A fiatal német pilóta úgy érzi, készen áll a debütálásra.

F1: Mick Schumacher a Haasszal mutatkozik be – hivatalos

A Haas hivatalos oldalán erősítette meg, hogy többéves szerződést kötött a hétszeres világbajnok Michael Schumacher fiával, Mick Schumacherrel.