-->
Visszatérni érdemes: a külföldi edzők is beszálltak a magyar edzőkeringőbe

Jöttek, láttak, győztek, veszítettek, elmentek – és visszajöttek. A spanyol Joan Carrillo, a két német Michael, Boris és Oenning vagy a szerb Nebojsa Vignjevics is rájött: jó a magyar futballban edzősködni.

NB I: Michael Oenning jogi útra tereli újpesti ügyét

A Újpesttől decemberben menesztett, és azóta az osztrák másodosztályú FC Wacker Innsbrucknál ki is nevezett szakember, Michael Oenning állítja, a mai napig nem közölték vele, miért kellett távoznia.

Ausztria: megvan Michael Oenning új csapata – hivatalos

Az osztrák másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő FC Wacker Innsbruck a hivatalos honlapján jelentette be, hogy Michael Oenning veszi át a csapat irányítását.

Újpest: szerződést bontottak Michael Oenninggel

A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest a hivatalos honlapján adta hírül, hogy a vártnál gyengébb őszi szereplés miatt szerződést bontott Michael Oenning vezetőedzővel.

NB I: Hat hétig jó lesz ránézni a tabellára – Waltner

A téli szünet előtti utolsó forduló vasárnap három mérkőzéssel zárult a labdarúgó NB I-ben. Lássuk, hogyan értékeltek az edzők a találkozók után!

NB I: Az eredmény bizonyítja, bevált a taktikánk – Erős Gábor

A labdarúgó NB I 16. fordulójának vasárnapi meccsei után a Debreceni VSC–Ferencváros (2–0) találkozó edzői értékeléseivel már jelentkeztünk, most lássuk az Újpest–Paks (4–3) és a Mezőkövesd–Kisvárda (0–2) meccs mestermérlegeit.

NB I: A zavaros döntések miatt nem láttam át, mi zajlik a pályán – Oenning

Igen fordulatosra sikerült az  utolsó negyedóra az MTK és az Újpest mérkőzésén a labdarúgó NB I 15. fordulójában. A lilák a 83. percben szerezték meg a vezetést, de a kék-fehérek a 87. percben szabadrúgásból egyenlítettek, majd a hosszabbítás utolsó percében lőtt tizenegyessel 2–1–re nyertek. A találkozó után a két vezetőedző abban egyetértett, az MTK megérdemelten győzött.

NB I: A Honvéd legnagyobb ellensége a Honvéd – Horváth Ferenc

A Budapest Honvéd hiába szerezte meg a vezetést otthon az Újpest FC ellen, a vendégek emberelőnybe kerültek, majd megnyerték a labdarúgó NB I 14. fordulójában rendezett bajnokit. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

NB I: Nem volt „vérszag” a levegőben – Hornyák Zsolt

A Paks 4–1-re megverte odahaza a Puskás Akadémiát, a Gyirmót 1–1-re végzett a Kisvárdával, míg az Újpest nagy csatában, emlékezetes mérkőzésen 3–1-re legyőzte a Debrecent az NB I szombati játéknapján. Lássuk, hogyan értékeltek a vezetőedzők a lefújás után!

NB I: Nem olyan könnyű megfogalmazni, miért vagyunk eredménytelenek – Oenning

A Puskás Akadémia 2–1-re nyert az Újpest ellen a labdarúgó NB I 12. fordulójában. A találkozó után a két vezetőedző értékelt.

NB I: Az önbizalmunk elillant, ezt kell visszaszereznünk – Teodoru Vaszilisz

A labdarúgó NB I 11. fordulójában három meccset rendeztek szombaton. Lássuk, hogyan értékeltek a szakvezetők az MTK–Debreceni VSC (1–1), a Gyirmót–Ferencváros (0–2) és a Mezőkövesd–Újpest FC (2–2) mérkőzés után.

NB I: Gyalázatos teljesítménnyel újraélesztettünk egy halott csapatot – Szabics

Hiába játszott közel nyolcvan percig emberelőnyben a Mol Fehérvár, képtelen volt bevenni a tabella utolsó helyén álló Újpest kapuját. Sőt, a lilák megszerezték idénybeli első győzelmüket a labdarúgó NB I 10. fordulójában. Az 1–0-ra végződött mérkőzés után a hazaiakat irányító Michael Oenning felszabadultan értékelt, míg a vendégek részéről Szabics Imre borzalmasan gyalázatosnak nevezte csapata teljesítményét.

NB I: A teljesítményt tekintve megfelelő volt a játékunk – Oenning

A labdarúgó NB I 9. fordulójában két mérkőzést játszottak vasárnap. Lássuk, hogyan értékeltek a szakvezetők a Kisvárda–Újpest (0–0) és a Mezőkövesd–Debrecen (1–0) mérkőzés után.

NB I: Még nem szükséges takarodót fújni – Michael Oenning

Az Újpest és a Gyirmót mérkőzése előtt az volt a kérdés, vajon valamelyik csapatnak sikerül-e megszereznie az első idénybeli győzelmét. Nos, utóbbi örülhetett, miután 3–1-re legyőzte a lilákat a Szusza Ferenc Stadionban. Csertői Aurél érthetően megkönnyebbült az első három pont után, míg Michael Oenningnek arra a kérdésre is válaszolnia kellett, hogy továbbra is élvezi-e a vezetőség bizalmát.

NB I: Néha jobban élveztem a derbi hangulatát, mint a játékot – Stöger

A hét utolsó napján derbit láthattunk a labdarúgó NB I-ben: a Ferencváros sorozatban a 9. alkalommal verte meg (3–1) odahaza az Újpestet, pedig a vendégek emberhátrányban sem adták fel. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

NB I: még Kassai fújt, amikor az Újpest legutóbb pontot szerzett a Fradi otthonában

Derbivel megspékelt háromnapos fordulóval folytatódik a hétvégén a labdarúgó NB I. A 7. kör a péntek esti Zalaegerszeg–Paks találkozóval indul, szombaton a Mol Fehérvár–Puskás Akadémia mérkőzésen az előző bajnokság bronzérmese fogadja az ezüstérmest. Vasárnap rendezik a 233. Fradi–Újpest csúcsrangadót, a lila-fehérek nyeretlenül lépnek pályára a Groupama Arénában, amelyben legutóbb, 2016 őszén akkor szereztek pontot, amikor még Kassai Viktor fújta a sípot.

NB I: Nem tudom, mióta piros lap, ha egy játékos felemeli a kezét – Oenning

Őrült végjáték után 2–2-re végződött az Újpest és a ZTE találkozója a labdarúgó NB I 6. fordulójában. A hétfői mérkőzés után egyik vezetőedző sem volt elégedett az eredménnyel.

NB I: A játékvezető szinte kiharcolta a Paks büntetőjét – Oenning

A Paksi FC 2–1-re megverte az Újpest FC-t a labdarúgó NB I 5. fordulójának záró mérkőzésén. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

NB I: A kulcspillanatokban érthetetlen döntéseket hoztunk – Michael Oenning

Hátrányból fordítva nyert 2–1-re az MTK az Újpest ellen a labdarúgó NB I 4. fordulójában. A mérkőzés után a két vezetőedző értékelt.

NB I: Az a kis kék gyógyszer hiányzik nekünk elöl – Horváth Ferenc

Az Újpest FC és a Bp. Honvéd 1–1-es döntetlent játszott egymással a labdarúgó NB I 3. fordulójában. Michael Oenning elégedett az egy ponttal, Horváth Ferenc szerint a kapu előtt nem férfihoz méltóan játszottak.

Kézilabda Eb: Tudta-e?