Ligue 1: győzelmével a PSG mögött a Lille és a Lyon

Nem botlottak az éllovas PSG üldözői a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján: a Lille, a Lyon és a Montpellier is győzelmet aratott.

Női kézi: megvan a Siófokról távozott kapus új csapata

Az élvonalbeli francia női kézilabda-bajnokságban szereplő Metz hivatalos Facebook-oldalán élő sajtótájékoztató keretén belül mutatta be a Siófoktól érkező új kapusát, a 25 éves német Dinah Eckerlét.

Női kézi BL: még a 2–11-es széria is belefért a Metznek

A női kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában a francia Metz hazai pályán 31–29-re legyőzte a dán Esbjerget.

Ligue 1: negyedik győzelmét is megszerezte, élre állt a Rennes

A francia labdarúgó-bajnokság élvonalának (Ligue 1) ötödik fordulójában a Rennes idegenben aratott háromgólos győzelmet a Saint-Étienne felett (0–3), ezzel pedig élre állt a tabellán. A játéknap másik összecsapásán a Marseille a 95. percben mentett pontot a Metz ellen.

Ligue 1: ismét villant a piros, 93. perces góllal nyert a PSG

Az augusztusban még BL-döntőt játszó PSG az első fordulóból elmaradt, Metz elleni mérkőzését pótolta, és a hosszabbításban kicsikart 1–0-s győzelmével megszakította rossz sorozatát.

Videó: edzője rántotta le pályára lépő játékosáról a maszkot

Habár lassan hozzászokhatunk ahhoz, hogy sok helyen maszkot kell viselni, van, aki még mindig hajlamos megfeledkezni erről – vagy éppen arról, hogy mikor veheti le. Erre ékes példa a Metz kézilabdázója, Méline Nocandy, akinek pályára lépésekor edzőjének, Emmanuel Mayonnade-nak kellett lerántania arcáról a maszkot a CSM Bucuresti elleni vasárnapi Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

Ligue 1: a Lille egy góllal legyőzte a Metzet

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójában a Lille 1–0-ra legyőzte a Metzet.

Női kézi: BL-elődöntős csapathoz igazol a Dunaújváros légiósa

A Metz női kézilabdacsapatában folytatja a pályafutását Camila Micijevic, a 2019–2020-as idényig a Dunaújvárosban szereplő horvát balátlövő – jelentette be a francia egyesület a hivatalos honlapján.

Női kézi: bajnokavatás nélkül zárták le a francia idényt

A jelenlegi állás szerint, de bajnokavatás nélkül zárják le a koronavírus-járvány miatt félbeszakított francia női kézilabda-bajnokságot – döntött pénteken a francia szövetség, tekintettel arra, hogy a Metz és a Brest azonos pontszámmal állt az élen a kényszerszünet elrendelésekor.

Női kézi BL: Esbjerg-siker, kialakult a negyeddöntő párosítása

A Team Esbjerg óriási csatában, 30–29-re legyőzte a Metz Handballt a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó mérkőzésén, így kialakult a negyeddöntő párosítása. A 1. csoportban a minitabellán a három 13 pontos csapat közül a francia Metz végzett az élen, míg a dán Esbjerg sikerével megelőzte a Rosztov-Dont, amely így a negyeddöntőben a francia Bresttel találkozik.

Női kézi BL: a Metz idegenben is legyőzte a Rosztovot

A Metz 29–24-re nyert a Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában, az EHF által a hét mérkőzésének jelölt összecsapáson, ezzel biztosította helyét a negyeddöntőben.

Ligue 1: a Lyon két góllal győzött a kiesőjelölt otthonában

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójában a Nice hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Bresttel, míg a Lyon idegenben 2–0-ra nyert a Metz ellen.

Ligue 1: két kiállítás, Dolberg-dupla – nyert a Nice a Lyon ellen

Két piros lapot, és három gólt hozott a Nice–Lyon összecsapás a francia labdarúgó-bajnokság élvonalának 22. fordulójában, a meccsből a hazaiak jöttek ki jobban (2–1). Az egyre inkább magára találó Metz magabiztosan győzött a Saint-Étienne ellen, míg a Bordeaux és a Marseille gól nélküli döntetlenre végzett.

Női kézi BL: 14 gól Neagutól, feltámadt a CSM Bucuresti

A Ferencvárostól elszenvedett kiütéses vereség után magára talált a román CSM Bucuresti női kézilabdacsapata, és a Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulójában hazai pályán a 14 gólig jutó Cristina Neagu vezérletével 32–27-re legyőzte az eddig veretlen francia Metzet.

Női kézi: a Metz klasszisa Rosztovba távozik, megvan a helyettese

Kedden sajtótájékoztató keretében jelentette be a francia Metz női kézilabdacsapata, hogy a kapitány Grace Zaadi az idény végén távozik, és az orosz Rosztov-Donba igazol.

Ligue 1: az egygólos győzelmek csapata hozta a szokásost

Egymást követő hat győzelem után pontokat veszített az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) élvonalában: az OM 1–1-es döntetlenre végzett a kiesőzónából menekülni igyekvő Metz otthonában a 18. forduló szombati játéknapján. Az egyetlen második félidős gólt sem hozó késő esti programban a Reims és a kilencedik egygólos győzelmét arató Nantes fontos idegenbeli három pontokat begyűjtve zárkózott fel az élbolyhoz.

Női kézi BL: hihetetlen végjáték, ikszelt a Fradi Metzben

Az FTC-Rail Cargo Hungaria hihetetlenül izgalmas mérkőzésen 24–24-es döntetlent játszott a Metzcel a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

Női kézi BL: A Metz rutinosabb nálunk, de... – Pásztor

A papírforma nem az FTC mellett szól a női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör 6., utolsó fordulójában, de a felszabadult játék sokat segíthet, hogy Elek Gábor csapata bravúrt érjen el Metzben.

Női kézi BL: Neagu visszatért a pályára; a Metz kiütötte a Viperst

A tavalyi női kézilabda Európa-bajnokságon elszenvedett súlyos térdsérülését követően először lépett pályára Cristina Neagu: a román CSM Bucuresti világklasszis balátlövője nagyjából negyedórát kapott a lengyel Lublin otthonában magabiztosan megnyert csoportmérkőzésen, és ezalatt hét lövésből négyszer volt eredményes.

A Lyon fizetett azért, hogy ne kelljen átigazolnia Griezmannt!

Ember tervez, Isten végez – legalábbis ezzel vigasztaljuk magunkat és egymást, ha szokás szerint kudarcot vallunk. Igaz ez a labdarúgás világának egyik legérdekesebb szegmensére, az átigazolásokra is. Feleség, szülő, részegség, szolárium, luxuskocsi, emberrablás, halálos fenyegetés, kapzsi ügynök, bruttósítás, elromlott faxgép, veszkócsizma, az Úr szava, egy izlandi vulkán, anya-lánya szex, másnaposság, néhány lyukas fog, HIV-es pletyka, irigy elvtárs, a brazil kormány, letartóztatás, pénzfeldobás, kutyaugatás, tűzoltóautó és Sharon Stone miatt is maradt már el átigazolás. SOROZATUNK A MEGHIÚSULT ÁTIGAZOLÁSOKKAL FOGLALKOZIK.