PL: Agüero bocsánatot kért, Alonso nyomás alatt tartaná edzőjét

Mint beszámoltunk róla, a Chelsea egygólos hátrányból felállva győzött a Manchester City otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának rangadóján. A találkozót követően az antihőssé váló Sergio Agüero és a hős, Marcos Alonso mellett a két menedzser is megszólalt: Pep Guardiola szerint fontos leckét kaptak 21 nappal a BL-döntő előtt, míg Thomas Tuchel Timo Wernert és a csapatszellemet dicsérte.

PL: először nyert a Chelsea Tuchellel, Leeds-siker Leicesterben

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Chelsea magabiztosan nyert a Burnley ellen, így Thomas Tuchel először ünnepelhetett győzelmet a londoni „kékek” kispadján. A Leicester City hazai pályán kapott ki a Leeds Unitedtól.

Chelsea: lecserélték, felült a csapatbuszra, Lampard kivágta a keretből – sajtóhír

A The Athletic forrásai szerint könnyen lehet, hogy utolsó meccsét játszotta hétvégén a Chelsea-ben Marcos Alonso. A spanyol válogatott bal oldali hátvédet a szünetben cserélte le Frank Lampard a West Bromwich Albion elleni (3–3) bajnokin, a futballista viszont ezt követően nem követte a szokásos protokollt, hanem durcásan felszállt a csapatbuszra ahelyett, hogy a társakkal együtt a stadionban nézte volna végig, ahogy a londoniak 0–3-ról visszakapaszkodnak.

PL: a Chelsea kiizzadta újabb sikerét, újra botlott a Spurs

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Chelsea otthon 1–0-ra legyűrte a Newcastle Unitedet, a Tottenham viszont csak a hajrában tudta 1–1-re menteni a Watford elleni meccsét.

Atlético Madrid: megegyeztek a Chelsea ászával – sajtóhír

Spanyol lapértesülések szerint Marcos Alonso, a Chelsea balhátvédje mindenben megegyezett az Atlético Madriddal, s készen áll elhagyni a londoni alakulatot.

Chelsea: hosszabbított a védelem egyik kulcsembere

A Chelsea labdarúgócsapata meghosszabbította Marcos Alonso szerződését.

Chelsea: „A BL sorsolásakor össze akartam törni a tévét”

Az angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Chelsea balhátvédje, Marcos Alonso nagyon csalódott és frusztrált volt a Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolásakor, mivel csapata idén csak az Európa-ligában szerepelhet – éppen a Mol Vidi csoportjában.

Alonso döntött, az Arsenal 1992 óta először kezdett két zakóval

Kiváló, nagyon közönségszórakoztató mérkőzést játszott az angol labdarúgó Premier League 2. fordulójában a Chelsea és az Arsenal a Stamford Bridge-en. A Chelsea 20 perc alatt elhúzott 2–0-ra, a helyzetek sorát elhibázó Arsenal a félidő hajrájában kiegyenlített, végül a 81. percben Marcos Alonso gólja döntött – 3–2-re győztek a hazaiak. Az Arsenal 1992 óta először kezdte két vereséggel a bajnoki szezont.

Akiknek ellopták a világbajnokságát: a lemaradók (rém)álomkerete

Ugyan vajjal-sajttal bőven megrakott, de nehéz kenyér a profi labdarúgóké is, példának okáért itt lesz a nyári világbajnokság, amelyről több klasszis is lemarad. Igaz, olyan nagyságok sem léphettek pályára vb-n különböző okok miatt, mint George Weah, Ryan Giggs, Ian Rush, Abedi Pelé, Valentino Mazzola, Bernd Schuster, Alfredo Di Stéfano, Eric Cantona, George Best vagy legújabban Gareth Bale – és erről a tornától is több remek futballista marad távol, annak ellenére, hogy a válogatottja viszont szerepel.

PL: három meccsre eltiltották a taposó Chelsea-védőt

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) három meccsre eltiltotta Marcos Alonsót, a Chelsea védőjét, aki sportszerűtlen magatartást tanúsított a szombati, Southampton elleni bajnokin.

PL: szándékos taposás? Vizsgálódnak a Chelsea-játékos után

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) erőszakos magatartás miatt vizsgálatot indított Marcos Alonso ellen. Amennyiben a Chelsea játékosát bűnösnek találják, úgy három mérkőzésről eltiltják.

BL: a Chelsea-védő pimasz csele meglepte Rakiticet – videó

Marcos Alonso, a Chelsea spanyol labdarúgója a keddi, FC Barcelona elleni Bajnokok Ligája-találkozón (1–1) roppant elegáns módon adott kötényt Ivan Rakiticnek, a vendégek horvát középpályásának, aki lerántotta a balbekket.

FA-kupa: a Chelsea és a Man. City is ott lesz a legjobb 16 között

A Chelsea magabiztosan győzte le hazai pályán 3–0-ra a Newcastle Unitedet a labdarúgó FA-kupában, ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe. A Manchester City is: a Premier League éllovasa a Cardiffot verte meg idegenben.

Hihetetlen: a dédapa, nagyapa, apa és anya után a fiú is gólt lőtt a válogatottban

A futballvilágban egyedülálló dolgot cselekedett az Indonézia elleni felkészülési mérkőzésen Albert Gudmundsson, a PSV 20 esztendős szélsője. A fiatal támadó háromszor is betalált a délkelet-ázsiaiak kapujába, így folytatott egy elképesztő családi örökséget. Gudmundsson édesapja, édesanyja, anyai nagyapja és anyai dédapja is válogatott futballista volt, sőt, mindannyian ünnepelhettek gólt is nemzeti mezben (igaz, az édesanya „csak” utánpótlás-korosztályban). Ilyet még nem jegyeztek fel a válogatott labdarúgás 146 éves történetében.

Száz százalék őrület: káprázatos iksz az Arsenal–Chelsea-n!

Egészen kitűnő mérkőzést vívott egymással az angol labdarúgó Premier League 22. fordulójában az Arsenal és a Chelsea: az Emirates Stadionban megrendezett londoni rangadón Jack Wilshere góljával a hazaiak szereztek vezetést, ám Eden Hazard és Marcos Alonso találatával fordítottak a vendégek. Az utolsó szó Héctor Belleríné volt, aki a 92. percben 2–2-es döntetlenre mentette a meccset.

Chelsea: Juve-drukker Conte csapatában – ki az a Zappacosta?

Mint megírtuk, a Chelsea labdarúgócsapata 6–0-ra nyert hazai pályán a Qarabag ellen a Bajnokok Ligája első fordulójában a C-csoportban. A „kékek” második gólját Davide Zappacosta szerezte, akit az angol együttes az átigazolási időszak utolsó pillanataiban szerződtetett.

Videó: hatalmas szabadrúgásgóllal vezet a Chelsea a Spurs ellen

Marcos Alonso a 24. percben szerezte meg a vezetést a Chelsea-nek a Tottenham elleni londoni derbin a Premier League 2. fordulójában. Élő közvetítés az NSO-n ide kattintva érhető el!

Marcos Alonso a hős – a Chelsea nyerte az őrült londoni derbit

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea Marcos Alonso duplájának köszönhetően 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt a Wembleyben rendezett londoni derbin.

Videó: könyöklős, fantasztikus, röhejes – a Chelsea góljai a londoni derbin

A Chelsea 3–1-re legyőzte az Arsenalt a londoni derbin az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában. A listavezető góljai emlékezetesre sikerültek, hiszen Marcos Alonso Héctor Bellerín lekönyöklése miatt véleményes, míg Eden Hazard a félpályáról indulva fantasztikus gólt szerzett. A harmadik találat előtt Cesc Fabregas a Chelsea korábbi kapusától, Petr Cechtől kapta a gólpasszt. Nézze meg mind a három gólt videón!

A derbigyőzelemmel tovább menetel a bajnoki cím felé a Chelsea

A Chelsea az Arsenal legyőzésével tovább száguld a bajnoki elsőség felé, a londoni derbin 3–1-re nyertek a „kékek” a ráadásban szépítő „ágyúsok” ellen.