MU: sem téli igazolásokat, sem edzőváltást nem tervez a klub

Hiába kezdett jól a Bajnokok Ligájában, az Istanbul Basaksehir elleni váratlan vereség, majd a PSG-vel szembeni kudarc miatt veszélybe került a Manchester United továbbjutása a csoportkörből. Mivel a bajnokságban is csak a 9. helyen áll Ole Gunnar Solskjaer csapata, ismét felerősödtek azok a hangok, amelyek megkérdőjelezik a norvég menedzser helyét a United kispadján. Ed Woodward, az MU ügyvezető alelnöke szerint viszont nem lesznek változások az Old Traffordon – nincs is rájuk szükség.

Anglia: George Best meze ötmillióért kelt el

Tizenháromezer fontért, átszámítva mintegy ötmillió forintért kelt el árverésen George Best egyik futballmeze.

A PL legjobbjai (3.): kivezette a fénybe az angol klubfutballt – Éric Cantona

Az 1985-ös Heysel- és az 1989-es Hillsborough-tragédia egy évtizedre a mélybe vetette az angol klubfutballt, amely az 1990-es évek első felében lassan jutott ki a sötétségből. A folyamat főszereplője Éric Cantona francia csatár volt, akinek vezérletével Alex Ferguson Manchester Unitedje 1993 után sorozatban nyerte meg a bajnoki címeket – ez csak akkor nem sikerült a klubnak, amikor a balhés Cantona nyolc hónapos eltiltását töltötte. Cantona a legjobbkor került a legjobb helyre, s nemcsak a góljaival, hanem egyéniségével is fényt hozott a ligába, emiatt kerülhetett a The Athletic Premier League játékos-örökrangsorának harmadik helyére.

BL: „Amit a PSG játszik, az nem futball, túl könnyen esnek”

Scott McTominay, a Manchester United labdarúgója kritikusan fogalmazott a PSG játékosairól, miután a „vörös ördögök” szerda este 3–1-re kikaptak a francia gigásztól a Bajnokok Ligájában.

BL: Nagelsmann szerint a célkitűzés teljesítve, „döntő” következik az MU ellen

Julian Nagelsmann, az RB Leipzig vezetőedzője szerint csapata teljesítette a célkitűzését, és a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában aratott győzelmét követően a továbbjutás szempontjából döntőként tekinthet a Manchester United elleni, zárókörös összecsapásra.

BL: Ismét Messivel akarok játszani – Neymar

Miután a Paris Saint-Germain legyőzte a Manchester Unitedet a Bajnokok Ligájában, Neymar, a párizsiak brazil klasszisa, Neymar, arról beszélt, ismét Lionel Messivel szeretne együtt játszani.

MU: Bruno Fernandesnek elege lett, meccs közben rászólt Solskjaerra

Mint arról beszámoltunk, a Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Paris Saint-Germaintől, ezzel nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligájában. Bruno Fernandes, a manchesteriek futballistája pedig már 2–1-es párizsi vezetésnél érezte, hogy ez így nem lesz jó, és szinte könyörgött a pályán Ole Gunnar Solskjaernak, hogy cseréljen végre.

BL: Fred kiállítása egyértelmű hiba volt a játékvezetőtől – Solskjaer

Mint ismert, a PSG 3–1-es arányban nyert a Manchester United vendégeként a Bajnokok Ligája szerdai játéknapjának csúcsrangadóján. A mérkőzés után Ole Gunnar Solskjaer, a hazaiak menedzsere arról beszélt, Fredet jogtalanul küldte le a pályáról a játékvezető, mivel játékosa nem követett el szabálytalanságot.

BL, H-csoport: a United kétgólos vereséget szenvedett a PSG-től

A Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Paris Saint-Germaintől, ezzel hiába volt kezében a továbbjutás, nagyon nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája H-csoportjában.

Az MU kezében volt a továbbjutás, de a PSG megtréfálta a második félidőben

A Manchester United hazai pályán 3–1-re kikapott a Paris Saint-Germaintől, ezzel hiába volt a kezében a továbbjutás, nagyon nehéz helyzetbe került a Bajnokok Ligája H-csoportjában. Neymar volt a nyerőember. Fred kiállításáról viszont még jó darabig fognak vitatkozni.

Guberáló helyett a „nép játékosa” lett: az Apacs leszáll

A szenvedélyessége miatt sokszor Diego Maradonához hasonlított csatár Buenos Aires legrosszabb környékeinek egyikén nőtt fel. Míg nevelőegyesülete és kedvenc csapata, a Boca Juniors a határtalan szenvedélyt, addig európai ténykedése és sikerei családja biztos megélhetését jelentették számára. Portré az Argentínában még Lionel Messinél is jobban szeretett „Apacsról”, az idény végén visszavonuló Carlos Tévezről.

BL: „Olyan ez a meccs, mint egy döntő” – Tuchel az MU–PSG-ről

A továbbjutás szempontjából roppant fontos lesz a Manchester United elleni mérkőzés a PSG számára a Bajnokok Ligájában – különösen akkor, ha az RB Leipzig legyőzi az Istanbul Basaksehirt. Ole Gunnar Solskjaer, az MU menedzsere szeretne az első helyen végezni a H-csoportban, míg Thomas Tuchel, a francia együttes vezetőedzője szerint a szerda esti összecsapás olyan, mint egy döntő.

FA-kupa: Aston Villa–Pool és Arsenal–Newcastle a 64 között

Hétfő este – még a nyolcadosztályú Canvey Island és az ötödik vonalbeli Boreham Wood második körös összecsapása előtt (0–3) – az angol Labdarúgó-szövetség elkészítette az FA-kupa harmadik fordulójának párosítását, itt a másodosztályú együttesek mellett már a Premier League-klubok is bekapcsolódnak a küzdelmekbe.

MU: De Gea sérülése lehetőséget adhat a tehetségnek

Tüzetesebb orvosi kivizsgálás vár David de Geára, a Manchester United labdarúgócsapatának kapusára.

PL: a Man. United kétgólos hátrányból nyert a Soton ellen

A csereként beálló Edinson Cavani ellopta a show-t a remek első 45 percet produkáló James Ward-Prowse-tól a Southampton és a Manchester United bajnokiján. Ami a házigazdára nézve még bosszantóbb: az uruguayi támadó 93. percben szerzett góljával a pontszerzéstől is megfosztotta a Sotont.

A PL legjobbjai (4.): 24 év, 34 trófea, egy megismételhetetlen karrier – Ryan Giggs

A The Athletic munkatársai a 2020–2021-es angol labdarúgóidény rajtja előtt megválasztották a Premier League 1992 óta íródó történetének hatvan legjobb futballistáját. A top tizenötöt, a lista élmezőnyét a Nemzeti Sport Online-on is bemutatjuk, a legújabb epizódban a Manchester Unitedet 24 éven át szolgáló legendát, a 4. helyre rangsorolt Ryan Giggst, aki összesen 34 trófeát gyűjtött a „vörös ördögökkel”. Portré.

BL: Haaland már Ronaldo előtt jár, Fernandes a kanadai pontok mestere

Kedd este újabb nyolc meccset rendeztek a Bajnokok Ligája 2020–2021-es idényének csoportköreiben. Erling Haaland megelőzte a brazil legendát, Ronaldót a BL-gólok tekintetében, Bruno Fernandes már majdnem annyi kanadai pontnál tart Manchesterben, mint amennyi meccsen pályára lépett, míg négy csapat már biztosította a helyét a nyolcaddöntőben – nézzük, mi történt a negyedik kör első játéknapján.

BL: Rendben, sajnálom, megpróbáltuk – Tuchel a győzelem után

A Paris Saint-Germain 1–0-ra nyert otthon az RB Leipzig ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, de nem játszott jól, Thomas Tuchel vezetőedzőnek pedig érzékelhetően nem estek jól az ezt firtató kérdések a találkozót követő sajtótájékoztatón.

Bajnokok Ligája: Bruno Fernandes ezúttal is lemondott a mesterhármasról

Mint ismert, a Manchester United 4–1-re legyőzte az Istanbul Basaksehirt a Bajnokok Ligája 4. fordulójának keddi játéknapján. A mérkőzés hőse a szűk 20 perc alatt két gólt szerző Bruno Fernandes volt, aki amióta az MU-ban játszik, megállíthatatlan.

BL, H-csoport: az MU revánsa; Gulácsiék kikaptak Párizsban

A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a H-csoportban a PSG Neymar büntetőjével legyőzte a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipziget – Willi Orbán csereként lépett pályára a vendégeknél. A csoport másik meccsén a Manchester United a duplázó Bruno Fernandes vezérletével legyőzte a török Basaksehirt, így visszavágott a három hete elszenvedett vereségért.