Bundesliga: Minden elismerésem a fiúké – Dárdai Pál

Megdicsérte csapatát a hétfőn Mainzban elért 1–1-es döntetlen után Dárdai Pál, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Hertha BSC vezetőedzője.

Bundesliga: a Mainz otthonában játszott döntetlent a Hertha

A Hertha elkezdte bepótolni az elhalasztott meccseit. Az első ellenfél mindjárt az utóbbi időben remek szériát futó Mainz volt a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában, Szalai Ádámmal a kezdőben. Bár a mérkőzés nagy részében a hazaiak akarata érvényesült és több nagy helyzetet is kihagytak, a Hertha végül egy ponttal a zsebében térhetett haza.

Videó: Dárdai gólpasszt adott, de egy bombával egyenlített a Mainz!

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 29. fordulójában a Mainz a Herthát látja vendégül. A fővárosiak Dárdai Márton nagyszerű beadása után szereztek vezetést Lucas Tousart révén, ám a hazai csapat pár perccel később Phillipp Mwene óriási bombájával egalizált! Videó!

Értékes pontot szerzett Mainzban a Hertha

A Hertha megkezdte bepótolni az elhalasztott meccseit. Az első ellenfél mindjárt az utóbbi időben remek szériát futó Mainz volt a német labdarúgó Bundesliga 29. fordulójában, Szalai Ádámmal a kezdőben. Bár a mérkőzés nagy részében a hazaiak akarata érvényesült és több nagy helyzetet kihagytak, Dárdai Pál csapata végül egy ponttal a zsebében térhetett haza Berlinbe.

A Mainz legyőzte a Bayernt, elmaradt a bajnokavatás

A német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójában a Mainz 2–1-re legyőzte a Bayern Münchent, így a bajorok egyelőre nem ünnepelhetnek bajnoki címet.

Mainz: az új edző módszerei Szalai Ádámnak is kedveznek

Bo Svensson mainzi szerepvállalása a német élvonal legszebb történetei közé tartozik, edzésmódszerei a szerdán győztes gólt szerző Szalai Ádámnak kedveznek, aki immár teljes értékű tagja csapatának.

Videó: 16 hónap után ismét Szalai-gól a Bundesligában!

Szalai Ádám 2019 decembere után ismét gólt szerzett a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A magyar válogatott csapatkapitánya a Werder Bremen és a Mainz összecsapásának 16. percében volt eredményes, egy kipattanót követően 10 méterről a hálóba lőve.

Bundesliga: fontos meccset nyertek meg Szalai Ádámék

Előbb vezetett, majd vesztésre állt, végül 3–2-re győzött Szalai Ádám csapata, a Mainz a Köln vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának vasárnap esti fordulatos mérkőzésén. A bennmaradásért harcoló csapatok csatáját eldöntő gólt Leandro Barreiro lőtte a 91. percben.

Bundesliga: megvan a Schalke idénybeli második győzelme

A sereghajtó Schalke hazai pályán 1–0-ra legyűrte az Augsburgot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel elkönyvelte a második győzelmét ebben a kiírásban.

Bundesliga: Szalai nélkül győzött a Mainz a Hoffenheim otthonában

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén a kiesés ellen küzdő és Szalai Ádámot ezúttal a kispadon tartó Mainz 2–1-re győzött a Hoffenheim otthonában.

Bundesliga: a Mainz csapatkapitánya aláírt a Schalkéhoz

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) utolsó helyén álló Schalke hivatalos honlapján jelentette be, hogy megállapodott a Mainz csapatkapitányával, Danny Latzával. A 31 éves német középpályás nyáron csatlakozik a Ruhr-vidékiekhez és 2023-ig szóló megállapodást írt alá.

Bundesliga: öt gólt kapott a sorozatban tizedszer nyeretlen Schalke

A Mainz a Freiburgot, az Union Berlin a Kölnt, a Bayern München a Werder Brement, a Wolfsburg pedig a Schalkét győzte le a német labdarúgó Bundesliga 25. fordulójának szombati játéknapján.

Mainz: gyilkos helyett harcos – ezért lett újra kezdő Szalai a németek szerint

Szalai Ádám még nem talált be a Bundesliga jelenlegi idényében, a Mainz legutóbbi öt bajnokiján mégis a kezdőcsapatban kapott helyet, egyik vetélytársát, az ősz során hétszer eredményes Jean-Philippe Matetát pedig a klub kölcsönadta az angol Crystal Palace-nak. A német szaklap, a Kicker utánajárt, mivel érdemli ki a bizalmat a magyar válogatott támadó.

Bundesliga: nyolc éve nem volt ilyen rossz meccs az élvonalban

A Kicker című német futballszaklap 1992 óta minden Bundesliga-mérkőzést osztályoz 1–6-os skálán. A múlt pénteken rendezett Schalke 04–Mainz (0–0) a hatodik találkozó a 8783-ból, amelyik a leggyengébb értékelést (6) kapta.

Bundesliga: nem bírt egymással a Schalke és a Mainz

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójának pénteki játéknapján a sereghajtó Schalke hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a szintén a kiesés elől menekülő Mainzcal.

Az izgalmak és a gólok is elmaradtak a Schalke–Mainz meccsen

Mainz: Keményen dolgozom, és elég önkritikus vagyok – Szalai Ádám

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Szalai Ádám mindent megtesz annak érdekében, hogy csapata, az FSV Mainz 05 az idény végén bent maradjon – olvasható a klub honlapján.

Bundesliga: Szalai kezdett az Augsburgtól kikapó Mainzban

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Szalai Ádámmal a kezdőben felálló Mainz odahaza 1–0-ra kikapott az Augsburgtól. A találkozó egyetlen gólját André Hahn szerezte a 25. percben, Szalai Ádámot a 64. percben lecserélték.

Bundesliga: Szalaiék idegenben verték meg a Mönchengladbachot

A Szalai Ádámot ismét kezdőbe nevező Mainz bravúrgyőzelmet aratott az Európa-ligáért hajtó Borussia Mönchengladbach otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 22. fordulójában. Négy meccs után visszatérhetett Sallai Roland a Freiburgba, csapata 1–0-ra kikapott az Union Berlintől.

Bundesliga: ritkán látni olyan gólt, mint amivel Haaland pontot mentett a BVB-nek

A Dortmund a Hoffenheimmel, a Werder a Freiburggal, a Stuttgart a Herthával, a Leverkusen a Mainzcal, az Union Berlin a Schalkéval játszott döntetlent a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában.