-->
NB I: Bognár György ismét szakértő lesz az M4 Sporton

Pénteken a labdarúgó NB I 9. fordulójának nyitó mérkőzésén Mezőkövesdre látogat a Paks. A találkozó érdekessége, hogy az MTK Budapest szakmai igazgatója, a paksiak korábbi vezetőedzője, Bognár György szakértőként elemzi a mérkőzést az M4 Sport stúdiójából – számolt be sajtóközleményében a csatorna.

Sportrádió: Minden ligának megvan a maga nehézsége – Németh Krisztián

Két korábbi válogatott labdarúgó, Németh Krisztián és Futács Márkó volt a Sportrádió Hazafutás című műsorának vendége. Az NB II-t vezető MTK játékosai Szujó Zoltánnak beszéltek többek között a másodosztály nehézségeiről és a fiatalok szerepléséről is.

Női kézi NB I: izgalmas döntetlen a Fehérvár és a Dunaújváros meccsén

A női kézilabda NB I pénteki játéknapján a DVSC hét góllal legyőzte az MTK-t, míg a Fehérvár nem bírt hazai pályán a Dunaújvárossal.

Női kézi NB I: a Vác négy góllal legyőzte a Siófokot

A Vác 26–22-re legyőzte a Siófokot a női kézilabda NB I szombati játéknapján. Nyert a Dunaújváros, a Kisvárda és az Érd.

NB II: a DVTK zárta a legaktívabban az átigazolási időszakot – NB II-es körkép

Június 15-én kezdődött az átigazolási időszak a labdarúgó NB II-ben is és augusztus 31. éjfélig tartott. Ezek után már csak szabadon igazolható játékosokat lehet szerződtetni. Tekintse át a nyári játékosmozgásokat a piaczárás után!

NB II: fiatal ghánai balhátvéd érkezik az MTK-hoz

A 18 éves Kwadwo Asante személyében fiatal ghánai balhátvéddel bővül az MTK kerete. Ha a játékos sikeresen átesik az orvosi vizsgálatokon, akkor a jövőben elsősorban az NB III-ban és az ifjúsági Bajnokok Ligájában bizonyíthat a kék-fehérek színeiben – olvasható a fővárosi klub honlapján.

Érvényesült a papírforma, biztos MTK-siker Békéscsabán

Nem tévedtek azok, akik biztos MTK-sikerre tippeltek a vasárnap Gyirmótról három ponttal hazatérő Békéscsaba ellen, ám a Békés megyeiek nem játszottak alárendelt szerepet. Szépítő találatuk után a szünet után visszazárkóztak, de végül összeroppantak, és a végén bedarálta őket az MTK (1–4).

NB II: Ez speciális liga, egészen más a játék, mint az élvonalban – Futács Márkó

Remekel az MTK Budapest csapatában Futács Márkó, aki három forduló leforgása alatt öt gólt szerzett.

NB II: öt gólig meg sem állt az MTK a Dorog ellen

A labdarúgó NB II 3. fordulójában öt mérkőzést rendeztek 19 órai kezdettel. Az MTK ráijesztett kicsit szurkolóira, de Futács Márkó vezérletével végül 5–2-es győzelmet aratott. Második hazai mérkőzését is megnyerte az újonc Barcika, ezúttal a Budafok volt a szenvedő fél. A Siófok már az első percben betalált a Nyíregyháza ellen, ezzel meg is nyerte a mérkőzést. A másik két újonc csapat nem tudott pontot szerezni, a Kozármisleny Ajkán, a Mosonmagyaróvár Pécsen szenvedett vereséget.

NB II: örökre kitiltják az összes szegedi lelátóról az antiszemita szurkolókat

Mint megírtuk, az MTK Budapest feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a hétfői MTK Budapest–Szeged-Csanád Grosics Akadémia NB II-es mérkőzés után történtek miatt: a szegedi szurkolók egy csoportja antiszemita, gyűlölködő rigmusokat skandált a stadion környékén, amit Radnóti főrabbi 12 éves lánya videón rögzített. A történtekre az MTK és a Szeged-Csanád GA után a szegedi klubok közösen reagáltak.

BL: felénk billen a mérleg nyelve a magyar–azeri párharcban

A Ferencváros szerda este 18 órától megkezdi szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában: az azeri Qarabag otthonában lép pályára. A párharc okán utánajártunk annak, hogyan állnak a magyar csapatok az azeriek ellen az európai kupaporondon. Felénk billen a mérleg nyelve!

NB II: Számolni kell a Szegeddel, szeretnénk feljutni – Bíró Bence

Az NB II 1. fordulójának záró mérkőzésének első félidejében Temesvári fejesével a vendég Szeged került előnybe, de a második játékrészben Futács duplájával fordított az MTK, és 2–1-re megnyerte a meccset. Mutatjuk a szegediek vezetőedzőjének, Alekszandar Sztevanovicsnak a találkozó utáni értékelését, illetve beszélgettünk játékosukkal, a korábban az MTK-ban is futballozó Bíró Bencével is.

MTK: Vártam a hazatérést, köszönöm, hogy így fogadtak – Németh Krisztián

A labdarúgó NB II 1. fordulójának záró mérkőzésén az első félidőben Temesvári fejesével a Szeged került előnybe, ám a második félidőben Futács duplájával fordított a házigazda MTK, és 2–1-re megnyerte a meccset. A találkozó után a fővárosiak csapatkapitányával, a 11 év után visszatérő Németh Krisztiánnal beszélgetett az NSO Tv stábja.

NB II: győzelemmel rajtolt hazai pályán az MTK

Az NB II 1. fordulójának záró mérkőzésén az MTK a Szegedet fogadta hazai pályán. Az első félidőben Temesvári fejesével a Szeged került előnybe, ám a második félidőben Futács duplájával fordított az MTK, és 2–1-re megnyerte a meccset.

Futács duplájával fordított az MTK a Szeged ellen

NB II: Poór távozik Debrecenből, visszatér az MTK-hoz

A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC és az NB II-be kieső MTK Budapest is bejelentette, hogy a 28 éves védő, Poór Patrik a fővárosi kék-fehéreknél folytatja pályafutását.

NB II-es felkészülés: nyert az MTK, a Gyirmót és az Óvár is

A Szlovéniában edzőtáborozó MTK a helyi másodosztályú Aluminij ellen lépett pályára, és ötgólos győzelmet aratott. Az MTK öröme azonban nem lehet felhőtlen, hiszen a találkozó első félidejében Németh Krisztiánt sérülés miatt kellett cserélni. A Gyirmót az Ostrava cseh harmadosztályban szereplő tartalékcsapatát verte meg 6–0-ra, míg a Mosonmagyaróvár az MTK második csapata ellen nyert 4–1-re.

NB II: újabb igazolásokat jelentett be a Siófok

Nyitrai Bence a Budpest Honvédtól, míg a legutóbbi idényben Békéscsabán szereplő Winter Dániel az MTK-tól érkezett – olvasható a Balaton-parti klub hivatalos honlapján.

Kézilabda Eb: Tudta-e?