Női kézi NB I: Új impulzus kellett a lányoknak, hogy megnyugodjanak – Vágó Attila

Sikeres időszakon van túl az MTK Budapest élvonalbeli női kézilabdacsapata, amely Vágó Attila érkezése óta bravúrosan szerepel a bajnokságban. Az elmúlt két hónapban jelentősen javult a sokáig a kiesés elől menekülő fővárosiak formája – erről beszélgettünk a vezetőedzővel.

Zuigeber és Bognár villanásával győzte le az MTK a Szentlőrincet

A labdarúgó NB II 21. fordulójában sokáig jól tartotta magát a Szentlőrinc az MTK otthonában, ám a szünet után a csereként beálló Zuigeber Ákos, majd a hajrában Bognár István is betalált, így a fővárosi kék-fehérek 2–0-s győzelmet arattak.

Sportrádió: az MTK-nál a feljutás a cél, és az ifi BL főtábláján megfogni az Ajaxot

A Sportrádió Hazafutás című műsorának volt a vendége Selei András. Az MTK Budapest klubigazgatója Szegő Tibornak beszélt a fővárosi kék-fehérek legfontosabb feladatairól, például arról, hogy a csapatnak kötelező visszajutnia az NB I-be, míg az ifjúsági Bajnokok Ligájában szeretnék megfogni a holland Ajaxot.

NB II: kitart-e a PMFC lendülete, vagy a DVTK és az MTK érvényesíti a papírformát?

Január 29-én, vasárnap folytatódnak az NB II küzdelmei, elkezdődik a tavaszi szezon. A 2023–2024-es idénytől kezdődően húszról tizennyolc csapatosra szűkül a mezőny, ezért a versenykiírás értelmében az idény végén az első két helyezett feljut az élvonalba – ez nem változott –, viszont nem az utolsó három, csak az utolsó két helyezett esik ki az NB III-ba. Osztályozót is rendeznek majd idén júniusban, a 16–18. helyezettek az NB III három csoportjának első helyezettjei ellen lépnek pályára oda-visszavágós párharcban. A Nemzeti Sport Online szokás szerint számba vette a télen történteket – a nyári alapkérdés nem változott: lesz-e újabb szenzációt okozó együttes (az előző hat idényből ötben borult a papírforma), tehát befut-e feljutó helyen a PMFC, netán a Szeged, esetleg a Gyirmót FC Győr? A kiesés elleni küzdelemben viszont nem kevesebb mint kilenc csapat lehet érintett.

NB II: korábbi up-válogatott támadót igazolt a Nyíregyháza

A labdarúgó NB II-ben szereplő Nyíregyháza Spartacus a hivatalos honlapján bejelentette, hogy az MTK Budapesttől szerződtette a korábbi utánpótlás-válogatott támadót, a 22 éves Kovácsréti Márkot.

NB II: 2026-ig hosszabbított középpályásával az MTK

A labdarúgó NB II-ben harmadik helyen telelő MTK Budapest hivatalos honlapján számolt be róla, hogy három évvel meghosszabbította a 28 éves, védőként és védekező középpályásként is bevethető Kocsis Gergő nyáron lejáró szerződését.

NB II: így erősítettek a csapatok a tavaszi rajtra – körkép

A labdarúgó NB I mellett a labdarúgó NB II 2022–2023-as idényében is január 15. és február 14. (éjfél) között tart a téli átigazolási időszak, de most már folyamatosak a bejelentések a klubok részéről, új játékosok szerződtetéséről vagy éppen a télen távozó labdarúgókról.

NB II: megvált három játékosától is az MTK

Az MTK Budapest bejelentette, hogy a téli átigazolási időszakban szerződést bontott Medgyes Sinannal, Nagy Barnabással, valamint Osei Clintonnal.

NB II: A második félidei játékunkon bőven van mit javítani – Bognár István

Bár a 3–2-es első félidő után az előnyben lévő MTK-t védekezésre kényszerítette a Gyirmót, végül a kék-fehérek a hosszabbításban lőtt két ziccergólnak köszönhetően 5–2-re nyertek a labdarúgó NB II 19. fordulójának rangadóján. A mérkőzés után Bognár István és Stieber Zoltán értékelt az NSO Tv-nek.

Vb 2022: Bognár és Stieber is francia, illetve angol továbbjutást vár

Bognár István és Stieber Zoltán egyaránt papírforma eredményeket vár a labdarúgó-vb vasárnapi nyolcaddöntőitől. Előbbi azt is elmondta, hogy mely csapatoknak szurkol, utóbbi a két meccs végeredményére adott tippeket az NSO Tv-nek.

Gólgazdag mérkőzésen MTK-siker a Gyirmót elleni rangadón

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a forduló előtt negyedik helyen álló MTK Budapest a játéknapot megelőzően ötödik Gyirmót FC Győrt fogadta. Az első gólt a vendégek szerezték, de az öt gólt hozó első félidő végén már az MTK vonulhatott előnnyel a szünetbe. A második félidő hiába hozott gyirmóti fölényt, a csereként beálló Zsóri Dániel hosszabbításbeli duplájának köszönhetően 5–2-es fővárosi sikerrel zárult a találkozó.

Női MK: a címvédő ETO továbbjutásával teljes a negyeddöntő

Az ETO FC női csapata bejutott a nyolc közé Simple Női Kupában (Magyar Kupa). A címvédő győriek meggyőző játékkal idegenben 3–0-s félidő után 4–2-re nyertek az MTK Budapest elleni szombati mérkőzésen.

Női NB I: gólfesztivált rendezett az FTC és a Győr, fontos rangadót nyert az MTK

10–0-ra nyert a Szent Mihály vendégeként a Ferencvárosi TC, hét találatig jutott az Újpest otthonában az ETO FC Győr a női labdarúgó NB I 12. fordulójának szombati játéknapján.

NB II: sorozatban negyedik alkalommal ikszelt a Pécs

Nem bírt egymással az MTK Budapest és a Pécsi MFC vasárnap, a labdarúgó NB II 17. fordulójában – utóbbi, a tabella második helyezettje ezzel a döntetlennel sorozatban negyedik alkalommal ikszelt a bajnokságban.

Nem érdemelt vereséget az Ajka az MTK ellen, mégis kikapott

A labdarúgó NB II 16. fordulójában az Ajka a MTK-t fogadta. A remekül játszó bakonyiak kétszer is vezettek a találkozón, végül mégis kikaptak 3–2-re, mivel Molnár Attila játékvezető a hajrában egy igencsak véleményes büntetőt fújt be a vendégeknek, amelyet Németh Krisztián értékesített.

A hajrában már csak az MTK győzelmének a különbsége volt a kérdés

A labdarúgó NB II 15. fordulójában az MTK ott folytatta, ahol egy hete Soroksáron abbahagyta, hátrányból fordítva a második félidőben ziccerek sokaságát elhibázva is fölényes győzelmet aratott a halovány Tiszakécske ellen.

Ifi BL: Juve, Inter, Ajax? Bármelyik jöhet, várjuk őket! – üzenik az MTK-sok

Történelmet írt az MTK, hiszen korábban még sosem jutott főtáblára magyar csapat az ifjúsági Bajnokok Ligájában. Az Asdod elleni meccs lefújásának pillanatát katarzisként élték meg a játékosok, bár Balogh Béla vezetőedző az öröm közepette sem felejtette el megemlíteni, hogy igencsak megnehezítették a saját dolgukat a visszavágón. Rajta kívül Csenterics Adrián és Horváth Artúr is megosztotta gondolatait az NSO Tv-vel.

Ifi BL: egy góllal volt jobb összesítésben az MTK, és ott lesz tavasszal a főtáblán

Az UEFA Ifjúsági Ligában hazai pályán harcolta ki a továbbjutást az MTK, amely az első félidőben rengeteg helyzetet kihagyott, mégis hátrányba került, aztán a másodikban többször is a szerencse mentette meg a kapuját a góltól, de 2–1-es összesítéssel ott lehet tavasszal a főtáblán.

Kézilabda Eb: Tudta-e?