NHL: 17 gólos meccsen kapott ki a Kings a Krakentől; Ovecskin megelőzte Gretzkyt

Gólzáporos mérkőzésen szerezte meg sorozatban hatodik győzelmét a Los Angeles Kings vendégeként a Seattle Kraken az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A vendégek 17 gólt hozó mérkőzésen nyertek hosszabbítás után 9–8-ra. A címvédő Colorado Avalanche sima, 5–0-s vereséget szenvedett a Winnipeg Jets otthonában, a Philadelphia Flyers pedig tíz vereség után tudott újra nyerni, hiszen hazai pályán 3–1-re felülmúlta a legutóbbi négy meccsét megnyerő New York Islanderst. Otthon kapott ki hosszabbítás után 3–2-re a Carolina Hurricanestől a Pittsburgh Penguins, míg a Boston Bruins a Tampa Bay Lightning elleni hazai 3–1-es sikerével vette vissza a Keleti főcsoport első helyét a New Jersey Devilstől. A Washington Capitals Alekszandr Ovecskin vezérletével és két góljával győzött 5–1-re Vancouverben.

NHL: idegenben győzte le a nyugati elsőt a Kraken

Majdnem teljes fordulót rendeztek az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti péntek-szombati játéknapján, hiszen a 32 csapatból 26 is jégre lépett. A 13 lejátszott mérkőzésből négy is a ráadásban dőlt el. A nyugati első Vegas Golden Knights otthon kapott ki 4–2-re a harmadik helyezett Seattle Krakentől, míg a keleti listavezető Boston Bruins a 21. mérkőzésén a 18. győzelmét szerezte meg a Carolina Hurricanes elleni, hosszabbításos 3–2-es sikerével. Érdekesség, hogy a vendégek a legutóbbi öt mérkőzésükön vereséget szenvedtek, ebből négyszer ráadás után kaptak ki.

NHL: hét gólt ütött a Buffalo a Montreal otthonában

A Buffalo Sabres 7–2-re győzött a Montreal Canadiens vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) keddi játéknapján.

NHL: hosszabbítás után nyerte a Kraken a Kings elleni rangadót

A Seattle Kraken 3–2-re legyőzte a Los Angeles Kingset az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) vasárnap – magyar idő szerint – hajnali rangadóján. Hosszabbításban szenvedett vereséget a Nyugati főcsoport első helyén álló Vegas Golden Knights, míg ismét nyert a Boston Bruins és már hat meccse veretlen.

NHL: otthon botlott a címvédő Avalanche

Hazai jégen szenvedett 3–2-es vereséget a címvédő Colorado Avalanche az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti keddi játéknapján, miután az új idényt jól kezdő, de sorozatban tizenegy vereséget szenvedő St. Louis Blues visszatalált a győzelem útjára és zsinórban harmadik sikerét aratva múlta felül 3–2-re a legutóbbi Stanley-kupa-győztest.

NHL: sorozatban kilencedik meccsét nyerte a Golden Knights

Az élen álló Vegas Golden Knights a Buffalo Sabres vendégeként is nyert, így sorozatban kilencedik mérkőzésén győzött az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) – írja az MTI.

NHL: kétgólos hátrányból nyerte meg a New York-i rangadót az Islanders

Az új idényben harmadszor, ezúttal kétgólos hátrányból felállva győzte le 4–3-ra a Rangerst az Islanders a New York-i rangadón az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti szerdai játéknapján. A Vegas Golden Knights a Toronto Maple Leafs elleni 4–3-as hosszabbításos sikerével sorozatban nyolcadik mérkőzését nyerte meg, míg a 2022–2023-as évadot három sikerrel kezdő St. Louis Blues zsinórban nyolcadszor kapott ki, hiszen ezúttal a Flyers Philadelphiában győzte le 5–1-re.

NHL: a Golden Knights zsinórban hatodszor, a Bruins hetedszer nyert

A két konferencia éllovasa, a nyugati első Vegas Golden Knights sorozatban hatodik győzelmét aratta az Ottawa Senators elleni idegenbeli 5–4-es sikerével, míg a keleti éllovas Boston Bruins egymás után hetedszer nyert, hiszen a New York Rangerst ugyancsak vendégként múlta felül 5–2-re. A másik New York-i csapat, az Islanders St. Louisban sorrendben ötödször nyert, ahogy a New Jersey Devils is, amely edmontoni győzelmével törte meg az Oilers ugyancsak ötmeccses sikerszériáját. A Chicago Blackhawks zsinórban négy vereség után tért vissza a győzelem útjára, hosszabbításban meg verte a Los Angeles Kingset.

NHL: Ovecskinék szétlövéssel kaptak ki Carolinában

Fordulatos, kiélezett mérkőzésen szétlövéssel kapott ki a Carolina Hurricanes vendégeként a Washington Capitals az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A Buffalo Sabres hazai jégen könnyedén, 8–3-ra intézte el a 11-szeres Stanley-kupa-győztes Detroit Red Wingset, köszönhetően a három-három gólt és gólpasszt szerző Tage Thompsonnak, így a hazaiak feljöttek a Keleti konferencia harmadik helyére. A St. Louis Blues sorozatban ötödik mérkőzését veszítette el a rendes játékidőben – ezúttal a Los Angeles Kings győzött idegenben is könnyedén, 5–1-re, hiszen már 30 perc után öt góllal vezetett.

NHL: gólzáporos meccseket hozott a pénteki játéknap

Tovább menetel Boston Bruins, amely hazai pályán 5–1-re legyőzte a Detroit Red Wingset, s ezzel nyolcadik mérkőzésén a hetedik sikerét aratta az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) pénteken. A Minnesota Wild idegenbeli sikerével megtört az Ottawa Senators négymeccses győzelmi sorozata, ahogy a Chicago Blackhawksé is, amely otthon kapott ki az Edmonton Oilerstől. A játéknap tíz mérkőzésén összesen 71 gól született, a legkevesebb találat – 2 – a Washington Capitalst otthon felülmúló Dallas Stars meccsén esett.

NHL: szétlövés után nyert a címvédő Avalanche New Yorkban

Szétlövéssel győzött a New York Rangers vendégeként a címvédő Colorado Avalanche az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján. A keleti konferenciát vezető Boston Bruins Dallas Stars elleni 3–1-es győzelmével szerezte meg idei hatodik sikerét, s szintén hat nyert mérkőzéssel áll a nyugati első Vegas Golden Knights is, hiszen 4–2-re győzött a San José Sharks vendégeként. A nap rangadóján a nyugati második Calgary Flames 4–1-re múlta felül a keleten harmadik Pittsburgh Penguinst.

NHL: a Dallas és a Calgary is először kapott ki

Első vereségét szenvedte el az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján a Dallas Stars és a Calgary Flames. Előbbi hosszabbításban kapott ki a Toronto Maple Leafs vendégeként, míg utóbbi hazai jégen nem bírt a Buffalo Sabresszel. A Boston Bruins szétlövés után szerezte meg a negyedik győzelmét az Anaheim Ducks ellen, míg a Pittsburgh Penguins a Los Angeles King kiütéses legyőzésével javította 3–1-re a mérlegét.

NHL: négy csapat is többgólos hátrányból tudott nyerni

Izgalmas mérkőzéseket hozott az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapja, hiszen a New York Devils és a Calgary Flames otthon dolgozta le kétgólos hátrányát az Anaheim Ducks, illetve a Vegas Golden Knights ellen, míg a Philadelphia Flyers a Tampa Bay Lightning vendégeként tudott fordítani. A Los Angeles Kings szoros csatában nyert Nashville-ben, míg az Ottawa Senators 12 gólt hozó meccsen győzte le a Boston Bruinst.

NHL: kilencet lőtt a ligaelső Colorado Avalanche

A ligaelső Colorado Avalanche 9–3-ra bizonyult jobbnak a vendég Los Angeles Kingsnél az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának szerdai játéknapján. A házigazda sorozatban a hetedik győzelmét aratta – írja az MTI.

NHL: a Kings remek harmadik harmaddal intézte el a Penguinst

Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján a Los Angeles Kings 6–2-re legyőzte a Pittsburgh Penguinst. A Columbus Blue Jackets kiütötte a Carolina Hurricanest, míg a Chicago Blackhawks hosszabbításban múlta felül a Montreal Canadienst.

NHL: a Washington véget vetett a Kings sorozatának

A Washington Capitals 2–0-ra nyert a Los Angeles Kings vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A kaliforniai gárda ezt megelőzően sorozatban nyolc találkozón szerzett pontot vagy pontokat.

NHL: továbbra is veretlen a Sharks és az Oilers

Négy mérkőzés után is őrzi veretlenségét a San Jose Sharks, miután idegenben 5–3-ra legyőzte a Toronto Maple Leafset az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

NHL: Detroitban javított a Lightning, hátrányból nyert a Kings

Hosszabbításban győzött a Tampa Bay Lightning a Detroit Red Wings ellen 7– 6-ra, míg a Los Angeles Kings nagyon simán, 6– 2-re nyert a Vegas Golden Knights ellen.

NHL: a Colorado kiütötte a Los Angelest, és megnyerte az alapszakaszt

A St. Louis Blues 7–3 legyőzte a Minnesota Wildot, a Calgary Flames a Vancouver Canucks ellen nyert 4–1-re az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL). A Los Angeles Kings 5–1-es vereségbe szaladt bele a Colorado Avalanche otthonában, utóbbi így biztosan az élen zárja az alapszakaszt.

NHL: a New Jersey legyőzésével rájátszásban a Boston Bruins

A Boston Bruins 3–0-ra nyert a New Jersey Devils vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján, ezzel sorozatban ötödször bejutott a rájátszásba.

Kézilabda Eb: Tudta-e?