Szív, tudás, katarzis: a válogatottnak volt még két nagy dobása!

Katarzissal zárult a magyar válogatott Eb-kvalifikációs kalandja: az Izland elleni pótselejtezőn a 87. percben még 0–1-et mutatott az eredményjelző, a 92.-ben 2–1-et, Loic Nego egyenlítő és Szoboszlai Dominik győztes gólja kijuttatta a célul kitűzött, 2021-re halasztott kontinenstornára Marco Rossi együttesét. Kellett a szerencse is, ám sosem állt volna a válogatott mellé Fortuna, ha nincs szív, akarat – és az a fejlődési ív, amelyet Rossi kapitánysága alatt bejárt a nemzeti csapat.

Válogatott: így lett Loicból Lajos – egy váratlan hős útja Magyarországra

A magyar labdarúgó-válogatott Izland elleni győzelmének (2–1) egyik hőse a 88. percben egyenlítő gólt szerző Loic Nego volt. A Párizsban született játékos együtt nőtt fel több, ma már világbajnok francia játékossal, karrierje viszont ezt követően váratlan irányt vett.

Válogatott: Szoboszlai Dominik a meccs embere olvasóinknál

Olvasóink szerint (is) Szoboszlai Dominik volt a magyar válogatott legjobbja az Izland elleni Eb-pótselejtezőn, az Európa-bajnoki szereplést érő találatot szerző futballista 8.44-es átlagot kapott.

Videó: amikor a 88. percben egyenlítettünk Izland ellen – 1.

Mint ismert, Loic Nego és Szoboszlai Dominik hajrában szerzett góljával a magyar labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Izlandot, így kijutott az Eb-re. Úgy látszik, az Európa-bajnokság, Izland és a 88. perces egyenlítés jó előjel a mieinknek.

Magyar–izlandi: Ezeket a körülményeket nem kívánom senkinek – Szalai Ádám

A magyar labdarúgó-válogatott huszáros hajrával megfordította az Izland elleni Eb-pótselejtezőt, és 2–1-es sikerével kiharcolta a kontinenstornán való részvételt. A lefújás után Szalai Ádám és Loic Nego értékelt a találkozót közvetítő M4 Sportnak.

Videó: Nego, majd Szoboszlai – így fordított Magyarország Izland ellen!

A magyar labdarúgó-válogatott az utolsó percekben hősiesen fordított Izland ellen, így kijutott a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokságra! Nézzük meg Loic Nego és Szoboszlai Dominik találatát!

Továbbra sem megy a Mezőkövesdnek – a fehérváriak nagy örömére

Továbbra sem megy az immáron a kiesés ellen harcoló múlt idénybeli meglepetéscsapatnak, a Mezőkövesdnek, amely odahaza 2–1-re kikapott a bajnoki címre törő Mol Fehérvártól a labdarúgó NB I 8. fordulójában.

Bolgár–magyar: olvasóink máris bevetnék Loic Negót

Több mint 21 ezer szavazat érkezett csapatösszeállító cikkünkhöz a Bulgária–Magyarország mérkőzés előtt. Olvasóink többsége Marco Rossi helyében újoncot avatna Loic Nego személyében, s a védelembe Botka Endrét állítaná be Willi Orbán és Lang Ádám mellé.

Bolgár–magyar: Örülök, hogy Loic Nego ott van a keretben – Szilágyi Áron

„Végre tökösek vagyunk. Van karaktere a válogatottnak. Csapatként működve nyerhetünk. A magabiztosságot fenn tudjuk tartani” – ilyen vélemények hangoztak el legjobb sportolóinktól, olimpiai és világbajnoki érmeseinktől a magyar válogatott csütörtöki, Bulgária elleni Eb-pótselejtezőjével kapcsolatban. Sportolóink magyar sikert tippelnek.

Válogatott: Leandro, Orbán, Nego – szélesítik a kínálatot

Loic Nego meghívója kapcsán lapunk azt vizsgálta, hogy a honosított, illetve a magyar felmenőiknek köszönhetően lehetőséget kapó labdarúgók mennyire váltak be az utóbbi évtizedekben a nemzeti csapatnál.

Válogatott: Franciaország a hazám, de Magyarországon érzem magam otthon – Nego

Mint arról korábban beszámoltunk, a FIFA szabálymódosításait követően megnyílt az út a magyar válogatottba a Mol Fehérvár FC több mint öt éve megszakítás nélkül Magyarországon élő francia születésű játékosa, Loic Nego előtt, Marco Rossi szövetségi kapitány pedig már be is hívta az októberi mérkőzésekre készülő keretbe. A Vidi jobbhátvédje a molfehervarfc.hu-val osztotta meg gondolatait.

Válogatott: elhárult az akadály, Nego bekerült Marco Rossi keretébe

A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) pénteken a hivatalos honlapján jelentette be, hogy a FIFA szabálymódosításainak értelmében Loic Nego is magyar válogatott lehet a jövőben – Marco Rossi szövetségi kapitány élt is a lehetőséggel, és beválogatta a Fehérvár játékosát a nemzeti együttes friss keretébe.

El: Amit a második félidőben produkáltunk, az katasztrofális volt – Loic Nego

A labdarúgó Európa-liga playoffkörében a Mol Fehérvár 3–1-es vereséget szenvedett a belga Standard Liege otthonában, így nem jutott be a csoportkörbe. A mérkőzést követően a Vidi két játékosa, Hangya Szilveszter és Loic Nego értékelt.

Európa-liga: Amiért mentünk, elértük – Loic Nego

Loic Nego, a labdarúgó Európa-ligában a máltai Hibernians ellen továbbjutó Mol Fehérvár FC játékosa sokra tartja a máltai győzelmet, és nem tart a francia Reimstől.

Nego és Nikolics gólja három pontot hozott a Fehérvárnak a Kisvárda ellen

Remek lendülettel kezdte a meccset a vendég Kisvárda a Fehérvár otthonában a labdarúgó NB I 27. fordulójában, de a hazaiak Nego góljával megszerezték a vezetést a 16. percben, majd a lefújás előtt Nikolics találata eldöntötte a meccset.

Fehérvár–Diósgyőr: kihagyott ziccerek, piros lap, őrült hajrá

A Mol Fehérvár FC nem bírt odahaza a Diósgyőrrel a labdarúgó NB I 25. fordulójának záró mérkőzésén. A két csapat a hajráig rengeteg helyzetet dolgozott és hagyott ki, az utolsó percekben aztán mindkét gárda betalált egyszer-egyszer (1–1).

NB I: 3 FTC-, 2-2 ZTE- és Fehérvár-játékos az ősz álomcsapatában

Szokásunkhoz híven elkészítettük posztonkénti rangsorunkat, amelynek eredményeként kialakult az első 16 forduló tizenegye.

Fehérvár FC: máris kipipálva az El-továbbjutás!

A Fehérvár FC öt gól szerzett Montenegróban az Európa-liga selejtezőjének első mérkőzésén, ezzel gyakorlatilag el is dőlt az FK Zeta elleni párharc.

Nego duplázott, a Mol Fehérvár győzött a DAC ellen

A Mol Fehérvár FC a DAC csapatát fogadta felkészülési mérkőzésen Felcsúton, és 3–1-es győzelmet aratott.

Loic Nego az év játékosa, Herczeg András az év edzője

Idén is kilenc kategóriában hirdettek győztest az MLSZ Rangadó díjátadó gáláján. Az év játékosa Loic Nego lett, a legjobb edzőnek járó elismerést a debreceni Herczeg András vehette át.