Liga 2: a Csíkszereda az ötödik helyen zárta a bajnokságot

Az ötödik helyen végzett a román másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda. Ez egyszerre a város futballjának legjobb bajnoki eredménye, és egy elszalasztott lehetőség: a székelyföldi csapat lemaradt az élvonalért vívott osztályozót érő negyedik pozícióról.

Liga 1: a román élvonalban folytatja a csíkszeredai gólkirály

A román másodosztály 2020–2021-es idényét megnyerő FC Universitatea Craiova 1948 csapatánál folytatja a pályafutását Juan Francisco Bauza, az FK Csíkszereda házi gólkirálya.

Liga 2: idegenben nyert az FK Csíkszereda, él a remény

Idegenben vágott vissza a Dunarea Calarasi csapatának a két hazai vereségért az FK Csíkszereda, ezzel az utolsó fordulóra is életben tartotta esélyeit a román másodosztály osztályozós negyedik helyének elérésére.

Liga 2: a Csíkszereda gól nélküli döntetlent játszott Craiován

Mindenkinek tökéletesen megfelelő gól nélküli döntetlen játszott csütörtök délután Craiován az FK Csíkszereda a román másodosztály rájátszásában: a listavezető FC Universitatea 1948 ezzel bebiztosította feljutását az élvonalba, a székelyföldi csapat pedig megőrizte matematikai esélyét az osztályozós negyedik hely elérésére.

Liga 2: az 51 lehetett volna a Csíkszereda nyerőszáma

Az 51 lehetett volna az FK Csíkszereda nyerőszáma a CS Mioveni ellen, de az 91. percben kapott gól miatt az első hazai győzelem helyett csupán az első hazai pontját szerezte meg a székelyföldi csapat a román másodosztály rájátszásában.

Liga 2: a Csíkszereda harmadik hazai meccsét is elveszítette

Harmadik hazai mérkőzését is elvesztette a román másodosztály rájátszásában az FK Csíkszereda: a Dunarea Calarasi öt hét leforgása alatt másodszor nyert a székelyföldi városban. Az alapszakaszban lejátszott találkozóhoz hasonlóan az FK rengeteg helyzetet hagyott ki, csak most nem 0–1, hanem 1–2 lett a végeredmény.

Liga 2: ismét otthon veszített a Csíkszereda

Hiába szerezte meg első gólját a román másodosztály rájátszásában az FK Csíkszereda, a FC U Craiova 1948 begyűjtötte a három pontot Székelyföldön, a közel hatórás utat bevállaló tucatnyi szurkolója örömére, akik az egyik kapu mögötti kerítésnél szurkolták végig a hivatalosan zárt kapus – bár a túloldalon hazai nézők által is megtekintett – találkozót.

Liga 2: megszerezte első pontját a rájátszásban a Csíkszereda

Első gólját még nem, de első pontját már megszerezte a román másodosztály (Liga 2) rájátszásában az FK Csíkszereda, amely szombat délelőtt Mioveni-ben játszott 0–0-s döntetlent.

Liga 2: vereséggel kezdte a rájátszást a Csíkszereda

Vereséggel kezdte a román másodosztály felsőházi rájátszását az FK Csíkszereda: a székelyföldi csapat kedd este hazai pályán kapott ki a Rapidtól.

Liga 2: otthon ért véget a csíkszeredai menetelés

Hazai pályán szakadt meg az FK Csíkszereda tíz mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata a román másodosztályban, és a székelyföldi együttes ezzel lépéshátrányba került a felsőházi rájátszásért vívott küzdelemben.

Liga 2: a Rapidot is legyőzte, már második az FK Csíkszereda

A feljutást érő második helyre lépett előre az FK Csíkszereda a román labdarúgó-bajnokság másodosztályában, miután szombat délben idegenben győzte le a Liga 2 legnevesebb csapatát, a háromszoros bajnok és tizenháromszoros kupagyőztes Rapidot.

Liga 2: Temesváron szerzett pontot az FK Csíkszereda

Kilencmérkőzésesre nőtt az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata a román másodosztályban, ám a szombat délelőtt Temesváron döntetlen játszó székelyföldi együttes elszalasztotta a dobogóra lépés lehetőségét.

Csíkszereda: 1400 férőhelyes lelátóval bővül a stadion

Új lelátóval bővül a román másodosztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi szezonját 2–0-s győzelemmel kezdő Csíkszereda stadionja – számolt be a klub pénteki sajtótájékoztatóján elhangzottakról a szekelyhon.ro. Az 1400 férőhelyes nézőtér munkálatai március elején kezdődnek el, és egy év alatt szeretnék befejezni.

Liga 2: rájátszáshelyet ért a csíkszeredai siker

Győzelemmel kezdte az évet és a szezon során először felsőházi rájátszást érő helyre lépett előre az FK Csíkszereda a román másodosztályban: a székelyföldi csapat a Resicabánya ellen nyert hazai pályán.

Liga 2: győzelemmel zárta az évet az FK Csíkszereda

Zsinórban hetedik veretlen bajnoki mérkőzése után a román másodosztály hetedik helyén kezdheti meg téli vakációját az FK Csíkszereda. A szombat délelőtt a Farul otthonában győztes székelyföldi együttes csupán egyetlen pontra van a felsőházi rájátszást érő hatodik pozíciótól.

Csíkszereda: az egyik legjobb félidő, a köd takarásában

Alig másfél éves másodosztályú történelme egyik legjobb félideje hozta meg az FK Csíkszereda sikerét a kolozsvári Universitatea ellen, amiből viszont alighanem akkor sem láthattak volna túl sokat a nézők, ha nem lennének zárt kapusak a mérkőzések. A csütörtök kora esti mérkőzés főszereplője ugyanis a köd volt, amely különösen a második félidőben nehezítette meg a csapatok dolgát.

Liga 2: tíz emberrel szerzett pontot a Csíkszereda

Közel egy félidőnyi emberhátrányban szerzett pontot szombat délelőtt Mioveni-ben az FK Csíkszereda (1–1), így a román másodosztály székelyföldi csapata öt meccsesre növelte veretlenségi sorozatát.

Liga 2: nyert, és már négy meccse veretlen a Csíkszereda

Csaknem négyszáz csíkszeredai polgár választotta vasárnap délelőtti szórakozásának a futballt, hiszen egyidőben és egymás melletti pályákon játszott a város férfi és női Liga 2-es csapata. A többség az előbbi találkozóját választotta a városi stadion kerítésének külső oldalán, de az ügyesen helyezkedők akár az edzőpályán zajló női mérkőzést is figyelemmel követhették.

Liga 2: nem bírt a sereghajtóval az FK Csíkszereda

Huszonegy lövés is kevés volt az FK Csíkszereda számára a sereghajtó Pandurii legyőzéséhez a román másodosztály szerdai találkozóján. A mérkőzést eredetileg október 31-én rendezék volna, ám akkor a zsilvásárhelyi csapat egyetlen pozitív koronavírus-teszt miatt nem kapta meg a Gorj megyei közegészségügyi hatóság engedélyét, hogy elutazzon a székelyföldi mérkőzésre.

Liga 2: kihagyott 11-es, idegenben ikszelt a Csíkszereda

Feljutásra pályázó csapat otthonában szerzett pontot szombat délelőtt az FK Csíkszereda a román másodosztályban, ehhez azonban az is kellett, hogy a Turris Oltul Turnu Magurele büntetőt hibázzon.