F1: Hamilton aratott győzelmet a Spanyol Nagydíjon

Bár Max Verstappen a rajtnál megelőzte a pole pozícióból induló Lewis Hamiltont, a Mercedes hétszeres világbajnoka végig nyomás alatt tartotta a Red Bull versenyzőjét, majd a Mercedes eltérő stratégiájának köszönhetően megszerezte a győzelmet a Spanyol Nagydíjon. Hamilton mögött Verstappen ért célba, a dobogó legalsó fokára Valtteri Bottas (Mercedes) állhatott fel Barcelonában.

Kép: „Legenda” – Griezmann összefutott Hamiltonnal

Az FC Barcelona labdarúgócsapatának francia világbajnoka, Antoine Griezmann a Mercedes hétszeres vb-győztes autóversenyzőjével, Lewis Hamiltonnal találkozott az F1-es Spanyol Nagydíj előtt. A támadó „legenda” felirattal osztotta meg közös képüket a közösségi médiában.

F1: Hamilton rendkívüli, soha nem látott szinten teljesít – Wolff

A Formula–1-es Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff szerint a Spanyol Nagydíj időmérőjén pályafutása 100. pole pozícióját jegyző Lewis Hamilton soha nem látott szinten teljesít. A britet több vetélytárs is méltatta.

F1: Amint kihajtottam a pályára, úgy éreztem, elszúrtuk – Hamilton

Lewis Hamilton pályafutása 100. pole pozícióját szerezte meg az F1-es Spanyol Nagydíj időmérőjén. A brit elárulta, nem vezetett könnyű út az újabb sikerig, hiszen a kvalifikáció előtt végrehajtott beállítások rosszul sültek el, így végig azon dolgozott, hogy valamelyest javítson a Mercedes teljesítményén. A másodikként végző Max Verstappen elégedett az elért rajthelyével, és bizakodó a verseny előtt, mint ahogyan a harmadik Valtteri Bottas is. Igaz, a finn bánja, hogy lecsúszott a rajtelsőségről.

Történelmi százas: miért épp Hamiltonnak sikerült?

Szombati időmérős sikerével Lewis Hamilton lett az F1-történelem első versenyzője, aki eljutott száz pole pozícióig. Körbejárjuk, mely tényezők játszottak szerepet az elképesztő mérföldkő elérésében.

F1: Túl fogja élni Hamilton visszavonulását a sorozat – Domenicali

A Formula–1 ügyvezető igazgatója, Stefano Domenicali nem aggódik amiatt, hogy a sorozat veszít a népszerűségéből, ha a hétszeres világbajnok Lewis Hamilron a visszavonulás mellett dönt.

F1: Nem fognak az idény közben lecserélni – Bottas

A Formula–1 Mercedes brit versenyzője, Lewis Hamilton, valamint az érintett Valtteri Bottas is elmondta a véleményét az utóbbi menesztéséről szóló pletykákkal kapcsolatban.

F1: Verstappen véget vet Hamilton spanyolországi menetelésének?

Nincs megállás, máris folytatódik a Formula–1 2021-es idénye, a helyszín ezúttal Spanyolország, ahol az 51. nagydíjat bonyolítják le. Lewis Hamilton nyolcpontos előnnyel érkezhetett meg a Circuit de Catalunyára, amely az elmúlt években az egyik kedvenc vadászterületévé vált, ám a pályafutása első győzelmét pont Barcelonában arató Max Verstappen véget vetne a brit 2017 óta tartó menetelésének, és végre hibamentes hétvégét teljesítene.

F1: „Keményen, de sportszerűen” – Hamilton és Verstappen megbízik egymásban

Lewis Hamilton és Max Verstappen a 2021-es Formula–1-es idény harmadik nagydíján is megküzdhetett egymással a pályán: a brit és a holland versenyző is élvezi a kerék a kerék elleni csatákat, hiszen tudják, megbízhatnak egymásban.

F1: Vettel hosszú sorozatnak vetett véget; megvan Verstappen tökéletes párja

Lewis Hamilton Formula–1-es pályafutása 97. győzelmét hozta a Portugál Nagydíj. A pole pozícióból rajtoló Valtteri Bottas végül nem bírt a csapattársával, akinek a legnagyobb ellenfele ezen a versenyen is Max Verstappen volt. A Red Bull pilótája azonban ismét elnézte a pálya határait, ez pedig egy pontjába került Portimaóban. A hétvégét egy vicces bakival indító Sebastian Vettel 15 kvalifikáció után volt ismét a Q3 résztvevője, míg Nyikita Mazepin az F1-legek-sorozatunk ezen cikkéből sem maradhatott ki.

F1: Hamilton elhallgattatta a kétkedőket – sajtóvisszhang

A nemzetközi sajtó elsősorban Lewis Hamiltonnak, a Mercedes címvédő és hétszeres világbajnok brit versenyzőjének teljesítményéről, valamint magabiztos győzelméről írt a vasárnapi Formula–1-es Portugál Nagydíj másnapján – írja az MTI.

F1: „Verstappen kezdi megérteni, milyen jó Hamilton”

Lewis Hamilton (Mercedes) aratott győzelmet az F1-es Portugál Nagydíjon, azt követően, hogy sikerült Max Verstappent és Valtteri Bottast is megelőznie a pályán. A brit elégedetten értékelt a verseny után, nem úgy, mint a másodikként befutó Red Bull-os, aki nem értette, miért vették el tőle a plusz pontot érő leggyorsabb kört. A Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner eközben következetességet vár az FIA-tól, ugyanis szerinte Sergio Pérezt szabálytalanul előzte meg Lando Norris.

F1: Csak egy jó kört futottam a teljes időmérőn – Hamilton

A Mercedes sajátította ki az első rajtsort F1-es Portugál Nagydíjon: a pole pozíciót szerző Valtteri Bottas elégedett volt az elért eredménnyel, míg a saját bevallása szerint egyetlen jó kört futó Lewis Hamilton nem gondolta, hogy csapatának sikerül az első sorban zárnia. A harmadik Max Verstappen a kvalifikáció végén még meglehetősen bosszúsan rádiózott, később azonban már némileg higgadtabban beszélt a teljesítményéről.

F1: „Mindenképp van még némi idő az autónkban”

A Mercedes elsőségével ért véget a Portugál Nagydíj mindkét szabadedzése pénteken. Az első tréningen Valtteri Bottas, a másodikon Lewis Hamilton volt a leggyorsabb, az utóbbi ráadásul a 100. pole pozícióját szerezheti meg szombaton, hacsak a Red Bull nem tud visszavágni. Max Verstappenen azonban eddig kifogtak a gumik, míg a középmezőnyben a mclarenes Lando Norris attól tart, hogy új riválisuk akadt Portimaóban.

F1: újabb Mercedes-elsőség a portimaói 2. szabadedzésen

Továbbra is a Mercedes a leggyorsabb Portimaóban, ám ezúttal Valtteri Bottas helyett Lewis Hamilton végzett az élen. A Portugál Nagydíj második szabadedzésén Max Verstappen került a legközelebb Hamiltonhoz, a harmadik helyen Bottas zárta a tréninget, amelyet a tervezettnél csak tíz perccel később tudtak elkezdeni.

F1: Hamilton visszavág, vagy Verstappen átveszi az irányítást Portugáliában?

Épphogy fellélegzett a mezőny az izgalmas versenyt hozó Imola után, máris következik a Formula–1 2021-es idényének első dupla hétvégéje. Az első állomás Portugália, ahol a 18. nagydíjat rendezik meg a hét végén. Vb-éllovasként Lewis Hamilton, favoritként viszont Max Verstappen érkezhetett meg Portimaóban, ahol előbbi pályafutása 100. pole pozícióját célozhatja meg, míg utóbbi arra hajthat, hogy karrierije során először vezesse az egyéni összetettet.

F1: „Pérez többet segíthet Verstappennek, mint Bottas Hamiltonnak”

A korábbi Formula–1-es versenyző, Jacques Villeneuve úgy érzi, Sergio Pérez sokkal nagyobb segítséget nyújthat Max Verstappennek a bajnoki címért folyó küzdelemben, mint Valtteri Bottas Lewis Hamiltonnak.

F1: Verstappen autója nélküle járta be Imolát, „MazeSpin” ismét villantott

Max Verstappen nyerte a kaotikus Emilia-romagnai Nagydíjat Imolában. A Red Bull versenyzője számára nem indult tökéletesen a hétvége – pénteken az autóját is alig kapta vissza. Lando Norris nem akárkitől kapott biztató szavakat a nem éppen legjobban végződő időmérője után, azt viszont, amit George Russell „kapott" Valtteri Bottastól az ütközésüket követően, már jóval kevésbé nevezhető pozitívnak. Bár Nyikita Mazepin ezalkalommal önhibáján kívül is belekeveredett egy balesetbe, azért a futam végi megforgás nem maradhatott el tőle. Jöjjenek az F1-legek az imolai versenyről!

F1: „Verstappen bejelentkezett Hamilton trónjáért” – sajtóvisszhang

A nemzetközi sajtó elsősorban a győztes Max Verstappennek, a Red Bull holland versenyzőjének teljesítményéről, valamint a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton felzárkózásáról írt a vasárnapi Formula–1-es Emilia-romagnai Nagydíj másnapján.

F1: nincs egyetértés Bottas és Russell között, Wolff a lefokozást is szóba hozta

Max Verstappen győzelmét hozta az Emilia-romagnai Nagydíj Imolában. Igaz, hogy valamennyire a Red Bull versenyzőjének kezére játszottak az események, a Mercedes több szempontból is igen nehéz napon van túl. Lewis Hamilton egy hiba következtében kis híján idő előtt feladni kényszerült a versenyt, ami Valtteri Bottas számára így is alakult, miután George Russell-lel ütközött össze. Arról, hogy a balesetben ki a hibás, nem értenek egyet a felek, Toto Wolff azonban viccesen odaszúrt a Williams pilótájának.