Igaza lett Lampardnak, az élre ugrott a Leicester City!

A Leicester 2–0-ra legyőzte odahaza a Chelsea-t a Premier League 19. fordulójában.

Videó: se pacsi, se ölelkezés – ilyen a távolságtartó gólöröm

Mint arról mi is korábban beszámoltunk, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a Premier League szigorította a járvány miatti biztonsági előírásokat a koronavírus új mutációja terjedésének visszaszorítása érdekében: többek között arra kérték a játékosokat, hogy a gólörömök során kerüljék a kézfogást, a pacsizást és az ölelkezést. Ennek a mintapéldáját mutatta be James Maddison, a Leicester City futballistája a Southampton elleni, 2–0-ra megnyert mérkőzésen.

PL: a Leicester két góllal legyőzte a Southamptont

A Leicester City 2–0-ra legyőzte a Southamptont az angol labdarúgó Premier League 19. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

PL: tartja a lépést az éllovasokkal a Leicester City

A Leicester City 2–1-ra nyert a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

PL: ismét a hajrában mentett meg egy pontot a Leicester

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójának nyitó mérkőzésén a Leicester City 1–1-es döntetlent játszott a Crystal Palace vendégeként.

PL: a Leicester City kétszer egyenlített az MU ellen

A Leicester City 2–2-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Leicester kiénekelte a sajtot az MU szájából, iksz a rangadón

Döntetlennel kezdődött az angol labdarúgó Premier League 15., karácsonyi fordulója: a Leicester City kétszer is egyenlíteni tudott a Manchester United ellen, a 2–2-es végeredmény azt jelenti, hogy az MU idegenbeli veretlenségi sorozata tovább él, ám győzelmi szériája megszakadt. A Leicester maradt az MU előtt a tabellán.

PL: a Leicester legyőzte, így megelőzte a Tottenhamet

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának slágermeccsén a Tottenham hazai pályán 2–0-ra kikapott a Leicester Citytől, így a vendégek feljöttek a tabella második helyére.

Újabb rangadót bukott a Tottenham, a Leicester már a második

PL: gól 648 perc után, pontot szerzett az Arsenal

Az Arsenal 1–1-es döntetlent játszott a Southamptonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójában.

El: Benfica–Arsenal és Real Sociedad–MU a legjobb 32 között

Hétfőn az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székházában tartották meg az Európa-liga egyenes kieséses szakasza első fordulójának sorsolását. A legjobb 32 között az Arsenal a Benficával, a Manchester United pedig a Real Sociedadddal találkozik februárban.

Videó: Vardy betalált, majd elpusztította a szögletzászlót

Főszereplővé lépett elő a Sheffield United–Leicester City Premier League-mérkőzésen Jamie Vardy. A vendégek játékosa a 90. percben szerezte meg a győztes gólt, majd ünneplés gyanánt beleszállt a szögletzászlóba. Az eset miatt sárga lapot kapott, de a három pont birtokában ezt aligha bánja…

PL: a végjátékban harcolta ki a győzelmet a Leicester a sereghajtó ellen

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Leicester City a hajrában döntötte el a mérkőzést a Sheffield United otthonában.

PL: hoppá! Az újonc legyőzte idegenben a Leicester Cityt

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójának első hétfői mérkőzésén a Fulham nagy meglepetésre 2–1-re legyőzte idegenben a Leicester Cityt.

Videó: a 90. percben gólt kapott a Leicester, de jött Vardy

Nem mindennapi izgalmak közepette ért véget a Sporting Braga–Leicester City Európa-liga-mérkőzés csütörtök este. Az angol csapat a 24. perctől kezdve 2–1-es hátrányban játszott, de a 78. percben Luke Thomas döntetlenre mentett. Már arra számíthattunk, hogy döntetlen lesz a vége – és végül tényleg az lett, de váratlanul fordulatos eseménysorozat után: a 90. percben Fransérgio góljával már félig győztesnek érezhette magát a Braga, de Vardy a 95. percben egyenlített!

El: az Arsenal és a Leicester is bebiztosította a továbbjutását

Az Arsenal 3–0-ra legyőzte a Moldét a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, ezzel bebiztosította a továbbjutását a B jelű négyesből. Hasonlóan tett a Leicester City is, amely drámai hajrában tudta döntetlenre menteni a Sporting Braga elleni összecsapást (3–3).

A Liverpool három góllal nyert a rangadón, és klubrekordot döntött

Három nullára legyőzte odahaza a Liverpool a listavezető Leicester Cityt a Premier League 9. fordulójának egyik nagy rangadóján.

PL: egy 11-est belőtt, egyet kihagyott, Vardy volt a főszereplő

Jamie Vardy tizenegyesből szerzett góljával a Leicester City 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Wolverhamptont az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

El: otthon kapott nagy verést a Milan; öngólokkal fordított az Arsenal

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 3. fordulójában a Milan hazai pályán 3–0-ra kikapott a Lille-től. Az Arsenal otthon 4–1-re fordított a Molde ellen. A Leicester City négy, a Hoffenheim öt góllal nyert, a Sparta Praha pedig idegenben intézte el a Celticet.

PL: újabb Vardy-parti, Leedsben győzött a Leicester

Tovább folytatta remek szereplését az angol labdarúgó Premier League-ben a Leicester City, amely a 7. forduló hétfő esti mérkőzésén 4–1-re győzött a Leeds United otthonában, és előrelépett a tabellán a második helyre, a Liverpool mögé.