Tenisz: Babos és Mladenovic győztes meccsel tért vissza

Mint arról beszámoltunk, több mint két év szünet után ismét egymás oldalán játszott páros mérkőzést a négyszeres Grand Slam-győztes duó, Babos Tímea és Kristina Mladenovic. A 100 000 dollár összdíjazású dubai ITF-torna páros versenyének első fordulójában Babosék döntő rövidítésben múlták felül fiatal orosz ellenfelüket. A korábban az egyéni világranglista 25. helyéig jutó Babos nem sokkal korábban egyesben búcsúzott a 18 éves orosz Dijana Snajder ellen.

Roland Garros: negyedszer nyert női párosban Mladenovic

Szetthátrányból nyert 2:6, 6:3, 6:2-re a francia Carolin Garcia, Kristina Mladenovic duó az amerikai Cori Gauff, Jessica Pegula kettős ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) női páros versenyének döntőjében.

Aus. Open: Dodig és Mladenovic a vegyes páros bajnoka

Ivan Dodig és Kristina Mladenovic nyerte a vegyes párosok versenyét az Ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Tenisz: Babos Tímea ebben az évben a párosra koncentrál

Új háttérbeszélgetés-sorozatot indított a Magyar Teniszszövetség, amelynek első vendége a legeredményesebb magyar teniszező, a párosban négyszeres Grand Slam-győztes Babos Tímea volt. A fél év kihagyás után sérülésből visszatérő klasszisról egy ideje már tudni lehet, hogy új párospartnere van, az elejtett információmorzsákból pedig következtethető, kiről van szó.

Wimbledon: már az első fordulóban kiesett Babosék párosa

Nagy meglepetésre már az első körben kiesett a második helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó a wimbledoni Grand Slam-torna női páros versenyszámában, miután 6:1, 6:2 arányban kikapott a kazah Zarina Dijasz, ausztrál Arina Rodionova kettősétől.

Roland Garros: Babos Tímeáék a nyitó körben búcsúztak

A legutóbbi két évben bajnok Babos Tímea már az első fordulóban búcsúzott párosban a francia nyílt teniszbajnokságon.

Tenisz: Mladenovicnak igen, Fucsovicstól nem – Babos a párosra készül

Babos Tímea az elmúlt két évben francia társával, Kristina Mladenoviccsal ünnepelhetett a Roland Garroson, az idén viszont orosz játékossal indul – Wimbledonban azonban újra összeáll a világ egyik legjobb kettőse.

Tenisz: Csalódtam Kikiben, de mással is tudok nyerni – Babos

Nem indult jól a 2021-es esztendő Babos Tímea számára: előbb az edzőjét, majd állandó párospartnerét vesztette el, aztán még a koronavírust is elkapta – emeli ki a molcsapat.hu, amely interjút készített a teniszezőnővel. Babos kiemelte, a történtek ellenére pozitívan és nagy győzni akarással néz a salakszezon elé. Ezekről a charlestoni karantént és a hazatérést követően beszélt a párosvilágbajnok.

Tenisz: díjátadó után győzelem – Babosék a nyolc között

Babos Tímea az orosz Veronyika Kugyermetova oldalán bejutott a negyeddöntőbe a Charlestonban zajló női tenisztorna párosversenyében; a magyar, orosz kettős a Doi Miszaki, Hibino Nao duó ellen nyert 6:3, 6:4-re, 70 perc alatt.

Tenisz: Pavljucsenkova továbbjutott, Mladenovic kiesett Szentpéterváron

Az ötödikként rangsorolt Anasztaszija Pavljucsenkova könnyedén győzött, a 7. helyen kiemelt Kristina Mladenovic viszont kikapott a szentpétervári kemény pályás női tenisztorna 1. fordulójában.

Tenisz: Mladenovic kiemeltet ejtett ki, nyert Muguruza is

A francia Kristina Mladenovic az 1. fordulóban búcsúztatta a 13. helyen kiemelt horvát Petra Marticot az 1.835 millió dollár összdíjazású dubai, kemény pályás női tenisztorna hétfői versenynapján – írja az MTI.

Tenisz: Mladenovic nem jutott be a négy közé Lyonban

Kristina Mladenovic nem jutott a legjobb négy közé a 235 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású lyoni kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Babos után Mladenovic is nyolcaddöntős Lyonban

A francia Kristina Mladenovic nyolcaddöntőbe jutott a lyoni kemény pályás női tenisztornán – írja az MTI.

Aus. Open: Babos párostársa „sérülten” is legyőzte Szakkarit

A Melbourne-ben zajló Australian Open második napján a női egyesek mezőnyében búcsúzni kényszerült a korábbi kétszeres győztes, a 12. helyen kiemelt fehérorosz Viktorija Azarenka, miután két játszmában kikapott az amerikai Jessica Pegulától.

Australian Open: Babos bejelentette, nem indul el párosban

Babos Tímea a hivatalos közösségi oldalán jelentette be, hogy mivel nem talált olyan partnert, akivel meglátása szerint esélyes lehet a végső győzelemre, nem indul el párosban a hamarosan rajtoló Australian Openen.

Tenisz: Babos Tímea nem Mladenoviccsal indul az Australian Openen

Kristina Mladenovic sérülésre hivatkozva visszalépett a melbourne-i páros versenytől, így Babos Tímeának – aki tavaly a francia teniszezővel megszerezte a trófeát az Ausztrál nemzetközi bajnokságon – új társat kell találnia a következő napokban.

Az Év Sportolója Gála 2020: Babosék duója nyert az egyéni sportágak csapatversenyében

Az Év csapata az egyéni sportágakban 2020-ban a Babos Tímea, Kristina Mladenovic teniszpáros – a női tornászválogatott és a férfi teniszválogatott előtt.

Nyerő ütések – emlékezetes női teniszsikerek 2020-ból

A második világháború óta először maradt el a wimbledoni tenisztorna – plusz a női világbajnokság sok száz versennyel egyetemben. Mégis láttunk legalább három teniszcsodát. A Képes Sport év végi összegzése ezúttal a női tenisz emlékezetes pillanatait szedte össze.

AIPS: Oszaka, Lewandowski és a Bayern az év legjobbja

A nőknél Oszaka Naomi, a férfiaknál Robert Lewandowski, a csapatok között pedig a Bayern München lett az év legjobbja a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) szavazásán, amelyen 116 ország 422 újságírója adta le voksát – írja az MTI. A csapatok versenyében a Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a hatodik helyen zárt.

Tenisz: Babosékat választották az év WTA-s teniszpárosának

A női tenisztornákat szervező WTA idén is Babos Tímeának és a francia Kristina Mladenovicnak ítélte oda az Év párosa-díjat – számolt be róla az MTI.

Kézilabda Eb: Tudta-e?