Tottenham: megbüntetheti dél-amerikai válogatottjait a klub

Angol sajtóhírek szerint a Tottenham megbüntetheti azokat a dél-amerikai válogatott játékosait, akik elutaztak hazájukba a szeptemberi világbajnoki selejtezőkre.

Videó: egy kis erőt tehetett volna bele… – a bombagólok iskolapéldáját lőtték meg Bolíviában

Bolívia hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Kolumbiával világbajnoki selejtezőn. A bolíviaiak elképesztő egyenlítő találatát a csereként pályára lépő Fernando Saucedo szerezte a 83. percben. A 31 éves középpályás akkora bombagólt lőtt, hogy a kapus még elvetődni sem tudott.

Kolumbia: egy meccs után ismét bezárták a legnagyobb bogotái stadiont

Szurkolói rendbontás miatt ismét csak zárt kapus mérkőzéseket lehet rendezni Bogotá legnagyobb labdarúgó-stadionjában, az El Campínban.

Copa América: Kolumbia nyerte a bronzmérkőzést

Kolumbia lett a Brazíliában zajló labdarúgó Copa América bronzérmese, miután a pénteki helyosztón 3–2-re legyőzte Perut.

Copa América: „Most táncoljál!” – Messi ordibált a kolumbiainak a tizenegyespárbaj közben

Lionel Messi nem felejt. „Gyerünk, most táncoljál!” – ordította korábbi barcelonai csapattársának, Yerry Minának, miután a kolumbiai középhátvéd elhibázta a maga kísérletét az Argentína elleni tizenegyespárbaj során a Copa América elődöntőjében.

Copa América: 10 sárga lap, kapufák, tizenegyespárbaj – döntőben az argentinok

Argentína a rendes játékidőben nem bírt Kolumbiával (1–1) a dél-amerikai labdarúgó-válogatottak bajnokságának (Copa América) magyar idő szerint szerda hajnali elődöntőjében, ám a tizenegyeseknél jobban koncentrált, s ezzel bejutott a fináléba, ahol a házigazda Brazília lesz az ellenfele.

Videó: Mina a tizenegyespárbaj közepén kezdett el ünnepelni

Mint beszámoltunk róla, Kolumbia tizenegyesekkel ejtette ki Uruguayt a Brazíliában zajló Copa América negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. A tizenegyespárbaj egészen furcsára sikerült, köszönhetően Yerry Minának.

Copa América: Messi parádézott, Argentína bejutott az elődöntőbe

Argentína Lionel Messi vezérletével 3–0-ra legyőzte Ecuadort a Brazíliában zajló Copa América negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. Ellenfele az elődöntőben az Uruguay ellen tizenegyesekkel továbbjutott Kolumbia lesz.

Copa América: Brazília a 100. percben győzte le Kolumbiát

Drámai mérkőzésen Brazília 2–1-re legyőzte Kolumbiát a Copa América B-csoportjának 4. fordulójában. A mindent eldöntő találatot Casemiro szerezte. A másik találkozón Ecuador 2–0-s vezetés után 2–2-re végzett Peruval.

Copa América: öngól okozta Kolumbia vesztét Peru ellen

A Brazíliában zajló Copa América B-csoportjának 3. fordulójában Kolumbia 2–1-re kikapott Perutól, míg Venezuela kétszer is egyenlített, így egy pontot megmentett Ecuador ellen.

Copa América: Brazília kiütötte Perut, és növelte előnyét

Brazília 4–0-ra legyőzte Perut a Copa América B-csoportjának második fordulójában. A házigazda így már hatpontos, és növelte is előnyét, miután Kolumbia nem bírt Venezuelával.

Vb 2022: ikszeltek Messiék a Maradona halála utáni első meccsükön

A dél-amerikai világbajnoki selejtezők 7. fordulójában Argentína 1–1-es döntetlent játszott Chilével – Lionel Messiéknek ez volt az első mérkőzésük Diego Maradona tavaly novemberi halála óta, a találkozó előtt rá emlékeztek.

Copa América: a jövő héten döntik el, hogy ki lesz az új házigazda

A Dél-Amerikai Labdarúgó-szövetség (CONMEBOL) a jövő héten hoz döntést arról, hol rendezi a június 13-án rajtoló Copa Américát.

Copa América: Kolumbiában nem lesznek meccsek, Argentína egyedül rendezhet

Kolumbia nem rendez mérkőzéseket a június 13-án kezdődő labdarúgó Copa Américán, miután a dél-amerikai konföderáció (CONMEBOL) elutasította az ország kormányzatának azt a kérését, hogy halasszák novemberre a tornát.

Kolumbia: hihetetlen – hét játékossal állt ki az élvonalbeli csapat!

A hétvégén rendezték meg a kolumbiai bajnokságban az Águilas Doradas–Boyacá Chicó futballmérkőzést, azonban a hazaiaknak már a meccs előtt problémái akadtak a csapat összeállításával: pozitív COVID–19-es esetek miatt ugyanis cserék nélkül, hét játékossal voltak kénytelenek pályára lépni.

Légiósok: kolumbiai élcsapat szemelte ki a Fehérvár korábbi játékosát

A Fehérvárt kilenc éven át erősítő, 30 éves magyar-brazil Vinícius Paulót szemelte ki a kolumbiai Atlético Nacional – számolt be az Egyesült Államokba is híreket szállító BolaVip.

Kolumbia: a szövetség menesztette Carlos Queirozt

A Kolumbiai Labdarúgó-szövetség menesztette Carlos Queiroz szövetségi kapitányt a válogatott gyenge szereplése miatt.

Vb 2022: Ecuador kiütötte Kolumbiát; Chile kikapott

Ecuador 6–1-re kiütötte Kolumbiát a dél-amerikai világbajnoki selejtező negyedik fordulójában.

Vb 2022: Cavani és Suárez is betalált, Uruguay legyőzte Kolumbiát

A 2022-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének harmadik fordulójában Uruguay 3–0-ra legyőzte idegenben Kolumbiát.

Vb 2022: Neymar három góllal döntött, megelőzte Ronaldót

Neymar három góljára építve Brazília labdarúgó-válogatottja 4–2-re győzött Peru vendégeként a 2022-es világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének szerda hajnali mérkőzésén. Ecuador meglepetésre, szebbnél szebb gólokkal simán legyőzte Uruguayt, nehezen kiharcolt három ponttal gyarapodott Paraguay és Argentína, míg Kolumbia Radamel Falcao 91. percben szerzett góljával mentett pontot Chilében.