Kroos, Rashford, Szoboszlai, Suárez, Szon? Kik kaphatnák a Puskás-díjat?

A FIFA néhány nappal ezelőtt bejelentette, hogy a korábbi hírekkel ellentétben mégis megrendezi a The Best FIFA Football Awards-gálát, így az év góljáért járó Puskás-díjat is kiosztják. Körbenéztünk, hogy milyen emlékezetes találatok születtek az elmúlt időszakban. Természetesen a különleges gólok tárháza szinte végtelen, így ez a lista sem lehet teljes. Éppen ezért kérjük olvasóink segítségét is, hogy a szerintük legszebb találatot osszák meg velünk a hozzászólások között!

PL: De Bruyne már nem érti a futball szabályait; Mourinho nem is lehetne büszkébb

José Mourinho elégedetten, Pep Guardiola már-már semlegesen, Kevin De Bruyne pedig az állandó szabályváltozások miatt kifejezetten bosszúsan értékelte az angol Premier League 9. fordulójának rangadóján, a Tottenham–Manchester City (2–0) meccsen történteket.

ESM: Bayern München-fölény az októberi álomcsapatban

Az Európai Sport Média (ESM) szervezet tagjai – köztük a Nemzeti Sport – ezúttal is megválasztották az előző hónap álomcsapatát. A legjobb tizenegyben Bayern München-fölény fedezhető fel, a Bajnokok Ligája-győztes együttesből hárman is bekerültek október legjobbjai közé.

Manchester City: De Bruyne négy mérkőzésről is lemaradhat

Az angol labdarúgó Premier League-ben szereplő Manchester City középpályása, a belga Kevin De Bruyne izomsérülés miatt minden bizonnyal kihagyja a csapat következő négy mérkőzését.

Man. City: De Bruyne visszatér a válogatottól, kérdéses a játéka a rangadón

Nincs százszázalékos állapotban, így visszatér a Manchester Cityhez a belga labdarúgó-válogatott klasszisa, Kevin De Bruyne, aki így kihagyja a szerdai, Izland elleni Nemzetek Ligája-mérkőzést.

Man. City: De Bruyne nyitott a szerződéshosszabbításra

Kevin De Bruyne kijelentette, nyitott a szerződéshosszabbításra, vagyis szívesen maradna a Manchester City labdarúgóklubnál.

UEFA: Bayern mindenütt – íme, a szavazások végeredménye!

Mint ismert, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a Bajnokok Ligája, illetve az Európa-liga csoportkörének sorsolása alkalmával ismertette a 2019–2020-as idény legjobbjait. Az alábbiakban összegyűjtöttük kategóriánként a hivatalos végeredményt, valamint a Nemzeti Sport szavazatait.

UEFA Év játékosa: Robert Lewandowski vitte el a díjat

Aligha lep meg sokakat a csütörtöki genfi gálán kihirdetett végeredmény: Robert Lewandowski, a Bayern München lengyel támadója lett az Év játékosa az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) és az Európa vezető sportújságait tömörítő ESM (European Sport Media) – köztük a Nemzeti Sport – tizedik alkalommal megszervezett közös szavazásán. A másik két jelölt Manuel Neuer (német, Bayern München) és Kevin De Bruyne (belga, Manchester City) volt.

Barcelona, Juventus, Dinamo Kijev – íme, az FTC BL-ellenfelei!

A Ferencváros a G-csoportba került a labdarúgó Bajnokok Ligájában: a selejtezőből feljutó FTC ellenfele a Juventus, az FC Barcelona és a Dinamo Kijev lesz a csütörtök esti genfi sorsolás eredményeképpen. Az első forduló két játéknapja: október 20. és 21.

UEFA: megvan az Év játékosa-díj három finalistája

Az UEFA hivatalosan is bejelentette, melyik három labdarúgó maradt versenyben a 2019–2020-as idény Év játékosa-díjért. A szövetség az edzők között is szűkített, valamint mindkét kategóriában rangsorolta a „vert” mezőnyt.

PL: a társak De Bruynét választották az idény legjobbjának

Kevin De Bruynét, a Manchester City belga futballistáját választották a játékostársak a labdarúgó Premier League előző idényének legjobbjává.

NL: Kevin De Bruyne kihagyhatja a belgák első meccsét

Kevin De Bruyne harmadik gyermeke születése miatt kihagyhatja a belga labdarúgó-válogatott első mérkőzését a Nemzetek Ligája új idényében. A világbajnoki bronzérmes csapat szerdai közlése szerint a Manchester City középpályása igazoltan nem csatlakozott társaihoz, szereplése a gyermek megszületésétől függ.

PL: De Bruyne lett az előző idény legjobb játékosa

Kevin De Bruynét, a Manchester City sztárját választották meg a 2019–2020-as Premier League-idény legjobb játékosának.

Videó: remek akció, egyenlített a Manchester City

Kevin De Bruyne góljával a 69. percben egyenlített a Manchester City a Lyon elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőben. Ha minden így marad, az egymeccses párharcok miatt hosszabbítás jöhet.

Videó: fantasztikus meglátás, mesteri passz De Bruynétől

Az első félidő után egygólos hátrányban van a Manchester City az Olympique Lyon elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőben. Kevin De Bruyne az első félidő végén mesteri meglátás és csaknem tökéletes kivitelezés után hozta helyzetbe Raheem Sterlinget, a gól azonban elmaradt.

Erre ki számított? A Lyon kiverte a Manchester Cityt a BL-ből

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében már csak egy kérdés maradt: ki lesz az FC Barcelonát 8–2-re megsemmisítő Bayern München ellenfele a legjobb négy között. Nos, a válasz: a Manchester Cityt 3–1-re megverő Olympique Lyon.

Viszlát, Aranylabda! – öt esélyes, akiknek nagyon rosszul jött a France Football döntése

A France Football úgy döntött, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakuló speciális helyzetre tekintettel 2020-ban nem ítéli oda az Aranylabdát senkinek, így a díj 1956 óta íródó történetében idén először nem talál gazdára. Ennek a nagy vesztesei maguk a labdarúgók, akik a szezonban nyújtott teljesítményükkel rászolgáltak volna az elismerésre. Sorra vettük azt az ötöt, aki jelen állás szerint sorba állhatott volna az Aranylabdáért.

Az asszisztkirály: De Bruyne örökre beírta a nevét a PL legjobb légiósai közé

Kevin De Bruyne a labdarúgó Premier League vasárnapi – záró – fordulójában beállította az Arsenal legendája, Thierry Henry ligacsúcsát: 20 gólpasszt osztott ki egyetlen évad alatt. Ezúttal a 29 esztendős belga játékmester idényét vesszük górcső alá a goal.com-on megjelent összeállítás segítségével.

Florentino Pérez is fotót kért tőle, mégis a Man. Citynél lett ikon: David Silva

Tíz évet, négy bajnoki címet, 60 gólt és 93 gólpasszt követően, több mint 300 meccsel a háta mögött búcsúzik a Premier League-től és a Manchester Citytől David Silva. A spanyol karmester szenzációs passzai mellett az öltözőben betöltött szerepével is rászolgált arra, hogy társai klasszisként, sőt, klubikonként emlegessék. A történet talán csak a Real Madridnál ébreszt kellemetlen érzéseket...

Videó: a gól, ami megmutatja, miért De Bruyne a világ egyik legjobbja

Gyönyörű gólt lőtt Kevin De Bruyne, a Manchester City középpályása a Norwich Citynek a Premier League utolsó, 38. fordulójában. A belga klasszisnak ez volt a 12 gólja ebben a bajnoki idényben, 19 gólpassza mellett.