Magyar Kupa: az Iváncsa 9 gólt szerzett; továbbjutott a Kaposvár

Húsz mérkőzést rendeztek szombaton a labdarúgó Magyar Kupában a legjobb 64 közé jutásért. Az NB III-as csapatok közül egyedül a Dabas-Gyón búcsúzott alsóbb osztályú csapat ellen. Mind a három, ez előző évadban még NB II-es együttes, a Debreceni EAC, a Kaposvári Rákóczi és a Kazincbarcika is továbbjutott.

NB III: bajnokveréssel kezdett az FTC II; kikapott a Kaposvár

Bajnokveréssel kezdte a labdarúgó NB III 2021–2022-es idényét a Ferencváros II: a zöld-fehérek második csapata a szünetben még hátrányban volt a Közép-csoport legutóbbi bajnoka, az Iváncsa elleni mérkőzésen, de a szír Ammara Ramadan duplájával fordított, és 2–1-re nyert. Presztízsmeccset rendeztek Székesfehérváron is: a vendég Puskás Akadémia II két góllal verte meg a Mol Fehérvár II-t. A másodosztályból kieső Kazincbarcika és DEAC győzött a vasárnapi nyitányon, viszont az esti záró mérkőzésen a Kaposvár hazai pályán kikapott a Mosonmagyaróvártól.

Felkészülés: a Honvéd ikszelt, a Paks megint öt gólt szerzett

A labdarúgó NB I-re készülő Budapest Honvéd hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a szlovákiai SKF Sereddel, a Paks és a Mezőkövesd pedig egyaránt nagy különbségű győzelmet aratott másodosztályú ellenfele felett. A Zalaegerszegi TE 4–1-re kikapott Szlovéniában.

NB II: a Siófok és a Békéscsaba is Kazincbarcikáról igazolt

Az előző idényben az akkor még NB II-es Kazincbarcika labdarúgócsapatában szerepelt Krausz Raul-Zoran és Mikló Roland is marad a másodosztályban. A 2021–2022-es kiírásban előbbi Siófokon, utóbbi Békéscsabán folytatja.

Felkészülés: kisvárdai siker új edzővel és Gosztonyi-góllal

Az új vezetőedző, a portugál Joao Janeiro által irányított Kisvárda NB I-es labdarúgócsapata az első nyári felkészülési meccsén 3–1-re nyert az NB II-től tavasszal búcsúzó Kazincbarcika vendégeként.

NB II: a Szlovéniából hazatérő U-válogatott védő Csákváron folytatja

A legutóbb a szlovén másodosztályú NK Nafta Lendava (Lendva) együttesében játszó Körmendi Kevin a labdarúgó NB II-ben szereplő Aqvital FC Csákvárnál futballozik a következő idényben kölcsönben, sőt, rajta kívül Kalmár Benedek is a csákváriaknál folytatja pályafutását – tudta meg az NSO.

NB II: harcos középpályás érkezett az ETO FC Győrhöz

Újabb középpályással erősített az ETO FC Győr NB II-es labdarúgócsapata. A legutóbb Kazincbarcikán játszó, 25 esztendős Toma György kettő plusz egy évre kötelezte el magát Győrbe – számolt be róla a klub honlapja.

NB II: rutinos védő érkezett Budafokra, egy középpályás távozott

A belső védő Fótyik Dominik személyében megvan a labdarúgó NB II-ben szereplő Budafoki MTE negyedik nyári szerzeménye, Lőrinczy Attila azonban távozott a klubtól, a középpályás visszatért a Soroksárhoz.

NB III: megvan a másodosztályból kieső csapat új edzője

Új vezetőedzővel kezdi meg a felkészülést a májusban a labdarúgó NB II-ből kieső Kazincbarcika SC, a csapatot a következő idényben Varga Attila irányítja – számolt be róla a klub honlapja.

Szenzációs tavaszával feljutott a Gyirmót, drámai Vasas-bukás – NB II-es értékelés

Véget ért a labdarúgó NB II 2020–2021-es kiírása, és a Nemzeti Sport Online szokás szerint értékeli a mögöttünk hagyott idényt. Drámai hajrában a 37. fordulóban Nyíregyházán vereséget szenvedő Vasas lemaradt a feljutásról, így az első helyezettként végző Debreceni VSC mellett a teljes tavaszi szezonban kiemelkedően teljesítő Gyirmót került fel az első osztályba. Büszke lehet a teljesítményére a Pécs, az Ajka és a Szolnok is, a Kazincbarcika, a Kaposvár és a Debreceni EAC azonban nem, hiszen utóbbi három csapat esett ki a második vonalból – a somogyiak 2019 nyarán még az NB I-ben álltak rajthoz, idén nyártól azonban jöhet az NB III.

NB II: vereséggel búcsúzott a Kaposvár és a Barcika is

A labdarúgó NB II 38. (utolsó) fordulójában kikapott a Kaposvár és a Kazincbarcika is, így mindkét csapat vereséggel búcsúzott a másodosztálytól. A Soroksár Pécsen, míg a Nyíregyháza Ajkán nyert, a Szolnok pedig a hajrában szerzett találattal gyűrte le a Csákvárt.

Hiába nyert a Vasas is, a DVSC és a Gyirmót jutott fel az NB I-be!

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában eldőltek a nagy kérdések: a DVSC a Haladás legyőzésével (4–2) bajnokként jutott fel az élvonalba, míg a Gyirmót gálázva lett első osztályú, hiszen Csertői Aurél együttese 4–0-ra kiütötte a Békéscsabát. A Vasas így hiába verte meg 3–0-ra a Győri ETO-t, a következő idényben is marad a másodosztályban. Vereséggel búcsúzott az NB II-től a Kaposvár és a Kazincbarcika, előbbi a Dorogtól, utóbbi a Szegedtől kapott ki.

Zsinórban ötödször is győzött a Szeged-Csanád GA

A labdarúgó NB II 38. fordulójában a Szeged-Csanád GA a már kiesett Kazincbarcikát fogadta. Az első félidőben remekül és gólerősen játszó hazaiak két találatot szereztek, és ezt az előnyt a második félidőben megőrizték.

Kiesett a Kazincbarcika, továbbra is versenyben a feljutásért a Gyirmót

A labdarúgó NB II 37. fordulójában a 18. helyezett Kazincbarcika a harmadik Gyirmót FC Győrt látta vendégül. A hazaiak a bennmaradásért, a vendégek a feljutásért harcoltak a mai találkozón, amelyen két tizenegyes döntött a Gyirmót javára.

NB II: a Vasas már vasárnap feljuthat, de a Gyirmót is NB I-es lehet

Még három csapatnak van esélye a feljutásra a labdarúgó NB II-ben – az NSO áttekintette a lehetséges opciókat a 37. forduló előtt a két feljutó helyért folyó harcban, illetve az utolsó három hely, vagyis a kiesés elkerülésért folytatott küzdelemben. A Vasasnak már ebben a körben több lehetősége van az NB I-es tagság kivívására, sőt, a Gyirmót pontvesztése esetén a Loki is elérheti (egyik) célját. A kiesés kérdése is eldőlhet a most vasárnapi játéknapon; a napokban pontlevonással is sújtott Kaposvár helyzete szinte reménytelen, de a Kazincbarcika is nagy bajban van.

Parázs meccsen egy pontot elhozott Szolnokról a Kazincbarcika

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a Szolnoki MÁV a kiesés elől menekülő Kazincbarcikát fogadta. A vezetést a KBSC szerezte meg, de a gól után emberhátrányba kerülő hazaiak egyenlítettek, és otthon tartottak egy pontot.

A Siófok idegenben győzte le a Kazincbarcikát a kiesési helyosztón

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a 19. helyezett Kazincbarcika a még éppen vonal felett álló, 17. Siófokot látta vendégül, és 1–0-s vereséget szenvedett a végig kiélezett találkozón.

NB II: kétgólos hátrányból mentett pontot a Siófok; menekül a Csákvár

A második Debreceni VSC a Kazincbarcika, a harmadik Gyirmót a Dorog ellen hazai pályán nyert kétgólos különbséggel a labdarúgó NB II 34. fordulójában, így megmaradt a négypontos különbség a két csapat között. Az alsóházban a Siófok kétgólos hátrányból mentett pontot az ETO-val szemben, a Szentlőrinc odahaza nem bírt a már kiesett DEAC-cal, míg a Csákvár Szombathelyen aratott bravúrgyőzelmet a Haladással szemben.

Két góllal győzött a Loki és a Gyirmót, egyre nagyobb bajban a Kaposvár – ez történt az NB II-ben

A pénteki Vasas–Pécs találkozó után vasárnap kilenc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A 34. fordulóban a második Debreceni VSC a Kazincbarcika, a harmadik Gyirmót a Dorog ellen hazai pályán nyert kétgólos különbséggel, így megmaradt a négypontos differencia a két csapat között. Az alsóházban a Siófok kétgólos hátrányból mentett pontot az ETO-val szemben, a Szentlőrinc odahaza nem bírt a már kiesett DEAC-cal, míg a Csákvár Szombathelyen aratott bravúrgyőzelmet. Egyre nagyobb bajban van a Kaposvár, amely most Ajkáról távozott üres kézzel.

Nyert, és tovább tapad a Vasasra a DVSC

A labdarúgó NB II 34. fordulójában a DVSC az utolsó előtti helyen álló, kiesés elől menekülő Kazincbarcikát fogadta, és 3–1-es győzelmet aratott.