Tenisz: megvált edzőjétől a korábbi világelső Karolína Plísková

Megvált eddigi edzőjétől, Daniel Vallverdútól Karolína Plísková, korábbi világelső teniszező.

Tenisz: Halep 33 perc alatt nyerte meg a római döntőt

A római női salakpályás tenisztorna döntőjében két korábbi világranglista-vezető találkozott, s az első kiemelt román Simona Halep 33 perc játék után diadalmaskodott, miután a második helyen rangsorolt cseh Karolína Plísková sérülés miatt a második játszma elején feladta a mérkőzést.

Tenisz: Mladenovic nyerte a csengcsoui francia rangadót

A francia Kristina Mladenovic a nyolcaddöntőben két játszmában búcsúztatta honfitársát, Caroline Garciát a kínai Csengcsouban zajló, 1.5 millió dollár (448.5 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

US Open: Konta és Serena Williams is a nyolc közé került

Serena Williams a negyeddöntőbe jutott vasárnap az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyében, míg a harmadikként rangsorolt Karolína Plísková búcsúzott a 16 között.

Tenisz: Coric közel háromórás meccset nyert meg

A horvát Borna Coric közel háromórás mérkőzésen győzte le a portugál Joao Sousát szerdán a 2.2 millió euró (709 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A negyedik helyen kiemelt játékos két szettet is rövidítésben nyert meg a mindössze három bréket hozó összecsapáson.

Roland Garros: meglepetés, Karolína Plísková búcsúzott

Meglepetésre a harmadik fordulóban kiesett Karolína Plísková, a női verseny második kiemeltje a francia nyílt teniszbajnokságon.

Tenisz: a csehek egyik klasszisa lemarad a Fed-kupa döntőjéről

A világranglistán nyolcadik Karolína Plísková sérülés miatt nem szerepelhet a cseh teniszválogatottban a Fed-kupa jövő hétvégi döntőjében.

WTA-vb: vereséggel kezdett a címvédő Wozniacki

A címvédő Caroline Wozniacki sima vereséggel kezdte meg szereplését a szingapúri tenisz WTA-világbajnokságon, mivel vasárnap kikapott a cseh Karolina Plískovától.

Tenisz: Babos Tímea 15 helyet visszacsúszott a világranglistán

Babos Tímea tizenöt helyet rontott korábbi pozíciójához képest a női teniszezők világranglistáján, így jelenleg a 66. helyen áll.

Tenisz: Wozniacki legyőzte a világelsőt Torontóban

Torontóban a pénteki játéknap meglehetősen hosszúra nyúlt: félbeszakadt meccsek, esőszünetek, elhalasztott találkozók mellett azért egy meglepetésre is sor került: elbúcsúzott a tornától a világelső Karolína Plísková, miután a korábbi ranglistavezető Caroline Wozniacki majd’ három órás meccsen legyőzte.

Tenisz: új világelső a nőknél; tíz helyet ugrott a wimbledoni első

A cseh Karolina Plisková vezeti a női teniszezők legfrissebb világranglistáját, leváltva a német Angelique Kerbert.

Tenisz: Kyrgios lesz Federer ellenfele; kialakult a női döntő párosítása

Nick Kyrgios lesz Roger Federer ellenfele a miami kemény pályás tenisztorna elődöntőjében, miután az ausztrál teniszező három szettben legyőzte Alexander Zverevet. A nőknél Caroline Wozniacki és Konta Johanna játssza a szombati finálét.

Tenisz: nem jutott a négy közé az első kiemelt Rotterdamban

A negyeddöntőben búcsúzott az első helyen kiemelt Marin Cilic a rotterdami kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: megvált edzőjétől a Fed Kupa-győztes Plisková

Szakított edzőjével Karolina Plisková, a női teniszezők világranglistájának hatodik helyezettje.

Tenisz: Cilic és Monfils is kiesett Indian Wellsben

Az Indian Wellsben zajló tenisztornán a nőknél kialakult a legjobb négy mezőnye Serena Williams és Agnieszka Radwanska után Viktorija Azarenka és Karolína Plísková is bejutott. A férfiaknál David Goffin és Milos Raonic került be az elődöntőbe.

Fed-kupa: Sarapova nyert, döntetlenre áll a finálé

Marija Sarapova két játszmában legyőzte Karolina Pliskovát, ezzel Oroszország egyenlített Csehország ellen a női tenisz Fed-kupa prágai döntőjének szombati játéknapján. A nyitó meccset a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitová megnyerte Anasztaszija Pavljucsenkova ellen.

Tenisz: S. Williams és Babos is könnyedén továbbjutott

Az Egyesült Államokban zajló női, illetve férfi tenisztornán is továbbjutott az első kiemelt.

Tenisz: Plísková játszhat először a visszatérő Serenával

Karolína Plísková két sima szettben legyőzte a japán Date Krumm Kimikót a stanfordi WTA-torna első fordulójában, így a folytatásban ő játszhat először Serena Williamsszel azóta, hogy az amerikai világelső vírusbetegségtől szenvedve már a wimbledoni torna harmadik fordulójában kiesett, és párosban nővérével, Venusszal látható gyengélkedése után feladta mérkőzését. Serena az első fordulóban erőnyerő volt.

Tenisz: második tornagyőzelmét ünnepelheti az orosz játékos

Második WTA-tornáját nyerte meg az orosz Jekatyerina Makarova, miután a pattayai kemény pályás tenisztorna döntőjében 6:3, 7:6-ra legyőzte a cseh Karolina Pliskovát.