Kikapott Soroksáron, így kiesett az NB II-ből a Kaposvár

A 37. fordulóban elbúcsúzott a labdarúgó NB II küzdelmeitől a Kaposvári Rákóczi azzal, hogy háromgólos vereséget szenvedett a Soroksár otthonában. A házigazda nyolc perc leforgása alatt szerezte meg találatait, a csereként pályára lépő Ramadan Ammar góllal és gólpasszal jelentkezett.

NB II: a Vasas már vasárnap feljuthat, de a Gyirmót is NB I-es lehet

Még három csapatnak van esélye a feljutásra a labdarúgó NB II-ben – az NSO áttekintette a lehetséges opciókat a 37. forduló előtt a két feljutó helyért folyó harcban, illetve az utolsó három hely, vagyis a kiesés elkerülésért folytatott küzdelemben. A Vasasnak már ebben a körben több lehetősége van az NB I-es tagság kivívására, sőt, a Gyirmót pontvesztése esetén a Loki is elérheti (egyik) célját. A kiesés kérdése is eldőlhet a most vasárnapi játéknapon; a napokban pontlevonással is sújtott Kaposvár helyzete szinte reménytelen, de a Kazincbarcika is nagy bajban van.

NB II: az MLSZ egy pontot levont a Kaposvártól – hivatalos

A Magyar Labdarúgó-szövetség Dvorschák Gábor jogosulatlan szerepeltetése miatt egy pontot levont az NB II-ben kieső helyen álló Kaposvári Rákóczitól – derült ki az MLSZ versenybizottsági határozatából.

NB II: Várhidi után Disztl László is távozott Kaposvárról

Távozott a labdarúgó NB II 19. helyén álló Kaposvári Rákóczitól Disztl László. A szakember szűk két éven keresztül asszisztensedzőként segítette a csapatot az első-, illetve a másodosztályban, de a jelenlegi méltatlan helyzet miatt felmondott – számolt be róla a klub honlapja.

Magabiztos pécsi siker Kaposváron, már csak a csoda segíthet a Rákóczin

A labdarúgó NB II 36. fordulójában a 75 percig magabiztos Pécs dolgát csak az utolsó negyedórában tudta megnehezíteni a Kaposvár, amely végül 3–1-re kikapott. A Rákóczin szinte már csak a csoda segíthet.

NB II: ikszelt a Vasas; egyre nagyobb bajban a Kaposvár

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a listavezető Vasas idegenben 2–2-es döntetlent játszott a Soroksárral. Egyre nagyobb bajban a Kaposvár, amely 3–0-s vereséget szenvedett a DEAC vendégeként. A Pécset az Ajka, a Haladást a Szentlőrinc győzte le, míg a Szeged ötgólos meccsen nyert a Dorog ellen.

Könnyed DEAC-siker, egyre nagyobb bajban a Kaposvár

A labdarúgó NB II 35. fordulójában a már kiesett Debreceni EAC a veszélyzónában lévő Kaposvárat fogadta. Az első játékrészben is már inkább a hazaiak domináltak, a félidő hajrája pedig sok mindent eldöntött: vezetést szerzett a DEAC és emberhátrányba került a vendégcsapat. A második félidőben még két találatot hozzátettek a hazaiak, akik így teljesen megérdemelten szerezték meg a három pontot.

NB II: Várhidi Péter közös megegyezéssel távozik a Kaposvártól

A Nemzeti Sport információi szerint a labdarúgó NB II-ben szereplő Kaposvár vezetőedzője, Várhidi Péter közös megegyezéssel felbontotta szerződését a klubbal. A hírt később a Kaposvár is megerősítette a hivatalos Facebook-oldalán.

NB II: kétgólos hátrányból mentett pontot a Siófok; menekül a Csákvár

A második Debreceni VSC a Kazincbarcika, a harmadik Gyirmót a Dorog ellen hazai pályán nyert kétgólos különbséggel a labdarúgó NB II 34. fordulójában, így megmaradt a négypontos különbség a két csapat között. Az alsóházban a Siófok kétgólos hátrányból mentett pontot az ETO-val szemben, a Szentlőrinc odahaza nem bírt a már kiesett DEAC-cal, míg a Csákvár Szombathelyen aratott bravúrgyőzelmet a Haladással szemben.

Két góllal győzött a Loki és a Gyirmót, egyre nagyobb bajban a Kaposvár – ez történt az NB II-ben

A pénteki Vasas–Pécs találkozó után vasárnap kilenc mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A 34. fordulóban a második Debreceni VSC a Kazincbarcika, a harmadik Gyirmót a Dorog ellen hazai pályán nyert kétgólos különbséggel, így megmaradt a négypontos differencia a két csapat között. Az alsóházban a Siófok kétgólos hátrányból mentett pontot az ETO-val szemben, a Szentlőrinc odahaza nem bírt a már kiesett DEAC-cal, míg a Csákvár Szombathelyen aratott bravúrgyőzelmet. Egyre nagyobb bajban van a Kaposvár, amely most Ajkáról távozott üres kézzel.

Nem okozott gondot az Ajkának a Kaposvár legyőzése

Nem tudta megnehezíteni a Kaposvár az FC Ajka dolgát a labdarúgó NB II 34. fordulójában. A tavaly még NB I-es Rákóczi erejéből csak a szépítésre futotta, a hazaiak összességében megérdemelt győzelmet arattak.

Ellentétes félidők után három ponttal utazik haza a Vasas Kaposvárról

A labdarúgó NB II 33. fordulójában a jó első félidőt produkáló Vasas 2–1-re győzött a második játékrészben feltámadó Kaposvár otthonában. A fővárosiaknál Rados kapus többször is nagyot védett, és a somogyiak csak a ráadásban tudták bevenni a kapuját.

Két gólt lőtt emberelőnyben a Szeged a Kaposvárnak

A labdarúgó NB II 32. fordulójában a Szeged-Csanád a Kaposvárt fogadta. Az első félidő eseménytelensége után Zsirai Martin kiállítása révén emberelőnybe került a Szeged, amely ezután előbb 11-esből, majd akcióból is betalált, így 2-0-ra megnyerte a mérkőzést.

NB II: a Szpari a Budaörsöt, a Gyirmót a Kaposvárt ütötte ki

Potyogtak a gólok a labdarúgó NB II 31. fordulójának kora esti mérkőzésein. Folytatta tavaszi menetelését a Nyíregyháza és a Gyirmót, előbbi a Budaörsnek, utóbbi – idegenben – a Kaposvárnak vágott ötöt. Az ETO új vezetőedzője, Dobos Barna hazai bemutatkozásán fölényesen verte meg a Haladást, az Ajka azonban nem bírt otthon a Szegeddel. A kiesés elől menekülő Csákvár értékes ponttal tért haza Békéscsabáról. A játéknap záró találkozóján a Pécs a hajrában csikarta ki a győzelmet a Szolnok ellen.

Gólzápor Kaposváron, magabiztos gyirmóti siker

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt 15. helyezett Kaposvár a harmadik Gyirmótot fogadta. A vendégek második félidei lehengerlő játékukkal 5–1-re győztek – a második gyirmóti gól után teljesen széteső Rákóczit ilyen arányban is megérdemelten verte meg Csertői Aurél együttese.

A Loki kikapott a Dorogtól, ötöt vágott a Gyirmót és a Szpari

A labdarúgó NB II hétközi, sorrendben 31. fordulójában a Vasas egy góllal nyerni tudott a sereghajtó DEAC otthonában, az éllovas Loki viszont több mint egy félidőt emberhátrányban játszva 2–0-ra alulmaradt a Dorog vendégeként. A piros-kékek így egy pontra megközelítették a DVSC-t. Folytatta tavaszi menetelését a Nyíregyháza és a Gyirmót, előbbi a Budaörsnek, utóbbi – idegenben – a Kaposvárnak vágott ötöt. Az ETO új vezetőedzője, Dobos Barna hazai bemutatkozásán fölényesen verte meg a Haladást, az Ajka azonban nem bírt otthon a Szegeddel. A Pécs egy kései góllal verte meg a Szolnokot, míg a kiesés elől menekülő Csákvár értékes ponttal tért haza Békéscsabáról. A kiesési helyosztón a Szentlőrinc úgy vitt el egy pontot Kazincbarcikáról, hogy még egy tizenegyest is kihagyott. A Soroksár és a Siófok fővárosi összecsapásán nem született gól.

Kevés helyzet, nulla gól a Kaposvár szolnoki vendégjátékán

A labdarúgó NB II 30. fordulójában a Szolnoki MÁV a Kaposvári Rákóczit fogadta. A hazai csapat esélyesebbnek számított a találkozó előtt, ám a kevés helyzetet hozó mérkőzésen nem született gól.

A Gyirmót megállította az Ajkát, a Loki és a Pécs magabiztosan hozta a kötelezőt

A pénteki Szeged–Vasas (0–1) találkozó után kilenc mérkőzés maradt vasárnapra a labdarúgó NB II 30. fordulójából.  A Debreceni VSC hazai pályán két góllal verte a Soroksárt, és ezzel megerősítette helyét a táblázat élén. Háromgólos győzelmet aratott a Békéscsaba, a Csákvár és a Pécs, utóbbi idegenben nyert a Siófok ellen. Gól nélküli döntetlennel ért véget a Szolnok és a Kaposvár Tisza-parti csatája. Egy ponttal debütált Szentlőrincen az ETO kispadján az új vezetőedző, Dobos Barna.

NB II: csak a bajnokság hajrájában térhet vissza a kaposvári csatár

A labdarúgó NB II-ben szereplő Kaposvári Rákóczi támadója, Szarka Ákos a Budaörs elleni márciusi meccsen gólt szerzett, piros lapot kapott és súlyos bokasérülést szenvedett. Óvatosan már elkezdte az edzéseket, azonban várhatóan csak az utolsó három vagy négy bajnokin lesz újra bevethető – számolt be róla a somogyiak honlapja.

Férfi röpi Extraliga: Kaposvár–Pénzügyőr finálé lesz

A Kaposvár bejutott a döntőbe a férfi röplabda Extraligában, miután a MAFC-BME elleni párharcban a negyedik mérkőzésen a harmadik győzelmét aratta.