Barcelona: Agüerót sikerült beregisztrálni; Griezmann még a nyáron távozhat

Sergio Busquetsszel és Jordi Albával is megállapodott a fizetéscsökkentésről az FC Barcelona vezetősége, amely így Memphis Depay és Eric García után a jelenleg sérült Sergio Agüerót is sikeresen beregisztrálta a Spanyol Labdarúgóligánál (LFP) – adta hírül a katalán klub a hivatalos honlapján.

Barcelona: megvan, ki az új csapatkapitány

Lionel Messi távozásával meg kellett választani a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő FC Barcelona új csapatkapitányát – Sergio Busquetset érte a megtisztelő feladat, az ő távollétében Gerard Piqué, Sergi Roberto vagy Jordi Alba veheti fel a karszalagot.

Videó: Shaqiri válaszolt a spanyoloknak Szentpéterváron

Jordi Alba lövése Denis Zakarián pattant meg még az első félidőben, ezzel vezetést szerzett a spanyol válogatott a Svájc elleni Európa-bajnoki negyeddöntőben. A második félidőben Xherdan Shaqiri egalizált, így a mérkőzés hosszabbításba torkollt.

Inter: Jordi Albát vinnék, a Barca kész tárgyalni – sajtóhír

Spanyol sajtóinformációk szerint az FC Barcelona labdarúgócsapatának vezetősége nyitott a tárgyalásokra az Interrel Jordi Alba elcserélésének ügyében.

Barcelona: 12 perc alatt 4 gól a kupadöntőben!

A spanyol Király-kupában a Barcelona a második félidőben 12 perc alatt négy gólt vágott az Athletic Bilbaónak, ezzel a katalánoké lett a trófea.

Vb 2022: meglepetések a spanyol keretben, Pedri is bekerült

Luis Enrique, a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya hétfőn kihirdette keretét a márciusi világbajnoki selejtezőkre. Először kapott meghívót a nemzeti csapatba az FC Barcelona tizennyolc éves támadó középpályása, Pedri.

Kép: Messi és Bartomeu is szavazott Barcelonában az új elnökre

Az FC Barcelona labdarúgócsapatának több játékosa is tiszteletét tette a vasárnapi elnökválasztáson. A csapatkapitány, Lionel Messi most először szavazott, de rajta kívül Jordi Alba, Sergio Busquets, Sergi Roberto és Riqui Puig is az urnákhoz járult.

Legyőzte az Osasunát, 16 bajnoki óta veretlen a Barcelona

Az FC Barcelona Jordi Alba és Ilaix Moriba góljával idegenben 2–0-ra legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójában.

Barca: Csalódottabb vagyok, mint a PSG elleni 1–4 után – Koeman

Ronald Koeman, az FC Barcelona labdarúgócsapatának vezetőedzője saját bevallása szerint csalódottabb volt a Cádiz elleni 1–1-es döntetlen után, mint a Paris Saint-Germainnel szemben 4–1-re elveszített múlt keddi Bajnokok Ligája-mérkőzést követően.

Videó: „Az utcán megöllek” – Mbappé Jordi Albának

A spanyol Marca kiszúrt egy igencsak heves szócsatát a Barcelona–PSG (1–4) Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőről: a vendégek mesterhármast szerző támadója, Kylian Mbappé Jordi Albával szólalkozott össze.

Barcelona: „Tizenegyes volt” – Koeman nem érti a bírói ítéletet, de elégedett

Ronald Koeman, az FC Barcelona vezetőedzője összességében elégedett volt csapata teljesítményével a Sevillával szemben 2–0-ra elveszített Király-kupa-elődöntő első mérkőzése után, de azt nem érti, hogy Jordi Alba lerántásánál Mateu Lahoz játékvezető miért nem ítélt tizenegyest együttesének.

Hihetetlen izgalmak: nyolcgólos meccsen ment tovább a Barcelona

Elképesztően izgalmas mérkőzést hozott a spanyol Király-kupa szerda esti negyeddöntője, amelynek végén a Barcelona örülhetett a Granada felett aratott 5–3-as, hosszabbításbeli győzelmének. A hazaiak a 88. percig kétgólos előnyben voltak, de a Barca négy perc alatt egalizált, majd a ráadást is jobban bírta, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A Barcelona hátrányból fordítva győzte le a Real Sociedadot

Az FC Barcelona hátrányból fordítva 2–1-es győzelmet aratott a Real Sociedad ellen a spanyol La Liga 19. fordulójában, így három helyet lépett előre a tabellán.

El Clásico: egy alapember visszatér – itt a Barcelona kerete!

Kihirdette keretét Ronald Koeman, az FC Barcelona holland vezetőedzője a Real Madrid elleni szombati rangadóra. Jó hír a katalán szurkolóknak, hogy Jordi Alba felépült, így bevethető az el Clásicón.

Barcelona: Alba megsérült, az el Clásicóra sem épül fel – sajtóhír

Hetekre kidőlt Jordi Alba, az FC Barcelona Európa-bajnok labdarúgója.

Barcelona: abszurd ok miatt nem lehetett a meccs embere Ansu Fati

Két gólja és kiharcolt tizenegyese után aligha lehet kérdés, hogy Ansu Fati volt a Barcelona–Villarreal (4–0) meccs embere. Azonban a lefújáskor általános meglepetésre nem őt, hanem – az egyébként jól játszó – Jordi Albát választották a találkozó legjobbjának. Az is kiderült, miért.

Barca: Koeman felhívta Suárezt, nem számít rá – sajtóhír

A RAC1 rádióadó exkluzív információi szerint Ronald Koeman, az FC Barcelona labdarúgócsapatának új vezetőedzője hétfőn reggel telefonon közölte Luis Suárezzel, az együttes uruguayi támadójával, hogy nem szerepel a tervei között.

Négygólos győzelemmel és Suárezzel tért vissza a Barcelona

Hosszú idő után ismét élvezhették az FC Barcelona játékát a csapat szurkolói, a katalánok 4–0-ra nyertek a Mallorca otthonában a La Liga 28. fordulójában.

Barca: felépült az alapember, pályára léphet Madridban

Az FC Barcelona hivatalos felületein nevezte meg az el Clásicóra Madridba utazó 18 játékost. A keretben ott van a sérüléséből felépülő Jordi Alba és Gerard Piqué is.

Kikapott a Valencia otthonában a Barcelona

A címvédő és bajnoki éllovas Barcelona 2–0-ra kikapott a Valencia otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 21. fordulójában.