NBA: a Spurs nagy falatnak bizonyult a Warriors számára

A Phoenix Suns elleni siker után a San Antonio Spurs már kifogott a Golden State Warriorson (112–107) az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NBA: életre szóló élményt szerzett a testvérpárnak a sztárkosaras – videó

Az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapján sorozatban hetedszer nyert a Milwaukee Bucks. Ugyanakkor a csapatnak szurkoló két gyermeknek nemcsak az Indiana Pacers ellen megnyert (118–100) találkozó miatt lesz emlékezetes az este, hanem azért is, mert a sztárjátékos Jannisz Adetokunbo meglepte a testvérpárt egy-egy ajándékkal. Videó!

NBA: négy védő sem tudta megállítani a Bucks sztárját – videó

Négy védő sem volt elég ahhoz, hogy megállítsák Jannisz Adetokunbót a Milwaukee Bucks–Minnesota Timberwolves mérkőzésen.

NBA: Jannisz 50 pontot szórt – bajnok a Milwaukee Bucks!

A Milwaukee Bucks hazai pályán 105–98-ra győzött a Phoenix Suns ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének magyar idő szerint szerda hajnali hatodik összecsapásán, 4–2-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és elhódította a bajnoki címet. A döntő legjobb játékosának Jannisz Adetokunbót (Giannis Antetokounmpo) választották meg, aki 50 ponttal és 14 lepattanóval zárta a hatodik meccset. A csata első két mérkőzésének elvesztése után talpra álló Bucks másodszor lett bajnok – az első címet 1971-ben, azaz kereken 50 éve ünnepelte.

NBA: ismét nyert, ezzel kiegyenlített a Milwaukee Bucks a döntőben

A Phoenix Suns nyerte a 2021-es NBA-döntő első két meccsét, ám hazai pályán a Milwaukee Bucks előbb szépíteni tudott, majd a negyedik meccsen ki is egyenlített, miután magyar idő szerint csütörtök hajnalban 109–103-ra legyőzte az arizonaiakat. A mérkőzés hőse ezúttal Khris Middleton volt, aki 40 ponttal és 6 lepattanóval zárt.

NBA: most kintről dobta szét a Milwaukee-t, 2–0-ra vezet a Phoenix

Hiába szerzett 42 pontot Jannisz Adetokunbo, a második meccset is a Phoenix Suns nyerte az idei NBA-döntőben.

NBA: Jannisz mégis játszott, de a Suns kezdte győzelemmel a nagydöntőt

Jannisz Adetokunbót mégis bevetette a Milwaukee, de a Phoenix megvédte a pályaelőnyét és a Paul, Booker-Ayton párosra építve sikerrel nyitotta az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjét.

NBA: hűséges pontszerzők, a fecske és a nyár esete – a döntő érdekességei

Magyar idő szerint szerda hajnalban veszi kezdetét az NBA 2020–2021-es idényének fináléja a Phoenix Suns és a Milwaukee Bucks között. Felvezetésképpen összeszedtük a döntő sajátosságait és érdekességeit.

NBA: Adetokunbo megsérült, a Hawks Young nélkül egyenlített

Legjobbja, Trae Young nélkül is végig vezetett az Atlanta Hawks, és 110–88-ra legyőzte vendégét, a Milwaukee Bucksot az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keleti döntőjének szerda hajnalban lejátszott negyedik mérkőzésén. A második félidőben súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a Bucks kétszeres MVP-je, Jannisz Adetokunbo. A párharc 2–2-ről folytatódik.

NBA: kiütéses győzelemmel egyenlített a Milwaukee

Ezúttal esélyt sem adott az Atlantának a Bucks, 44 pontos győzelemmel vágott vissza a legutóbbi vereségért Mike Budenholzer csapata.

NBA: a Bucks triplarekorddal söpörte el a Miamit

Két hazai győzelemmel folytatódott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszása magyar idő szerint keddre virradóra: 132–98-as sikerével a Milwaukee Bucks összesítésben már 2–0-ra vezet a Miami Heat ellen, míg a Denver Nuggets 128–109-es diadallal vett elégtételt a Portland Trail Blazersen a nyitó csata elvesztéséért – a párharc 1–1-ről folytatódik majd Oregonban.

Drámai végjátékban nyert a Portland ellen a Suns

Ott volt a Blazers kezében a playoff, de elrontotta a csapat – a Heat is legyőzte a Sixerst, elbúcsúzott a Kings, playines a Spurs, nyert a Clippers, a Nuggets, a Memphis, a Hawks és a Knicks is az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) csütörtöki játéknapján.

NBA: Adetokunbo meg sem állt 40 pontig, a Heat legyőzte a 76erst

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) csütörtöki játéknapján a Milwaukee Bucks Jannisz Adetokunbo vezérletével 142–133-ra legyőzte az Indiana Pacerst, a Miami Heat hazai pályán nyert 106–94-re a Keleti főcsoportot vezető Philadelphia 76ers ellen. Győzött a Los Angeles Clippers, a New York Knicks, a Chicago Bulls és a Denver Nuggets is.

NBA: Janniszék egymás után másodszor is legyőzték a Netset

A Milwaukee Bucks 124–118-ra nyert hazai pályán a Brooklyn Nets ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

NBA: a Bucksé a rangadó; régi adósságot törlesztett a Suns

A Milwaukee Bucks 117–114-re legyőzte a Brooklyn Netset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi rangadóján. Az e két csapat előtt a Keleti főcsoportot vezető Philadelphia 76ers elkönyvelte sorozatban negyedik győzelmét, és zsinórban negyedszer nyert a Portland Trail Blazers, valamint a Phoenix Suns is, utóbbi ezzel visszaszerezte az első helyet a Utah Jazztől Nyugati főcsoportban. A Suns 2010 decembere óta – 16 vereség után – először nyert az Oklahoma City Thunder vendégeként.

Kevin Porter Jr. James Hardent idézte, megégett a Milwaukee

Kevin Durant parádézott a Netsben, Tim Hardaway Jr. és Bryn Forbes is karriercsúcsot dobott, Anthony Edwards döntötte el a Wolves-Warriorst, újabb győzelmet jegyzett a Denver, de a játéknap hőse egyértelműen az elképesztő meccset játszó Rockets-irányító volt.

NBA: a Bucks 19, a Nets 16 pontos hátrányból nyert

A Milwaukee 19, a Brooklyn 16 pontos hátrányból felállva nyert az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján: a Bucks a Philadelphia 76ers együttesét győzte le hosszabbítás után 109–105-re, míg a Nets az Indiana Pacerst verte meg 124–115-re.

NBA: tripla dupla itt is, ott is – Janniszék legyőzték Westbrookékat

A Milwaukee Bucks 125–119-re legyőzte idegenben a Washington Wizardsot az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának szombati játéknapján. A vendégeknél Jannisz Adetokunbo (angolul: Giannis Antetokounmpo) (33 pont, 11 assziszt, 11 lepattanó), a fővárosiaknál Russell Westbrook (42 pont, 12 assziszt, 10 lepattanó) ért el tripla duplát.

NBA: Jannisz a végén hátára vette a Milwaukee-t

Jannisz Adetokunbo vezérletével a Milwaukee Bucks 105–100-ra legyőzte a Los Angeles Clipperst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A görög klasszis összesen 36 pontot (és 14 lepattanóig) termelt, csapata utolsó 22 pontjából 17-et ő dobott a végjátékban.

NBA: megvan a két kezdőcsapat az idei All Star-gálára

A Brooklyn Nets játékosa, Kevin Durant, valamint a címvédő Los Angeles Lakerst erősítő LeBron James lesz a két csapatkapitány az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) All Star-gáláján.