Janisz Adetokunbo 54 pontjával nyert rangadót a Bucks

A Milwaukee pontjainak több, mint felét a görög dobta a Clippers elleni rangadón – a GSW-t is szétdobta a Denver, legyőzte a Memphist a Cleveland, a Knicksé lett a Heat elleni derbi az NBA-alapszakasz legutóbbi játéknapján.

Hosszabbítás döntött a Knicks-Lakersen, Clevelandben nyert a Heat

Idegenbeli győzelmet aratott a Clippers, nem hibázott a Bucks és a Nuggets sem: ez történt a legutóbbi NBA-játéknapon.

NBA: LeBron megelőzte Nasht asszisztokban, újabb csúcsot állított fel – videó

A tengerentúli profi amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján a Los Angeles Lakers hosszabbításban 129–123-ra legyőzte a New York Knickset. LeBron James ezúttal is parádésan teljesített. Amellett, hogy megelőzte Steve Nasht az asszisztok örökranglistáján, még tripla-duplát is ünnepelhetett – ő lett az első játékos az NBA történetében, aki a huszadik idényében egy meccsen tíz fölött végzett pontok, asszisztok és lepattanók terén. A Los Angeles Clippers a Chicago Bulls vendégeként győzedelmeskedett, a Miami Heat Clevelandben három ponttal bizonyult jobbnak a Cavaliersnél. A Janisz Adetokunbo vezette Milwaukee Bucks simán nyert a Charlotte Hornets ellen, a Denver Nuggetsnek sem okozott különösebb problémát a New Orleans Pelicans.

NBA: Adetokunbo 50 pontig meg sem állt, a Bucks kiütötte a Pelicanst

Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) ismét kiváló teljesítményt nyújtott, 50 ponttal, 13 lepattanóval és négy assziszttal vezette 135–110-es győzelemre a Milwaukee Bucksot a New Orleans Pelicans ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti hétfői játéknapján.

NBA: Janisz 41, Curry 35 pontot szórt, nyert a Bucks és a Warriors is – videók

Az NBA magyar idő szerint péntek éjjeli játéknapján a Milwaukee Bucks Janisz Adetokunbo remeklésével 141–131-re nyert az Indiana Pacers ellen, míg a Steph Curry vezette címvédő Golden State Warriors 129–117-re legyőzte a Toronto Raptorst.

NBA: LeBron James beérte Abdul-Jabbart, 19. alkalommal szerepelhet All Staron

LeBron James, a legendás Karim Abdul-Jabbar rekordját beállítva, 19. alkalommal szerepelhet majd az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság All Star-mérkőzésén, miután a szurkolók, játékosok és szakírók szavazatai alapján ő lett az egyik együttes csapatkapitánya.

NBA: Adetokunbo visszatért, 150 pontig meg sem állt a Bucks

Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) visszatért a Milwaukee Bucksba, csapata pedig meg sem állt 150 pontig és hússzal nyert a Detroit Pistons ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A Boston Celtics kilenc győzelem után szenvedett 113–98-as vereséget az Orlando Magic otthonában, míg a Houston Rocketset Jalen Green vezette győzelemre a Minnesota Timberwolves ellen, megtörve a texasiak 13 mérkőzés óta tartó vereségsorozatát.

NBA: James és Davis nélkül is legyőzte a Heatet a Lakers

LeBron James és Anthony Davis hiányában Dennis Schröder vezérletével győzte le 112–109-re a Miami Heatet a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján. A Golden State Warriors szinte végig hátrányban volt a Detroit elleni hazai mérkőzésen, majd a címvédő ugyan a hajrában egyenlített, de a Pistonsnak még volt válasza és Saddiq Bey dudaszós triplájával a vendégek 122–119-re győztek. A Milwaukee Bucksot Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) vezette győzelemre a Toronto Raptors elleni hosszabbításos, 104–101-es idegenbeli siker alkalmával, hiszen a görög sztár tripla duplával, 30 ponttal, 21 (!) lepattanóval és 10 gólpasszal zárt, ezzel Kareem Abdul-Jabbar 1972-es teljesítménye óta ő az első játékos, aki egy ötmeccses időszak alatt több mint 200 pontot, 80 lepattanót és 30 asszisztot jegyez. A Memphis Grizzlies a Charlotte Hornets elleni idegenbeli 131–107-es győzelemmel a Nyugati konferencia élére állt.

NBA: LeBron James 47 ponttal ünnepelte a születésnapját

Janisz Adetokunbo vezérletével győzött a Bucks, Jordan Poole és Klay Thompson a GSW-t vitte sikerre, Zach LaVine a Detroitot szórta meg. LeBron James szezoncsúccsal ünnepelte a 38. születésnapját, míg a Denver a hajrában múlta felül a Miamit.

Curry vitte a prímet, LeBron nincs a top 5-ben – íme, 2022 tíz legjobb NBA-játékosa

Ünnepi cikksorozatunk részeként sorrendbe tettük a 2022-es naptári év tíz legjobb NBA-játékosát egy szubjektív listán. Minden idők egyik legjobbja, LeBron James ezúttal a legjobb 5-be sem fért be, a top 4-ben azonban három európai játékos is található.

NBA: LeBron James és Davis nélkül simán kikapott Phoenixben a Lakers

A LeBron Jamest és Anthony Davist is nélkülöző Los Angeles Lakers sima, 130–104-es vereséget szenvedett a Chris Paul vezette (28 pont, négy lepattanó, nyolc assziszt) Phoenix Suns vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti keddi játéknapján. A Milwaukee 128–119-es New Orleans Pelicans elleni idegenbeli győzelméből Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) 42 ponttal, tíz lepattanóval és egy assziszttal vette ki a részét. A Bucks idei 22. sikerével a liga legjobb mérleggel rendelkező csapatává lépett elő. Az Oklahoma City Thunder a dudaszó pillanatában szerzett Shai Gilgeous-Alexander-kosárral győzte le 123–121-re a Portland Trail Blazerst, az Atlanta Hawks az utolsó másodpercekben fordítva nyert 126–125-re az Orlando Magic ellen, a Philadelphia 76ers pedig csak hosszabbításban tudta felülmúlni 104–101-re a Toronto Raptorst.

NBA: LeBron James vezette győzelemre Detroitban a Lakerst

Hiába dobott 38 pontot a Detroit Pistons horvát légiósa, Bohan Bogdanovic, csapata így is kikapott a 35 pontos LeBron James vezette Los Angeles Lakerstől 117–124-re az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint hétfő hajnali játéknapján. A forduló legszorosabb mérkőzésénaz Atlanta Hawks csak hosszabbítás után gyűrte le a Chicago Bullst 123–122-re.

NBA: Davis vezette győzelemre LeBronékat Adetokunbóék ellen

LeBron James 1381. mérkőzésén Anthony Davis vezette 133–129-es idegenbeli győzelemre a Los Angeles Lakerst a Milwaukee Bucks ellen az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombat hajnali mérkőzésén. Jordan Poole, Klay Thompson és Steph Curry vezérletével nyert 119–111-re a címvédő Golden State Warriors a Chicago Bulls ellen. A Miami Heat hosszabbítás után győzte le vendégként a Boston Celticset. A Charlotte Hornets hazai pályán a Washington Wizardsot, a Houston Rockets pedig idegenben a Phoenix Sunst győzte le egy ponttal.

NBA: LeBron James győzelemmel tért vissza, Curryék is simán nyertek

LeBron James visszatért ágyéksérülése után a Los Angeles Lakersbe, amely a héten másodszor is legyőzte a San Antonio Spurst az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján. A kaliforniaiak ezúttal idegenben nyertek 105–94-re. A négyszeres bajnok James 21 ponttal, nyolc lepattanóval és öt assziszttal zárt, míg csapattársa, Anthony Davis dupla duplát ért el 25 pontjával, 15 lepattanójával és négy gólpasszával.

NBA: Chicagóban botlott a Boston, a Clippers győzte le a Jazzt

Hatalmas, 128–83-as pofonba szaladt bele a címvédő Golden State Warriors a New Orleans Pelicans vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint keddi játéknapján. Az előző évadban döntős Boston Celtics a Chicago Bulls vendégeként kapott ki, míg a Minnesota Timberwolves a 37 pontot dobó Jannisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) vezérletével szoros meccsen győzte le a Portland Trail Blazerst.

NBA: hiába Curry 50 pontja, kikapott a Warriors Phoenixben

Hiába zárt 50 ponttal, kilenc lepattanóval és hat assziszttal a címvédő sztárja, Steph Curry, a Golden State Warriors elszenvedte kilencedik vereségét az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján, hiszen 130–119-es vereséget szenvedett Phoenixben. A Denver Nuggets New York Knicks elleni 106–103-as hazai vereségével a Suns már második helyen áll a Portland Trail Blazers mögött a nyugati főcsoportban. A Luka Doncicot nélkülöző Dallas Mavericks meglepetésre hazai pályán kapott ki 101–92-re az utolsó helyen álló Houston Rocketstől. A Boston Celtics zsinórban nyolcadik mérkőzését nyerte meg az Atlanta Hawks 126–101-es idegenbeli legyőzésével. A Washington Wizardsnak viszont megtört négymeccses sikerszériája, hiszen Shai Gilgeous-Alexander utolsó pillanatokban szerzett hárompontosával fordított és 121–120-ra győzött idegenben az Oklahoma City Thunder. A Milwaukee Bucks pedig Brook Lopez (29 pont, öt lepattanó, egy assziszt), valamint két dupla-duplával záró játékosa, Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) (16–12–8) és Bobby Portis (10–11–2) vezérletével győzte a Cleveland Cavalierst 113–98-ra.

NBA: Curry 40 ponttal segítette győzelemhez a címvédőt

A harmadik negyedben 11 pontos hátrányban is volt, végül szoros mérkőzésen győzte le Steph Curry 40 pontjával a Cleveland Cavalierst 106–101-re a címvédő Golden State Warriors a tengeren túli profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombati játéknapján. Az Oklahoma City remek csapatteljesítménynek köszönhetően múlta felül 132–113-ra a Toronto Raptorst. A Thunder legjobbja, Eugene Omoruyi 22 ponttal zárt, de rajta kívül heten is két számjegyű pontot termeltek. Janisz Adetokunbo kevesebb mint hat percet játszott a Milwaukee Bucksban, amely 111–93-ra kikapott a Spurstól San Antonióban, míg a LeBron Jamest ágyéksérülés miatt nélkülöző Los Angeles Lakers otthon szenvedett 120–114-es vereséget a Sacramento Kingstől.

A Brooklynt is legyőzte, egyedüliként veretlen a Milwaukee

A Portland kikapott a Miamitól és Damian Lillard meg is sérült, a Lakers negyedszer is vereséget szenvedett, a Sixers Torontóban is alulmaradt, hosszabbítás döntött New Yorkban, míg a Minnesota megtörte a Spurs sikerszériáját. Ez történt hajnalban az NBA alapszakaszában.

NBA: Janisz remekelt, legyőzte a Milwaukee a Brooklynt

A Milwaukee Bucks 110–99-re legyőzte a Brooklyn Netset az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, magyar idő szerint csütörtök hajnalban. A hazaiak görög sztárja, Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) kiváló formában játszott, 43 ponttal vette ki a részét csapata győzelméből.

NBA: a Chicago Bulls szerződtette Kosztasz Adetokunbót

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) szereplő Chicago Bulls szerződtette Kosztasz Adetokunbót, a Milwaukee Bucks kétszeres görög MVP-jének, Jannisz Adetokunbónak (Giannis Antetokounmpo) az öccsét – írja az MTI.

Kézilabda Eb: Tudta-e?