Vb 2020: Dalic szerint az argentinokon nagyobb a nyomás

December 13-án, kedden a Luszail Stadionban csap össze egymással Argentína és Horvátország a katari vb elődöntőjében. A legutóbbi ezüstérmes szövetségi kapitánya úgy véli, a dél-amerikaiakon nagyobb a nyomás, ők pedig most még többet akarnak.

Vb 2022: Perisic beérte Messiéket, s lehagyta Sukert

Mint arról beszámoltunk, a katari labdarúgó-világbajnokságon Horvátország 11-esekkel múlta felül Japánt a nyolcaddöntőben, és ott van a legjobb nyolc között. A három tizenegyest is kivédő horvát kapus, Dominik Livakovic mennybemenetelével záruló összecsapás számos statisztikai érdekességet hozott, ezekből válogattunk.

Vb 2022: nem örülhetett igazán első vb-góljának Kanada

Mint arról beszámoltunk, Alphonso Davies 68. másodpercben szerzett korai gólja után a legutóbbi vb-döntős Horvátország simán, 4–1-re legyőzte Kanadát, amely így két forduló után biztosan nem jut tovább a katari vb F-csoportjából, s a házigazda Katar után a második búcsúzó lett. Íme, néhány érdekesség a mérkőzésről.

Vb 2022: jelentős változások Modricéknál – keretet hirdetett az ezüstérmes

Kihirdette 26 fős világbajnoki keretét Zlatko Dalic, a legutóbbi vb-n ezüstérmes horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A keretben természetesen ott van a Real Madrid aranylabdása, Luka Modric, a Chelsea középpályása, Mateo Kovacic és a Tottenham Hotspur támadója, Ivan Perisic is, de a 2018-ban második helyen záró csapatból csupán nyolc játékos lesz ott Katarban.

PL: Ivan Perisic a Tottenhamnél folytatja – hivatalos

Az Internazionale 113-szoros horvát válogatott szélsője, Ivan Perisic az angol labdarúgó Premier League-ben szereplő Tottenhamnél folytatja pályafutását – írja a londoni klub honlapja.

Inter: a vezérigazgató szerint Perisic Angliába szerződik

Giuseppe Marotta, az Internazionale vezérigazgatója szerint a horvát Ivan Perisic az angol Premier League-be szerződik tőlük.

Tottenham: korábbi olasz bajnok szélső érkezhet – sajtóhír

Nem sikerült megegyeznie az Interrel Ivan Perisicnek, a horvát támadó így a nyáron ingyen klubot válthat. Legnagyobb kérője az Antonio Conte által irányított Tottenham, Perisic pedig már hétfőn bejelenheti a döntését.

Serie A: őrületes kapushiba után kapott ki az Inter – videó

Mint arról beszámoltunk, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójából elmaradt mérkőzésen a Bologna nagy meglepetésre 2–1-re legyőzte az Internazionalét. A harmadik, Bologna-győzelmet jelentő gól elképesztő kapushibából született.

Eb 2020: sokkolta Perisicet a pozitív vírusteszt

Érzékenyen érinti Horvátország labdarúgó-válogatottját Ivan Perisic kiesése, ugyanakkor a londoni és a glasgow-i meccseik után üdítően hathat, hogy a járványügyi előírások alapján úgy tűnik: Dániába könnyebben juthatnak el drukkereik.

Eb 2020: a horvátok egyik legjobbja pozitív mintát adott

A vasárnap 10.35 órakor Horvátországból Koppenhágába repülő horvát labdarúgó-válogatott keretében már nem lehet ott a csapat egyik eddigi legjobbja, Ivan Perisic.

Serie A: „Egyértelmű tizenegyes volt” – Balogh lerántása miatt háborognak az Internél

Mint arról beszámoltunk, Balogh Botond a szerdai Olasz Kupa-mérkőzés után szombaton a Serie A-ban is bemutatkozott a Parma labdarúgócsapatában, és kezdőként végigjátszotta az Inter elleni bajnoki találkozót (2–2). A helyi sajtóban nagy port kavart a meccs egyik jelenete, mely során – még a Parma 2–1-es vezetésénél – a 18 éves magyar középhátvéd a tizenhatoson belül több mint gyanús körülmények között földre vitte Ivan Perisicet, a hazaiak világbajnoki ezüstérmes horvát támadóját. Marco Piccinini játékvezető nem ítélt tizenegyest, és a videós szobában ülő kollégái sem láttak szabálytalanságot, nem úgy Giuseppe Marotta, az Inter vezérigazgatója…

Bayern: nem marasztalták Perisicet, visszatér az Interhez

Ivan Perisic a kölcsönév lejártát követően a Bayern München labdarúgócsapatától visszatér az Internazionaléhoz.

Bayern: Perisicet marasztalnák; Thiago az MU-val tárgyal

Az előző szezont kölcsönben a Bayern Münchenben töltő Ivan Perisicet végleg megszerezné a BL-győztes; közben Thiago a fizetéséről egyezkedik a Manchester Uniteddel.

BL: mészárlás a Fény stadionjában, Barca–Bayern 2–8!

Újabb erődemonstráció a Bayern Münchentől: a német rekordbajnok a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében lehengerlő játékkal 8–2-re múlta felül az így történelmi vereséget szenvedő Barcelonát. Az elődöntőben a Bayern a Manchester City–Olympique Lyon mérkőzés győztesével találkozik.

Videó: Perisic éles szögből bombázott, Gnabry is betalált

A gyors gólváltás után ismét előnybe került a Bayern München a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőben. Ivan Perisic talált be – a horvát játékos éles szögből, ballal lőtt, Marc-André ter Stegen nem tudott hárítani. Nem sokkal később Serge Gnabry és Thomas Müller – ő már másodszor – is betalált, így már 4–1-re vezet a bajor alakulat.

A Bayern München megsemmisítő csapást mért a Barcelonára

A Bayern München 8–2-re legyőzte a Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája Lisszabonban zajló nyolcas döntőjének péntek esti negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a Manchester City–Lyon csata győztese lesz az ellenfele. Az első tíz perc gyors gólváltását követően a Barca kihagyta helyzeteit, a Bayern a szünetig vágott további hármat, ami pedig a második félidő végjátékában történt, arra nehezen találunk szavakat.

Tottenham: Mourinho az Inter szélsőjével erősítene – sajtóhír

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Tottenham olasz sajtóhír szerint az Inter szélsőjével, Ivan Perisiccsel erősítené meg a keretét.

Nincs meglepetés, a Bayern sorozatban harmadszor jutott kupadöntőbe

A labdarúgó Német Kupa elődöntőjében a címvédő Bayern München hazai pályán 2–1-re legyőzte az Eintracht Frankfurtot, így készülhet a Bayer Leverkusen elleni fináléra, amelyet július 4-én rendeznek meg Berlinben.

Bayern: játékost adnának Ivan Perisicért cserébe?

Corentin Tolissót adhatja cserébe Ivan Perisicért a Bayern München – írja a horvát Sportske Novostire hivatkozva a Sky Sport.

Bayern: kései belépő, a játékos eltörte csapattársa bokáját

Súlyos sérülést szenvedett a Bayern München edzésén Ivan Perisic, a klub horvát válogatott játékosa. A 31 éves szélső bokája eltört, ráadásul a Bild szerint csapattársa, Álvaro Odriozola okozta a sérülést egy kései belépővel.

Kézilabda Eb: Tudta-e?