WTCR: Michelisz harmadik a franciaországi időmérőn

Yvan Muller szerezte meg a pole pozíciót a túraautó-világkupa (WTCR) franciaországi versenyhétvégéjének időmérőjén. Mögötte Jean-Karl Vernay és Michelisz Norbert végzett, míg a másik két magyar versenyző közül Boldizs Bence a 17., Tassi Attila a 18. legjobb időt futotta.

F1: motort kellett cserélni Verstappennél a Magyar GP előtt

A Formula–1-es Red Bull holland versenyzője, Max Verstappen új Honda-erőforrással kénytelen nekivágni a 15 órakor kezdődő Magyar Nagydíjnak, és noha megtarthatja a harmadik helyét, a cserével nagyon közel került az esetleges rajtbüntetéshez.

WTCR: Michelisz negyedik a spanyolországi időmérőn

Frédéric Vervisch szerezte meg a pole pozíciót a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének időmérőjén. Mögötte Thed Björk és Gilles Magnus érkezett, míg Michelisz Norbert a negyedik rajthelyet kaparintotta meg. A másik két magyar versenyző közül Boldizs Bence 18. lett, míg Tassi Attila mért kört sem tudott futni a Honda meghibásodása miatt.

WTCR: fölényben az Audi; Michelisz ötödik lett Spanyolországban

A túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének első szabadedzésén még Tom Coronel, míg a  másodikon Nathanaël Berthon bizonyult a leggyorsabbnak. A mieink közül Michelisz Norbert az ötödik, Tassi Attila a tizennyolcadik, míg Boldizs Bence huszadik lett az utóbbi trénigen.

F1: jövőre is a Honda szereli össze a Red Bull motorjait

Az év végén a Honda elhagyja a Formula–1-et, ám vállalta, hogy jövőre még összeszereli a világbajnoki pontversenyben jelenleg vezető Red Bull motorjait.

WTCR: Tassi először nyert; Michelisz dobogón Portugáliában!

Tassi Attila aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai versenyhétvégéjének második futamán Estorilban. Mögötte Jean-Karl Vernay futott be, míg a dobogó harmadik fokára Michelisz Norbert állhatott fel. A másik magyar pilóta, Boldizs Bence tizenkilencedik lett.

WTCR: Ehrlacher nyert; Tassi hetedik, Micheliszt kiütötték Portugáliában

Yann Ehrlacher aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) portugáliai versenyhétvégéjének fordított rajtrácsos futamán. Mögötte Yvan Muller és Santiago Urrutia végzett, a mieink közül Tassi Attila hetedik, Boldizs Bence tizennyolcadik, míg Michelisz Norbert huszadik lett.

F1: Nem biztos, hogy a következő pályákon is erősek leszünk – Red Bull

A Formula–1-es Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner, valamint a Honda technikai igazgatója, Tanabe Tojoharu is arra számít, hogy a Mercedes visszavág a soron következő helyszíneken.

F1: Nehéz lesz valamennyi futamot megnyerni, de... – Honda

A Formula–1-es Honda ügyvezető igazgatója, Jamamoto Maszasi arra számít, hogy a Red Bull több győzelmet is arathat az idén, és végig versenyképes lehet.

F1: a Red Bull a teszt királya, de mire lesz ez elég a Mercedes ellen?

Vasárnap véget ért a 2021-es Formula–1-es idényt megelőző teszt, amelyen minden eddiginél kevesebb idő állt a csapatok rendelkezésére. A csupán három napot felölelő gyakorlás során a Red Bull nyújtotta a legerősebb teljesítményt, míg a fő esélyesként számon tartott Mercedes tőle szokatlanul sok hibával találta szemben magát, s az alakulatok közül a legkevesebb kilométert gyűjtötte. Hozzájuk hasonlóan az Aston Martinra is sok munka vár, főleg, hogy a középmezőnyben a tavalyinál is szorosabb harc várható. A Haas a viszonylag sima teszt után sem számíthat túl sok jóra, nagy eséllyel a Williams mögé szorult vissza az erősorrendben.

F1: Honda-motorral folytatja a Red Bull és az AlphaTauri – hivatalos

Miután megszavazták a csapatok a motorfejlesztések befagyasztását 2022-től, hivatalossá vált az is, hogy a Red Bull és fiókcsapata, az AlphaTauri egészen a 2024-es idény végéig használhatja jelenlegi motorpartnere, a Honda erőforrásait.

F1: fellélegezhet a Red Bull – befagyasztják a motorfejlesztést

A Formula–1 csütörtökön tartott bizottsági ülést, amelynek keretein belül a résztvevők megszavazták a motorfejlesztés 2022-es befagyasztását, illetve tárgyaltak a sprintversenyek rendezéséről is.

F1: Nem csak a Red Bull érdeke a motorfejlesztés befagyasztása – Domenicali

A Formula–1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali bízik benne, hogy valamennyi csapat és motorgyártó belátja, hogy nem csak a Red Bull érdekét szolgálná a motorfejlesztés 2022-es befagyasztása.

F1: így folytathatja a Red Bull és a Honda az együttműködést 2021 után

Helmut Marko megerősítette, hogy a Red Bullnak megvan a pontos terve arra, hogy 2022-től is a Honda erőforrásai hajtsák az autóit, de ehhez szükséges a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) „közbenjárása” is.

WTCR: Urrutia nyert; Michelisz hetedik az idényzáró versenyen

Santiago Urrutia nyert a túraautó-világkupa (WTCR) 2020-as idényének záró versenyén Spanyolországban. Mögötte Yann Ehrlacher és Jean-Karl Vernay zárt. A magyarok közül Michelisz hetedik, Tassi Attila csapatutasítás után tizenegyedik, Boldizs Bence tizenhetedik, míg Kismarty-Lechner Gábor tizenkilencedik lett.

WTCR: Ehrlacher világkupagyőztes; újra dobogón a Zengő Motorsport

Yvan Muller aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) záró versenyhétvégéjének fordított rajtrácsos futamán, míg mögötte Jean-Karl Vernay és a Zengő Motorsportot erősítő Mikel Azcona zárt. Yann Ehrlacher hatodikként szelte át a célvonalat,  amivel bebiztosította a világkupa-győzelmét, míg a magyarok közül Michelisz Norbert az ötödik, Tassi Attila a nyolcadik, Kismarty-Lechner Gábor a tizennegyedik lett, így mind a hárman pontot szereztek. Boldizs Bence kiesett.

WTCR: látványos elengedés a győzelemért; Tassi pontot szerzett

Esteban Guerrieri nyert a túraautó-világkupa (WTCR) záró hétvégéjének első versenyén Spanyolországban, miután az utolsó körben elengedte csapattársa, Néstor Girolami. Harmadikként Gilles Magnus szelte át a célvonalat, míg a Zengő Motorsporttal induló Mikel Azcona az ötödik lett. A magyarok közül Tassi Attila a 10., Michelisz Norbert a 16., Boldizs Bence a 17. lett, míg Kismarty-Lechner Gábor nem tudta befejezni a futamot.

WTCR: a Zengő Motorsport nyert; Tassi és Michelisz is pontszerző

A Zengő Motorsport spanyol versenyzője, Mikel Azcona aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének második futamán. Mögötte Yvan Muller és Santiago Urrutia szelte át a célvonalat, míg a magyar versenyzők közül Tassi Attila a tizennegyedik, Michelisz Norbert a tizenötödik helyen futott be. Kismarty-Lechner Gábor kiesett, Boldizs Bence pedig el sem tudott rajtolni Aragóniában.

WTCR: Vernay nyert; Michelisz, Boldizs és Tassi is pontot szerzett

Jean-Karl Vernay aratott győzelmet a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéjének első futamán. Mögötte Santiago Urrita és Gilles Magnus végzett, míg a magyar versenyzők közül Michelisz Nobert a hatodik, Boldizs Bence a kilencedik, Tassi Attila a tizenötödik, Kismarty-Lechner Gábor pedig a tizenhatodik helyen végzett.

WTCR: háromból két versenyen magyar pilóta indulhat a pole-ból

Bár a Q3-nak nem volt magyar résztvevője a túraautó-világkupa (WTCR) spanyolországi versenyhétvégéje időmérőjén, a másik két szakasz olyan jól alakult Michelisz Norbert és Boldizs Bence számára, hogy az előbbi az első, az utóbbi pedig a második futamnak vághat neki az első rajtkockából. A záró versenyen Jean-Karl Vernay indulhat a pole pozícióból.