-->
Óriási csapás érte a spanyol női válogatottat az Európa-bajnokság kezdete előtt

Szinte napra pontosan egy évvel azután, mint eredetileg tervezték, de szerdán az Anglia–Ausztria mérkőzéssel kezdetét veszi a 13. női labdarúgó Európa-bajnokság. Kik az esélyesek? Kik lehetnek a torna sztárjai? Beharangozó írásunkban igyekszünk megtalálni a választ a legfontosabb kérdésekre.

Vizes vb: csodás fordítással a hollandoké a női pólóbronz

A vizes világbajnokságon Hollandia szerezte meg a női vízilabdatorna bronzérmét, miután a szombat délutáni helyosztón 7–5-re legyőzte Olaszországot.

PL: ő lehet a Ten Hag-éra első érkezője, Hollandiából igazol az MU

Egybehangzó angol és nemzetközi sajtóhírek szerint már csak a bejelentés van hátra: a Feyenoord holland válogatott védője, Tyrell Malacia a Manchester United játékosa lesz.

Vizes vb: A végén már csak azt mantráztam: egy védés, egy védés – Magyari Alda

Magyari Alda igencsak szereti a kiélezett szituációkat, s ilyen volt a hollandok elleni elődöntő utolsó 35 másodperce is. A magyar női vízilabda-válogatott kapusa a meccs utolsó három percében végig azt mantrázta, hogy csak egy védés, egy védés, és meglesz a világbajnoki döntő. Bejött, hiszen védte a hollandok utolsó próbálkozását. Leimeter Dóra mindeközben arra gondolt, nem létezik, hogy belövik, ha kell, akkor mindenki bevetődik a kapuba.

Vizes vb: Keszthelyi-Nagy Rita tizennégy évet várt a vb-döntőre

Világbajnoki döntőt játszik a magyar női vízilabda-válogatott, miután az elődöntőben izgalmas végjátékot követően 13–12-re legyőzte a hollandokat. A mérkőzés után Keszthelyi-Nagy Rita és Gurisatti Gréta osztotta meg velünk a gondolatait.

Vizes vb: ha továbbjut, Hollandia legjobbjaival játszik a női pólóválogatott

Hollandia magabiztos játékkal győzte le 12–7-re Görögországot a női vízilabdázók negyeddöntőjében a budapesti vizes világbajnokságon a Hajós uszodában, és várja elődöntős ellenfelét, a Magyarország–Ausztrália (21.00, élőben az NSO-n) mérkőzés győztesét.

Videó: hiba a mátrixban! Felcserélték a mezeket az angol–hollandon?!

A július 6-án kezdődő női labdarúgó Európa-bajnokságnak Anglia ad otthont. A házigazdák a felkészülés jegyében pénteken megmérkőztek a szintén Eb-résztvevő hollandokkal, s ugyan négy góllal nyertek (5–1), a beszédtémát nem a két csapat játéka szolgáltatta.

Vizes vb: döntetlen a szegedi spanyol–görög női pólómeccsen

A spanyol női válogatott 10–10-es döntetlent játszott Görögországgal a magyarországi vizes világbajnokság női vízilabdatornáján a csoportkör második fordulójában. A mieink négyesében Kanada húsz góllal nyert Kolumbia ellen.

Darts: az angolok kiejtették Wrightékat a csapat-vb-n

Az angol csapat 2–0-ra legyőzte a címvédő Skóciát a frankfurti dartscsapat-világbajnokság (World Cup of Darts) negyeddöntőjében vasárnap délután.

NL: Bale egyenlített a 92. percben, Wales mégis kikapott!

Hollandia hazai pályán 3–2-re legyőzte Walest a labdarúgó Nemzetek Ligája keddi játéknapján, és továbbra is őrzi az első helyet az A-liga 4. csoportjában. Három ponttal gyarapodott Belgium is, 1–0-ra legyőzvén idegenben Lengyelországot.

NL: mínusz kettőről mentettek pontot a hollandok, mégis bosszúsak

A labdarúgó Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. csoportjában a hollandok 2–2-t játszottak a lengyelekkel, míg Wales 1–1-re végzett Belgiummal.

Videó: összeszólalkozott két Burnley-játékos a hollandok győztes gólja után

Mint beszámoltunk róla, szerdán Hollandia drámai meccsen 2–1-re legyőzte Walest Cardiffban a labdarúgó Nemzetek Ligájában, az A-liga 4. csoportjában. A rendes játékidő letelte után két gólt is láthattunk: a 92. percben a hazaiak egyenlítettek, de a 94. percben Wout Weghorst fejesével nyerni tudtak a hollandok. A Burnley játékosának győztes találatát különösen nehezen emésztette meg a walesiek jobbhátvédje, Connor Roberts, aki szintén a Premier League-ből kieső csapatban játszott a mögöttünk hagyott idényben.

NL: Lewandowski góljára hatszor válaszoltak a belgák

A labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájának 4. csoportjának szerda esti meccsein Belgium 6–1-re kiütötte Lengyelországot, míg Hollandia drámai meccsen 2˜–1-re megverte Walest.

Légiósok: a holland klub nem hosszabbít magyar támadójával

Nem hosszabbít szerződést a holland élvonalból kieső Heracles Almelo magyar támadójával, a 23 éves Szőke Adriánnal – tudta meg a Nemzeti Sport.

Munkamániás, alapos, elkötelezett – tőle várja a megváltást a Manchester United

Ellenállhatatlan támadófutballal szeretné visszajuttatni a csúcsra a Manchester Unitedet Erik ten Hag. A csapat új menedzsere még nem találkozott játékosaival, de már elkezdte a munkát, stábjának pedig tagja a klubtörténeti triplázásban segédkező Steve McClaren is.

NL: csak a kozmetikázás jött össze Belgiumnak Hollandia ellen

Belgiumnak csak a szépítés jött össze, Hollandia 4–1-re győzött a Nemzetek Ligája 1. fordulójában, az A-liga 4. csoportjában. Memphis Depay duplázott, Daley Blind két gólpasszt osztott ki.

U17-es Eb: Franciaország hét év után újra Európa-bajnok

Franciaország nyerte meg az izraeli U17-es labdarúgó Európa-bajnokságot, a döntőben a címvédő Hollandiát győzte le 2–1-re.

Légiósok: Kerkez Milos bemutatkozott a holland élvonalban

A Heerenveen hazai pályán 3–2-re legyőzte az AZ Alkmaart a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság rájátszásában. A vendégeknél ezen a mérkőzésen mutatkozott be az Eredivisie-ben Kerkez Milos.

Kézilabda Eb: Tudta-e?