Tottenham: Kane jelenleg a mi játékosunk – Nuno Espírito Santo

Megtartotta első sajtótájékoztatóját a Tottenham Hotspur menedzsereként Nuno Espírito Santo, aki a klub átigazolási tervei mellett arról is beszélt, nagyon várja már, hogy megkezdje a közös munkát Harry Kane-nel.

Guardiola válaszút előtt: Kane és Grealish a PL-ből, vagy...

Labdarúgó Európa-bajnokság ide, közelgő olimpia oda, a tomboló nyár és a nyári nyitás utáni tombolás oda, a futball szerelmesei ezen a nyáron is bújják a híreket, alig várják már, kedven csapatuk, csapataik kikkel erősítenek – és kikkel nem. Ezen a nyáron is megzörgetünk minden harasztot, utánanézünk a leghihetőbb és legborzalmasabb pletykáknak, és táblázatba gyömöszöljük a legfontosabb igazolásokat. Az angolokkal kezdünk ezen a héten is.

Kane 0, Sterling 0 – az angol stílus tündöklése és bukása

Az Olaszország–Anglia (1–1, 11-esekkel 3–2) Eb-döntő úgy indult, hogy a tornán nagyrészt eredményesen működő angol stílus megtörheti az olaszok 2018 óta tartó veretlenségét, ám a korai vezetés után megtorpant az angol támadójáték, az olaszok pedig – habár nem tudták a saját játékukat játszani – csak találtak egy gólt... A tizenegyeseknél előre lehetett látni, melyik oldalt választják az angol játékosok.

Eb 2020: Southgate arra kéri az angolokat, hogy ne fütyüljék ki az olasz himnuszt

Gareth Southgate szövetségi kapitány szerint kulcsfontosságú lesz, hogy labdarúgói nyugodtak maradjanak az olaszok elleni vasárnapi Európa-bajnoki döntő legfeszültebb pillanataiban is, a Wembleybe kilátogató szurkolók pedig úgy legyenek a segítségükre, hogy közben ne feledkeznek meg az ellenfél tiszteletéről sem.

Eb 2020: Grealish Vegasba csábítaná csapattársait, ha Anglia nyerne

Anglia vasárnap este 21 órakor találkozik Olaszországgal a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében a Wembleyben. Néhány angol játékos arról beszélt, mit tenne, ha az angolok megnyernék a tornát – sokaknak tetszett Jack Grealish ötlete, aki tíz napra Las Vegasba repülne.

Eb 2020: Schmeichel már jóval a büntető előtt jelezte a lézerezést

Ahogyan arról beszámoltunk, Harry Kane mindent eldöntő tizenegyese közben egy (vélhetően angol vagy az angoloknak szurkoló) néző lézerfénnyel próbálta megzavarni Kasper Schmeichelt, a dánok kapusát a szerdai Európa-bajnoki elődöntő hosszabbításában, amely végül Anglia 2–1-es sikerét hozta. A The Telegraph úgy tudja, Schmeichel már jóval a büntető előtt, a második félidőben jelezte a játékvezetőnek a problémát.

Eb 2020: lézerrel zavarták Schmeichelt Kane büntetőjénél – videó

Harry Kane mindent eldöntő tizenegyese közben egy (vélhetően angol vagy az angoloknak szurkoló) néző lézerfénnyel próbálta megzavarni Kasper Schmeichelt, a dánok kapusát a szerdai Európa-bajnoki elődöntőben, amely hosszabbítás után végül Anglia 2–1-es sikerét hozta. Stan Collymore, a Liverpool korábbi labdarúgója szerint az elkövetőt – ha megtalálják – soha többé nem lenne szabad futballstadionba engedni. Az UEFA eljárást indított az ügyben.

Eb 2020: angol eksztázis 55 év után; a dánok nem értik, minek a VAR – lapszemle

Dániában több szakértő, köztük korábbi FIFA-bírók sem értenek egyet a Harry Kane gólját megelőzően megítélt tizenegyessel – állítják, a videobírónak közbe kellett volna avatkoznia, a képanyag alapján pedig visszavonni a büntetőt. Mindezzel a győztes angolok egy pillanatig sem foglalkoznak, a lapok kivétel nélkül az 55 év után újra nagy futballtorna döntőjébe jutó csapatot ünneplik.

Eb 2020: Rúgtam már jobban is tizenegyest… – Kane

Mint beszámoltunk róla, Anglia hosszabbítást követően 2–1-re legyőzte Dániát a labdarúgó Európa-bajnokság szerda késő esti londoni elődöntőjében, és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Olaszország lesz az ellenfele. Íme, néhány gyors vélemény a szerda esti meccs főszereplőitől!

Kane kihagyta a büntetőt, de javított – Anglia a döntőben!

Anglia hosszabbítást követően 2–1 legyőzte Dániát a labdarúgó Európa-bajnokság nagy iramú, de kevés gólhelyzetet hozó szerda esti londoni elődöntőjében, és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol Olaszország lesz az ellenfele. Az ezúttal is hősiesen harcoló dánok Mikkel Damsgaard szabadrúgásból lőtt óriási góljával megszerezték a vezetést, az angolok tíz percen belül egyenlítettek Simon Kjaer öngóljával, majd a hosszabbításban Harry Kane – kihagyott tizenegyest követő – közeli lövésével kiharcolták a továbbjutást.

Eb 2020: Nyomás az, amit mi annak tartunk – Southgate

Szerda este Anglia története első Európa-bajnoki döntőjébe juthat be, ha kiejti Dániát. A mérkőzést megelőző napon, kedd este sajtótájékoztatót tartottak az angolok, és Gareth Southgate szövetségi kapitány történelmi jelentőségűnek tüntette fel csapata menetelését.

Immobile még Voldemortot is átverte; Kane hatalmas átalakuláson ment át – mémek

Mint ismert, Spanyolország, Olaszország, Dánia és Anglia is sikerrel vette a negyeddöntős mérkőzését és bejutott a labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjébe. A meccsek után a közösségi médiákat ismét találóbbnál találóbb mémek árasztották el, amelyeket összegyűjtöttünk és most megmutatunk. Íme!

Eb 2020: Sokunknak nem lesz még egy ilyen lehetősége – Kane

Mint megírtuk, Anglia 4–0-ra legyőzte Ukrajnát az Európa-bajnokság negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé, ahol Dániával mérkőzik meg a fináléba jutásért. Lássuk, hogyan értékelték a mérkőzést a főszereplők!

Eb 2020: lehengerlő lendület, gyönyörű angol gólok – videó

Az angol válogatott 4–0-ra legyőzte Ukrajnát a labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Nézze meg a mérkőzés góljait!

Videó: Sterling nagyszerű passzából talált be Kane

Mint ismeretes, Harry Kane már a 4. percben megszerezte a vezetést az angol válogatottnak az ukránok elleni Eb-negyeddöntőben. Tekintse meg Raheem Sterling mesteri passzát és Kane közeli gólját, aminek köszönhetően az első félidő egygólos angol vezetéssel fejeződött be!

Eb 2020: az angol válogatott németeknek lőtt góljai – videó

Az angol labdarúgó-válogatott sokáig döntetlenre állt a németekkel a Wembleyben lejátszott Európa-bajnoki nyolcaddöntőben, ám Raheem Sterling a 75. percben bevette Manuel Neuer kapuját, majd a 86. percben Harry Kane el is döntötte a továbbjutás kérdését. A mérkőzés góljait alább tekinthetik meg.

Eb 2020: továbbjutás bármi áron – az angol–német csata mindig háború

Az eddig veretlen, de a jó játékkal adós angol válogatott történelmet írna a Magyarország ellen a továbbjutást kiküzdő németek ellen.

Eb 2020: Lewandowski, Benzema, Suárez és Kane szintjén vagyok – Lukaku

A belga labdarúgó-válogatott csatára, Romelu Lukaku úgy véli, az emberek sokszor figyelmen kívül hagyják tehetségét, pedig állítása szerint ő is a világklasszis csatárokhoz tartozik.

Eb 2020: Kane a legjobb, őt nem lehet kihagyni – José Mourinho

Az angol válogatott támadója, Harry Kane teljesítménye nem győzte meg az angol szurkolókat az Európa-bajnokság D-csoportjának eddigi mérkőzésein. A Tottenham, egyben Kane volt menedzsere, José Mourinho kiálllt a 27 éves játékos mellett, és nem érti a drukkerek reakcióit.

Eb 2020: Southgate elárulta, miért cserélte le Harry Kane-t

Mint ismert, Anglia 0–0-t játszott péntek este Skócia ellen a Wembleyben, az Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában. A mérkőzés után az angolok szövetségi kapitánya, Gareth Southgate a meccsről, s Harry Kane-ről is beszélt, míg a skótok csapatkapitánya, Andrew Robertson a találkozó legjobbjának választott csapattársát méltatta.