Felkészülés: a Siófok legyőzte a Vasast, a Szeged megverte a Csabát

Számos másodosztályú labdarúgócsapat játszott felkészülési mérkőzést szombaton. A Siófok legyőzte a Vasast, a Loki egyik csapata pedig négyet vágott a Kazincbarcikának. A Gyirmót a Csákvárt verte meg, a Szeged felülmúlta a Békéscsabát, míg az Ajka fölényesen győzte le a Soroksárt.

Puskás Akadémia: szülővárosába került kölcsönbe a 19 éves középpályás

A Puskás Akadémia a hivatalos honlapján bejelentette, Radics Márton az idény végéig kölcsönbe az NB II-es Gyirmót FC Győrhöz került.

Gyász: elhunyt Pék Attila, a Gyirmót korábbi játékosa

Vasárnap éjszaka életének 43. évében hosszan tartó betegséget követően elhunyt Pék Attila korábbi labdarúgó, aki tíz éven át szolgálta a Gyirmótot – közölte a klub honlapja.

NB II: TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK, 2020-2021

Az élvonalhoz hasonlóan a labdarúgó NB II-ben is január 15-től február 14-ig tart hivatalosan a téli átigazolási időszak, de már eddig is több új játékost bejelentettek a klubok. Kövesse nyomon a téli változásokat folyamatosan frissülő cikkünkben!

Menetelő Loki, remeklő Pécs, felzárkózó Vasas – NB II-es értékelés

Véget ért a labdarúgó NB II 2020–2021-es kiírásának őszi szezonja, sőt már két, tavaszról előrehozott fordulót is lejátszottak a csapatok. A Nemzeti Sport Online szokás szerint értékeli az őszt; a várakozásoknak megfelelően vezeti a bajnokságot a Loki, s többen pozitív meglepetést szereztek szereplésükkel, mégpedig a feljutó helyen álló PMFC, illetve a Budaörs. A rosszul rajtoló Vasas Schindler Szabolcs irányításával „megérkezett" a dobogósok mögé, így reális esélye van a feljutásra. Az újoncok közül a kiváló Pécs mellett elfogadhatóan teljesített a Szentlőrinc, míg a DEAC helyzete már-már reménytelen.

NB II: könnyedén nyerte a városi rangadót a Loki, gyirmóti betli

A labdarúgó NB II 21. fordulójában a listavezető Loki habkönnyen, már az első félidőben négy gólt vágva győzte le a városi rangadón a DEAC-ot. A Gyirmót hazai pályán szenvedett kínos vereséget a Szentlőrinctől, míg a Kaposvár a ráadásban szerzett győztes találatot az ETO ellen. A Soroksár magabiztosan verte meg a Dorogot, míg a BFC Siófok meglepetésre a Budaörsöt múlta felül.

Könnyed Loki-siker a DEAC ellen, botlott a Budaörs, csabai bravúr a Vasas ellen

Kilenc mérkőzést rendeznek vasárnap a labdarúgó NB II 21. fordulójában. A listavezető Loki habkönnyen, már az első félidőben négy gólt vágva győzte le a városi rangadón a DEAC-ot. A Gyirmót hazai pályán szenvedett kínos vereséget a Szentlőrinctől, míg a Kaposvár a ráadásban szerzett győztes találatot az ETO ellen. A Soroksár magabiztosan verte meg a Dorogot, míg a Siófok meglepetésre a Budaörsöt múlta felül. Az esti programban a Kazincbarcika több mint két hónapos nyeretlenségének vetett véget az Ajka ellen, a Szeged ikszelt a Csákvárral, majd a Békéscsaba idegenben ért el bravúros diadalt a Vasassal szemben.

Idegenben tudott fordítani a Szentlőrinc a Gyirmót ellen

A labdarúgó NB II 21. fordulójában a Gyirmót az újonc Szentlőrincet fogadta. Az első félidőben még a hazaiak vezettek, a kieséstől fenyegetett baranyai csapat azonban a második félidőben megfordította a meccset. Szegi góljára büntetőből válaszolt a Szentlőrinc, a meccs hajrájában a győztes gólt is sikerült megszereznie a hullámzó formát mutató Gyirmót ellen.

Loki-siker a gólgazdag rangadón, hátrányból nyert a Vasas és a Csákvár – ez történt az NB II-ben

Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II előrehozott első tavaszi fordulójában. A 20. játéknap délutáni programjában a hosszú ideje veretlen Pécsi MFC idegenben kiütötte a több mint 60 percet tíz emberrel játszó Dorogot, míg a Csákvár a hajrában szerzett góllal verte meg a Gyirmótot. A DEAC legyőzte a Soroksárt, a Békéscsaba négyet vágott a Szegednek, míg a Szpari nem bírt a Kaposvárral. Kora este a Vasas a hajrában fordított és győzött a Kazincbarcika otthonában, majd a forduló rangadóján az éllovas Loki gólgazdag meccsen 4–3-ra győzte le a második helyezett Budaörsöt, ezzel megerősítette vezető pozícióját.

NB II: a Pécs kiütötte a Dorogot, kinyílt a gólcsap Békéscsabán

Kiütéses győzelmet aratott a Pécsi MFC a Dorog otthonában a labdarúgó NB II 20. fordulójában, és ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán. Megtörte a másfél hónapos gólcsendet a Békéscsaba, amely 4–1-re megverte a Szegedet. Jól ment az alsóházi csapatoknak, a sereghajtó Debreceni EAC felülmúlta a Soroksárt, a Csákvár hátrányból szerzett három pontot az élmezőnyben helyet foglaló Gyirmót ellen.

Madarász duplájával nyert a Csákvár a Gyirmót ellen

Az első félidőben helyzet nélkül szerzett vezetést a Gyirmót, majd a szünet után az egykori gyirmóti Madarász Márk vezérletével megérdemelten fordított és nyert a kiesés elől menekülő csákvári gárda a labdarúgó NB II 20. fordulójában.

Egy mesternégyes mellett hét tripla, otthon parádézó Loki – NB II-es őszi legek

Túl vagyunk az első körön a labdarúgó NB II-ben, a csapatok tizenkilenc mérkőzést lejátszottak az idényből (elvileg mindegyik együttes megmérkőzött a 19 ellenfelével, de a koronavírus-járvány miatt néhány meccset nem rendeztek meg, ezeken játék nélkül kapta meg a három pontot a vétlen fél – a szerk.), így érdemes öszegzést készíteni. A Nemzeti Sport Online többek között megvizsgálta, hogy az ősszel melyik csapat szerezte, illetve kapta a legtöbb gólt, melyiknek van a leghosszabb veretlenségi és nyeretlenségi sorozata, melyik áll a hazai és az idegenbeli tabella élén, emellett megnéztük, hogy mely játékosok szerezték a legtöbb gólt, hány mesternégyes és mesterhármas született, ki a legfiatalabb és a legidősebb gólszerző, illetve kik azok, akiket a legtöbbször kellett sárga és piros lappal fegyelmezni.

NB II: az ETO-t is megverte a Vasas, hátrányból nyert Debrecenben a Budaörs

Újabb három pontot szerzett a Vasas és a Budaörs a labdarúgó NB II 19. fordulójának délutáni mérkőzésein. A piros-kékek az ETO otthonában diadalmaskodtak, míg a Pest megyei együttes a DEAC stadionjából tért haza győztesen. A hosszabbításban szerzett góllal nyert a Gyirmót Békéscsabán, a Dorog pedig simán megverte a tartalékos Kaposvárt.

Nem bírt a Loki a Haladással, Győrben nyert a Vasas

Az első kör utolsó fordulóját rendezték meg vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A 19. játéknap programjából kiemelkedett a remek formába lendülő ETO és a Vasas győri találkozója, amelyet a fővárosiak nyertek meg, míg a tabellát vezető Loki nem tudott nyerni a Haladás vendégeként. A Dorog megtörte hosszú nyeretlenségi sorozatát a Kaposvár elleni győzelemmel, a Gyirmót a ráadásban szerzett góllal győzött Békéscsabán, a Szentlőrinc és a Budaörs pedig a hajrában elért találattal diadalmaskodott.

Mayer beállt, majd berúgta a Gyirmót győztes gólját

Megismétlődött az egy héttel ezelőtti békéscsabai forgatókönyv: ahogy a Siófok ellen, most is a véghajrában szerzett találattal győzött a vendégcsapat a Kórház utcában. Ezúttal a Gyirmót nyert, méghozzá az egy perccel korábban pályára küldött Mayer Máté góljával.

NB II: idegenben parádézott az ETO, tovább menetel a Loki és a Vasas

Ismét négy gólt szerezve, ezúttal Szegeden aratott kiütéses győzelmet az ETO a labdarúgó NB II 18. fordulójában. A papírfomának megfelelően nyert a Vasas a Nyíregyháza, a DVSC a Szentlőrinc, a Gyirmót a Kazinbarcika, a Pécs pedig a DEAC ellen, bár ez utóbbi meccsen csaknem pontot szerzett a sereghajtó.

Két vereség után ismét nyerni tudott a Gyirmót

A labdarúgó NB II 18. fordulójában a játéknap előtt ötödik Gyirmót a 16. helyezett, öt meccse nyeretlen Kazincbarcikát fogadta. A hazaiak a második félidőben nem sok teret adtak a vendégeknek, így otthon tartották a három pontot.

A Loki, a Budaörs, az ETO és a Soroksár is négy gólt szerezve győzött

Ismét hétközi fordulót rendeztek a labdarúgó NB II-ben. A 18. játéknapon újfent négy gólt szerezve, ezúttal Szegeden aratott kiütéses győzelmet az ETO. A Budaörs és a Soroksár is fölényes, négygólos győzelmet ért el, a listavezető Loki pedig szintén négy találatot szerezve verte meg a Szentlőrincet. A papírformának megfelelően sikerrel vette az akadályt a Vasas a Nyíregyháza, a Gyirmót a Kazincbarcika, az Ajka múlta felül a Csákvárt, míg a Szolnok gól nélküli döntetlent játszott otthon a Békéscsabával.

NB II: az ETO kiütéssel nyerte meg a győri városi rangadót

Az esélytelenebbnek tartott ETO hátrányból felállva 4–1-re legyőzte városi riválisát, a Gyirmótot a labdarúgó NB II 17. fordulójának záró mérkőzésén.

Az ETO biztosan nyerte meg a városi rangadót a Gyirmót ellen

A labdarúgó NB II 17. fordulójának győri városi rangadóján a 12. helyezett ETO a 3. Gyirmótot látta vendégül. Kiegyenlített első félidő után az ETO a második félidőben a maga javára tudta fordítani a mérkőzést (4–1).