Tenisz: feladta meccsét az első kiemelt a winston-salemi tornán

Az első helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrov a második játszmában feladta az osztrák Dominic Thiem elleni mérkőzését a winston-salemi kemény pályás férfi tenisztornán – írja az MTI.

Wimbledon: Dimitrov megsérült, Swiatek zsinórban 36-odszor győzött

Kedden folytatódik a wimbledoni teniszbajnokság, amelyen az elsők között búcsúzott a 18. helyen kiemelt 2017-es világbajnok, Grigor Dimitrov, miután megsérült a Steve Johnson elleni nyitó fordulós meccsén. A nőknél a 27. kiemelt kazah, Julija Putyinceva korai kiesése jelenti eddig a játéknap szenzációját. A női világelső Iga Swiatek egy könnyebb és egy nehezebb szett után jutott tovább selejtező horvát ellenfelével szemben.

Tenisz: Cicipasz fordulatos meccsen elődöntős Monte-Carlóban

A címvédő Sztefanosz Cicipasz mellett Alexander Zverev, Grigor Dimitrov és a Novak Djokovicsot is kiejtő Alejandro Davidovich jutott be a legjobb négy közé a monte-carlói salakpályás ATP 1000-es tenisztornán.

Tenisz: Dimitrov elbukott az elődöntő kapujában

Nem jutott be az elődöntőbe Grigor Dimitrov a 664 ezer dollár (209 millió forint) összdíjazású Delray Beach-i kemény pályás férfi tenisztornán: a harmadik helyen kiemelt bolgár játékos két szettben kikapott az ausztrál John Millmantől a legjobb nyolc között – tudósít a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: Ruud visszalépett, Sonego kiesett Rióban

A második kiemelt Casper Ruud sérülés miatt visszalépett, míg a hatodikként rangsorolt olasz Lorenzo Sonego a második fordulóban kikapott és kiesett a Rio de Janeiró-i salakpályás férfi tenisztornán. A Delray Beach-i kemény pályás férfi tenisztornán a második kiemelt amerikai Reilly Opelka és a harmadikként rangsorolt bolgár Grigor Dimitrov is bejutott a legjobb nyolc közé.

Aus. Open: Murray és Dimitrov kiesett, búcsúzott a US Open bajnoknője is

A Melbourne-ben zajló Australlian Openen magyar idő szerint csütörtök délelőtt búcsúzott a háromszoros Grand Slam-győztes, kétszeres olimpiai bajnok Andy Murray és a 2017-es világbajnok Grigor Dimitrov is. Szintén elköszönt a továbbiaktól Nick Kyrgios, aki a hazai közönség támogatása ellenére is kikapott négy játszmában a második kiemelt Danyiil Medvegyevtől. A női egyesben a 2. forduló jelentette a végállomást a US Opent tavaly megnyerő Emma Raducanu számára.

Tenisz: Dimitrov két játszmában kikapott Cressytől

A harmadik kiemelt Grigor Dimitrov két játszmában alulmaradt az amerikai Maxime Cressyvel szemben az 521 ezer dollár (161.5 millió forint) összdíjazású, melbourne-i kemény pályás férfi tenisztorna első elődöntőjében – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: Dimitrov szetthátrányból fordított Melbourne-ben

A harmadik kiemelt Grigor Dimitrov három játszmában győzött az 521 ezer dollár (161.5 millió forint) összdíjazású, melbourne-i keménypályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Tenisz: szettelőnyről kapott ki az első kiemelt Medvegyev

A második helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasz kiélezett, háromjátszmás mérkőzésen győzött, míg a harmadikként rangsorolt német Alexander Zverev könnyed sikerrel jutott tovább az Indian Wells-i tenisztorna férfi versenyének nyolcaddöntőjében. Az első helyen kiemelt, friss US Open-győztes orosz Danyiil Medvegyev ugyanakkor búcsúzott a tornától.

Tenisz: búcsúzott az első kiemelt a San Diegó-i tornán

Cameron Norrie 3:6, 6:3, 6:4-re legyőzte Andrej Rubljovot, így bejutott a San Diegó-i férfi kemény pályás tenisztorna döntőjébe.

Tenisz: Fucsovics az első körben búcsúzott San Diegóban

Fucsovics Márton 3:6, 6:1, 5:7-re kikapott a San Diegóban zajló kemény pályás tenisztorna első körében a világranglista 29. helyezettjétől, a bolgár Grigor Dimitrovtól.

Videó: nagy játékos, nagy szív – Dimitrov legemlékezetesebb sportemberi pillanatai

A férfi profi teniszt irányító szervezet, az ATP a hivatalos Facebook-oldalán megosztott egy videós összeállítást Grigor Dimitrov legemlékezetesebb sportemberi pillanatairól. A bő egyperces felvételen olyan jeleneteket láthatunk, amikor a világranglista 21. helyén álló bolgár játékos segítő kezet nyújtott egy labdával eltalált labdaszedő kisfiúnak, vagy amikor a sérülést szenvedő ellenfelét letámogatta a pályáról. Íme!

Roland Garros: Thiem kétszettes előnyről búcsúzott az első körben!

Dominic Thiem kétszettes előnyről, 4 óra 28 perces csatában 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4-re kikapott a spanyol Pablo Andújartól a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) első fordulójában.

Tenisz: Dimitrov az első körben búcsúzott Madridban

A dél-afrikai Lloyd Harris három szettben legyőzte a 13. helyen rangsorolt bolgár Grigor Dimitrovot a Madridban zajló salakpályás tenisztorna 3.2 millió euró (1.152 milliárd forint) összdíjazású férfi versenyének első fordulójában, hétfőn – közölte az MTI.

Tenisz: a 19 éves olasz fiú újabb bravúros győzelmet aratott

Diego Schwartzman legyőzése után a 19 éves Lorenzo Musetti újabb bravúros győzelmet aratott az acapulcói férfi tenisztornán: a világranglista 120. helyezettje 2 óra 43 perces mérkőzésen az amerikai Frances Tiafoe-t is megverte (2:6, 6:3, 7:6), így életében először jutott be a legjobb nyolc közé ATP 500-as kategóriájú versenyen.

Aus. Open: Djokovics három és fél órás csatában fordított Zverev ellen

A Melbourne-ben zajló Australian Open férfi egyes negyeddöntőjében a címvédő Novak Djokovics négy szettben legyőzte Alexander Zverevet, így bejutott a legjobb négy közé. A világranglista 114. helyén álló Aszlan Karacev meglepetésre szintén továbbjutott, ő a szerbhez hasonlóan négy szettben múlta felül az előző körben a Grand Slam-győztes Dominic Thiemet kiejtő Grigor Dimitrovot.

Aus. Open: Djokovics meggyógyult, kiejtette Fucsovics legyőzőjét

A Melbourne-ben zajló Australian Openen magyar idő szerint vasárnap két vaskos meglepetést regisztrálhattunk a férfiak mezőnyében, és egyet a nőknél. Kiesett a férfi egyes harmadik kiemeltje Dominic Thiem, és búcsúra kényszerült a 20. helyen kiemelt Félix-Auger-Aliassime is, akit selejtezőből indult orosz, Aszlan Karacev kétszettes hátrányból győzött le. Továbbjutott a saját bevallása szerint hasfalizom-szakadással (!) küzdő világelső, Novak Djokovics, aki a Fucsovics Mártont búcsúzta Milos Rakonic gyűrte le négy játszmában. A nőknél a tajvani Hszie Szu-vej legyőzte a 14. kiemelt Markéta Vondrousovát, és Garbine Muguruza is búcsúzott.

Tenisz: Humbert és De Minaur jutott döntőbe Antwerpenben

Ugo Humbert és Alex De Minaur jutott be a döntőbe a 472 ezer euró (165 millió forint) összdíjazású antwerpeni fedett pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Dimitrov továbbment, Hacsanov kiesett Rómában

A romai tenisztorna első fordulójában a férfiaknál kiesett a kiemeltek közül a 11. helyen rangsorolt Karen Hacsanov és a 16. helyen rangsorolt kanadai Felix Auger-Aliassime, míg a nőknél a szintén 16. helyen kiemelt Donna Vekic köszönt el a további küzdelmektől.

US Open: Háromszor jártam meg a poklot testileg és lelkileg – Fucsovics

Fucsovics Márton úgy véli, jó formában teniszező Grigor Dimitrovot győzött le a US Open második fordulójában. A következő két nap legfontosabb kérdése a regeneráció lesz neki.

Kézilabda Eb: Tudta-e?