Eurofutball: a Dinamo Tbiliszi megvédte címét a grúz bajnokságban

A Dinamo Tbiliszi megvédte a címét a grúz labdarúgó-bajnokságban, amelynek utolsó fordulóját csütörtökön rendezték – számolt be a Magyar Távirati Iroda.

Eb-pótselejtező: Szlovákia hosszabbítás, Skócia 11-esek után az Eb-n

Skócia 1–1-es döntetlen, majd tizenegyesek után győzni tudott Szerbiában, míg Szlovákia a hosszabbításban 2–1-es sikert könyvelhetett el Észak-Írországban, így Észak-Macedónia után a skótok és a szlovákok is kijutottak a 2021-es labdarúgó Európa-bajnokságra.

Futsal BL: Grúziába utazik a Berettyóújfalu

Az MVFC Berettyóújfalu a grúz Tbilisi State University csapatával játszik a férfi futsal Bajnokok Ligája selejtezőkörében.

Eb-pótselejtező: négy elődöntő is hosszabbításba torkollott

Egy párharcban a hosszabbítás, háromban csak a tizenegyesek döntöttek a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezőjének csütörtökön megrendezett elődöntőjében, a párharcokból Észak-Írország és Szlovákia (B-liga), Szerbia és Skócia (C-liga), Grúzia és Észak-Macedónia (D-liga) jutott be a fináléba – no és természetesen Magyarország, valamint Izland (A-liga). Ez a nyolc válogatott maradt versenyben a négy szabad Eb-kvótáért.

NL, C-liga: a Fehérvár védőjét kiállították, csapata ikszelt

A labdarúgó Nemzetek Ligájában a C-liga 2. csoportjában a Viszar Muszliu kiállítása miatt a 64. perctől kezdve emberhátrányban játszó Észak-Macedónia 1–1-es döntetlent játszott Grúzia vendégeként. A négyes másik mérkőzésén Örményország hazai pályán 2–0-ra legyőzte Észtországot.

FTC: az idényben már nem játszhat a válogatott védő

Műteni kell a Ferencvárosban futballozó Lasa Dvalit, aki ebben az idényben már nem léphet pályára.

NB I: Grúziában folytatja a Rákóczi 25 perces légiósa

Az idei év első edzése előtt jelentette be a Kaposvári Rákóczi, hogy – három másik labdarúgóval együtt – a novemberben érkezett, 25 éves, szerb Vanja Markovicstól is elköszönt. A középső középpályás – aki az őszi szezonban egy meccsen 25 percet játszott a kaposváriaknál – másfél hónap után talált magának új csapatot: a grúz élvonalban szereplő Torpedo Kutaiszinál folytatja a pályafutását.

Férfi vízi Eb: Németország végzett a kilencedik helyen

A német válogatott – háromgólos hátrányt ledolgozva – legyőzte Grúziát, ezzel a 9. helyen végzett a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfitornáján.

Eb 2020, D-csoport: Dánia és Svájc lépett egyet a döntő felé

Dánia a papírformának megfelelően kiütötte péntek esti vendégét, Gibraltárt (6–0), és bár a szintén hazai pályán játszó Svájc megkínlódott Grúziával, végül legyűrte (1–0), így mindkét csapat nagy lépést tett afelé, hogy továbbjusson a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének D-csoportjából. Az utolsó játéknapon Írország ütheti el őket ettől.

Eb 2020, D-csoport: Svájc roppant fontos három pontot szerzett

A svájci labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte Írországot az Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjában. Gibraltár megszerezte első góljait, ám ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez Grúzia ellen.

Eb 2020, D-csoport: a dánok a végén legyűrték a svájciakat

A labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat D-csoportjának 7. fordulójában Írország gól nélküli döntetlent játszott Grúziában, a csoport másik meccsén pedig a dánok a hajrában szerzett góllal legyűrték Svájcot.

U19-es Eb: Most kiderül, milyen férfiak vagyunk – Bene

Amint arról beszámoltunk, a magyar U19-es válogatott 4–2-re kikapott Grúziától, az Eb-selejtező első csoportmeccsén. A lefújás után Bene Ferenc szövetségi edző és Bukta Csaba játékos értékelt.

U19-es Eb-sel.: hiába fordított 10 emberrel, kikapott a válogatott

Magyarország U19-es válogatottja 4–2-re kikapott Grúziától a korosztályos Európa-bajnoki selejtező első fordulójában Győrben. A mérkőzésen Magyarország több mint egy félidőn át emberhátrányban futballozott.

Hiába fordított emberhátrányban, 4–2-re kikapott Grúziától az U19-es válogatott

Magyarország U19-es válogatottja 4–2-re kikapott Grúziától a korosztályos Európa-bajnoki selejtező első fordulójában Győrben. A mérkőzésen Bene Ferenc csapata több mint egy félidőn át emberhátrányban futballozott.

Eb 2020, D-csoport: hajrábeli ír pontmentés Dániában

A 2020-as Európa-bajnoki selejtezősorozat 3. fordulójában Grúzia hazai pályán 3–0-ra legyőzte Gibraltárt, így megszerezte az első pontjait. A D-csoport másik mérkőzésén Írország a hajrában mentett pontot Dánia vendégeként (1–1).

Eb 2020, D-csoport: Svájc a 84. percben 3–0-ra vezetett, mégsem nyert!

A 2020-as Európa-bajnokságot megelőző selejtezősorozat D-csoportjának 2. fordulójában Svájc hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a remekül hajrázó Dániával.

Eb 2020, D-csoport: Svájc után Írország is nyert

Győzelemmel kezdte meg a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjét Svájc, amely 2–0-ra megverte Grúziát (Georgiát). A D-csoport másik mérkőzésén Írország idegenben, Jeff Hendrick góljával 1–0-ra legyőzte Gibraltárt.

Videó: szó szerint hasra esett a védője, úgy vette át a labdát

Legyünk őszinték, valószínűleg nem sokan követték élőben a 2–1-es hazai sikerrel záruló Grúzia–Kazahsztán találkozót a Nemzetek Ligájában. Pedig Giorgi Csakvetadze miatt megérte volna. A belga Gentben futballozó 19 éves tehetség ugyanis nemcsak gólt szerzett és gólpasszt adott a meccsen, hanem bemutatott egy olyan labdaátvételt is, amely szó szerint hasra fektette ellenfelét…

NL: Grúzia veretlen maradt, Andorra negyedszer ikszelt

Az első helyet már korábban megszerző, így feljutó Grúzia otthon is legyőzte a kazahokat a Nemzetek Ligája D-divíziójának 1. csoportjában.

NL, D-divízió: Andorra pontot szerzett, élre törtek a fehéroroszok

Ötödik mérkőzésén is nyeretlen maradt, de harmadszor játszott döntetlent (ezúttal Grúziával) az andorrai válogatott a labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójában. Az 2. csoportban a fehéroroszok 2–0-ra győztek Luxemburgban, és átvették a vezetést a riválistól, míg San Marino a 77. percig döntetlenre állt, végül kikapott Moldovától.