Klay Thompson 12 triplát dobott, kitombolta magát a GSW

Zsinórban nyolcadszor is nyert a Milwaukee, nem hibázott a Boston, Cam Thomas 47 pontját is túldobta a Clippers, jól játszott a Cavs, bravúrgyőzelmet aratott a Mavs: ez történt a legutóbbi NBA-játéknapon.

NBA: Klay Thompson csak dobta, dobta és dobta… Pazar estéje volt! – videók

A térdsérülés miatt valószínűleg több hétre kidőlő Stephen Curry nélkül is győzött a Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján, köszönhetően elsősorban Klay Thompsonnak, aki 12 triplát behajítva 42 pontig jutott az Oklahoma City Thunder ellen 141–114-re megnyert hétfői mérkőzésen. Az ifjú Cam Thomas 47 pontja ellenére a Brooklyn nem bírt a Clippersszel, amelyben Paul George 29 pontig jutott. A Milwaukee sorozatban nyolcadszor is győzött, a keleti élcsapatok közül a Boston és a Cleveland szintén nyert, egymás utáni harmadik sikerével kapaszkodik a Chicago, míg nyugaton a Sacramento és a Luka Doncicot sérülés miatt nélkülöző Dallas is javított a mérlegén.

NBA: Jokicsék bedarálták a címvédőt, egy ponttal nyert a Lakers

Magabiztos győzelmet aratott a címvédő Golden State Warriors ellen a Denver Nuggets az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerint péntek hajnali játéknapján. A nap további meccsein a Los Angeles Lakers szoros meccsen nyert az Indiana Pacers otthonában, a New York Knicks is megszenvedett a Miami Heattel. A Cleveland Cavaliers és a Chicago Bulls egyaránt simán verte a Memphist és a Charlotte-ot, a Dallas Mavericks két vállra fektette a Pelicanst, míg a Bucks drámai meccsen verte a Los Angeles Clipperst.

NBA: Curry dupla duplája sem volt elég a címvédőnek Minnesotában

Steph Curry 29 pontja és tíz lepattanója is kevés volt a győzelemhez a címvédő Golden State Warriorsnak a Minnesota Timberwolves vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján, hiszen a házigazdák D’Angelo Russell (29 pont, két lepattanó, két assziszt), Anthony Edwards (27–6–5) és Naz Reid (24–13–4) vezérletével hosszabbítás után győztek 119–114-re.

NBA: Luka Doncic megint úgy megszórta magát, hogy szóba került Michael Jordan – videók

Sorozatban a harmadik mérkőzését is megnyerte a Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA): a címvédő az Oklahoma City Thunder otthonában győzött 128–120-ra a hétfői játéknapon. A nyugati playoffba igyekvő csapatok közül nyert a Sacramento, a Phoenix, a Dallas – utóbbiban Luka Doncic 53 pontot szerzett –, győzött a felkapaszkodóban lévő Portland, míg a keleti élbolyban megszakadt a Philadelphia szép sikerszériája, a Brooklyn ellenben legyűrte a Los Angeles Lakerst. S nem fékez a Washington: a San Antonio vendégeként is diadalmaskodó Wizards már hatos nyerőszériában van.

NBA: két All Star-játékos pénzbüntetést kapott a ligától

Két All Star-játékos is 25 ezer dolláros (körülbelül 9 millió forintos) pénzbüntetést kapott az észak-amerikai kosárlabdaligától (NBA) egy-egy szerdai incidensért.

Ismét legyőzte a Grizzliest a GSW, Damian Lillard 60 pontot dobott

Rangadót nyert a 76ers, legyőzte a tartalékos Denvert a Milwaukee, a visszatérő Anthony Davisszel a soraiban verte a Spurst a Lakers, pontzáporos meccset nyert a Hawks, Anthony Edwards elrontotta Brandon Ingram visszatérését – ez történt az NBA ma hajnali 10 meccsén.

NBA: a Lakers állította meg a Memphist, növelte előnyét a Denver

A Los Angeles Lakers 122–121-re legyőzte a Memphis Grizzliest az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában. Az Orlando Magic a New Orleans Pelicans ellen, az Atlanta Hawks a New York Knicks ellen nyert magabiztosan. Luka Doncic 34 ponttal segítette győzelemre a Dallast, míg Kawhi Leonard 36 pontot dobott a Spurs elleni Clippers-siker során. A Golden State Warriorsnál a 32 pontig jutó Jordan Poole volt a nyerőember a Cleveland ellen.

NBA: Tatum ismét zseniális volt, a Celtics hosszabbításban győzte le a GSW-t – videók

A 2022-es döntő második alapszakaszbeli visszavágóját rendezték meg magyar idő szerint csütörtök éjjel az NBA-ben: a Boston Celtics egy parádés mérkőzésen, hosszabbítás után győzte le 121–118-ra a Golden State Warriorst.

Brooklynt is bevette az OKC, megint gyenge volt a GSW

Egy dobás döntött a Lakers–Sixers derbin, Nikola Jokics triplájával tartotta életben sikerszériáját a Denver, 140-et dobott a Dallasnak a Portland: ez történt a legutóbbi NBA-játéknapon.

A Clipperst is lenyomta a Denver, 144 pontot dobott a GSW

NBA-nézőcsúcsot döntött a Spurs–Warriors meccs, Chicagóban is győzött az OKC, megint kikapott a Suns, nyert a New York és a New Orleans is: ez történt hajnalban a liga alapszakaszában.

NBA: nézőszámrekord San Antonióban; Jokics nélkül nyert a Nuggets

Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szombat hajnali játéknapján rekordot döntöttek Texasban, nyert a nyugati éllovasok közül a Pelicans és a Nuggets, a Bulls pedig zsinórban harmadik vereségét szenvedte el.

NBA: Curry visszatért, de így is kikapott a Golden State

Visszatért sérüléséből a címvédő Golden State Warriors sztárja, Steph Curry, ennek ellenére a csapat hazai pályán így is sima, 125–113-as vereséget szenvedett a Phoenix Sunstól az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján.

NBA: tovább remekel a Lakers, a Mavericks legyőzte a Pelicanst

Sorozatban ötödik győzelmét aratta a Los Angeles Lakers, amely pontokban gazdag találkozón 136–134-re múlta felül a Sacramento Kingset az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti vasárnap hajnali játéknapján – LeBron James 37 pontot vállalt a meccsen. A New Orleans Pelicans a Dallas Mavericks otthonában kapott ki, nyert a Boston Celtics, a Chicago Bulls és az Orlando Magic is.

NBA: James és Davis nélkül is legyőzte a Heatet a Lakers

LeBron James és Anthony Davis hiányában Dennis Schröder vezérletével győzte le 112–109-re a Miami Heatet a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján. A Golden State Warriors szinte végig hátrányban volt a Detroit elleni hazai mérkőzésen, majd a címvédő ugyan a hajrában egyenlített, de a Pistonsnak még volt válasza és Saddiq Bey dudaszós triplájával a vendégek 122–119-re győztek. A Milwaukee Bucksot Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) vezette győzelemre a Toronto Raptors elleni hosszabbításos, 104–101-es idegenbeli siker alkalmával, hiszen a görög sztár tripla duplával, 30 ponttal, 21 (!) lepattanóval és 10 gólpasszal zárt, ezzel Kareem Abdul-Jabbar 1972-es teljesítménye óta ő az első játékos, aki egy ötmeccses időszak alatt több mint 200 pontot, 80 lepattanót és 30 asszisztot jegyez. A Memphis Grizzlies a Charlotte Hornets elleni idegenbeli 131–107-es győzelemmel a Nyugati konferencia élére állt.

NBA: ki tudja szúrni, hogy került a labda Klay Thompsonhoz? – videó

Kedd hajnalban a Golden State Warriors egy hihetetlenül szoros összecsapáson győzte le az Atlanta Hawks csapatát 143–140-re az amerikai kosárlabda bajnokságban (NBA). A meccs egyik jelenetét nagyon felkapta a közösségi média, hisz a felvételen szinte egyáltalán nem látni, Draymond Green hogyan adja át a labdát Klay Thompsonnak.

NBA: Mitchell 71, Thompson 54 ponttal vezette győzelemre csapatát

Elképesztő egyéni teljesítményeket hozott a legutóbbi NBA-játéknap, LeBron James, DeMar DeRozan, Joel Embiid és Luka Doncic is csillogott, Zion Williamson megsérült, a Denver pedig kikapott Minnesotában.

NBA: Mitchell 71 és Thompson 54 pontjától volt hangos a kedd hajnali játéknap – videó

Hosszabbítás döntött a Cleveland Cavaliers és a Chicago Bulls magyar idő szerinti kedd hajnali összecsapásán a észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA). Donovan Mitchell 71 pontot dobott a találkozón, ami a legtöbb az NBA-ben 2006 óta. Vereséget szenvedett a Nyugati főcsoport élén álló Denver Nuggets, Klay Thompson pedig 54 pontot vágott az Atlanta Hawks ellen.

NBA: két hétig nem számíthat legnagyobb sztárjára a Golden State

Még legalább két hétig nem léphet pályára Stephen Curry, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA) címvédő Golden State Warriors játékosa.

NBA: Curryék nagy pofont kaptak Durantéktől

Rendkívül egyoldalú mérkőzésen győzte le 143–113-ra a címvédő Golden State Warriorst hazai pályán a Brooklyn Nets az észak-amerikai profi kosárlabdabajnokság (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján. A házigazda az első negyed után még „csak” 29 ponttal vezetett, melyet a nagyszünetre 40-re növelt Kevin Durant vezérletével, végül Steph Curryék még kozmetikázni sem igazán tudtak az eredményen és sima vereséget szenvedtek, a Nets pedig egymás után hetedik győzelmét könyvelhette el.

Kézilabda Eb: Tudta-e?