Darts: Van Gerwen és Wade továbbjutott, Anderson kiesett

A szombati nyitó etaphoz hasonlóan három kiemelt továbbjutott, egy kiesett a darts World Matchplay vasárnap délutáni szakaszában. Gary Anderson nem járt sikerrel, Michael Smith viszont vesztett állásból le tudta győzni honfitársát. Az esti programban Joe Cullen, James Wade és Michael van Gerwen is érvényesítette a papírformát.

Darts PL: Cullen legyőzte Wrightot a playoffért; Smith nyert!

Az idei darts Premier League alapszakaszának utolsó állomására, Newcastle-ben már csak egyetlen igazán fontos kérdés maradt nyitott: Joe Cullen vagy Peter Wright csatlakozik negyedikként Jonny Clayton, Michael van Gerwen és James Wade mellé a rájátszásban.

Darts PL: Van Gerwent legyőzve Clayton nyert Glasgow-ban

Jonny Clayton győzelmével ért véget Glasgow-ban a darts Premier League 13. állomása. A címvédő walesi, aki már biztosan továbbjutó, a holland Michael van Gerwent győzte le a döntőben, és ezzel növelte előnyét az összetettben.

Darts PL: a negyedik döntőjén sikerült – Wade győzött Manchesterben

Idénybeli negyedik döntőjén megjött az áttörés: James Wade győzött csütörtökön, a darts Premier League 10. fordulójában, amelynek a manchesteri AO Arena adott otthont. Az angol játékos Gary Andersont, Gerwyn Price-t és Joe Cullent megverve érte el a mostani sikert.

Darts PL: Anderson covidos, kihagyja a leedsi versenyt

Megfertőződött a koronavírussal, ezért kihagyja a Premier League-sorozat e hét csütörtöki, leedsi versenyét Gary Anderson – számolt be róla a dartssport első számú szervezete, a PDC a hivatalos honlapján.

Darts PL: Gary Anderson nyerte a nottinghami fordulót

A darts Premier League 6. állomásán, Nottinghamben a játéknap előtt a tabella utolsó két helyén álló Gary Anderson és Michael Smith jutott a fináléba, s végül előbbi a nap legjobb átlagával tudott győzni.

Darts PL: a Masters-győztes angol is tagja a mezőnynek

Nem sokkal azután, hogy véget ért a profi dartsozók évadnyitó versenye, a Masters, a PDC bejelentette a 2022-es Premier League-sorozat mezőnyét, amelybe bekerült a Milton Keynes-i major tornát megnyerő Joe Cullen is.

Darts-vb: Ez volt életem legjobb meccse – Wright

Ahogyan arról vasárnap éjszaka beszámoltunk, Peter Wright remek mérkőzésen 6:4-re nyert Gary Anderson ellen a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság elődöntőjében, így a hétfő este 21 órakor kezdődő fináléban ő játszhat a trófeáért a James Wade-et legyőző Michael Smithszel szemben. A 2020-ban győztes skót történelmet írt a meccsen, és a pdc.tv-nek nyilatkozott utána.

Darts-vb: Wright óriási meccsen legyőzte Andersont, döntős

Peter Wright remek mérkőzésen 6:4-re legyőzte Gary Andersont vasárnap, a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság elődöntőjében, így a hétfő este 21 órakor kezdődő fináléban ő játszhat a trófeáért Michael Smith ellen.

Darts-vb: Wade nullára nyerve, Anderson tanári játékkal elődöntős

James Wade és Gary Anderson is bejutott az elődöntőbe a Londonban zajló dartsvilágbajnokságon. Előbbi Mervyn Kinget egy nagyon sima, utóbbi Luke Humphriest valamivel szorosabb csatában győzte le.

Darts-vb: Anderson, Wade és Wright nyert, Cross kiesett

A 2015-ben és 2016-ban győztes Gary Anderson végletekig kiélezett összecsapáson 4:3-ra legyőzte a 2018-as trófea tulajdonosát, Rob Crosst a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság csütörtöki versenynapjának esti programjában, amelyben James Wade és a szintén vb-győztes Peter Wright is negyeddöntőbe jutott.

Darts-vb: Michael Smith óriási meccsen verte Jonny Claytont

Gary Anderson 4:3-ra győzött Ian White ellen a PDC-dartsvilágbajnokság harmadik fordulójában. A nyolcaddöntők is megkezdődtek, Gerwyn Price a papírformának megfelelően nyert Dirk van Duijvenbode ellen (4:1), míg Michael Smith Jonny Claytont búcsúztatta fantasztikus mérkőzésen (4:3).

Darts-vb: Phil Taylor elárulta, kiknek szurkol a viadalon

Szerda este megkezdődik a londoni Alexandra Palace-ben a 2022-es PDC-dartsvilágbajnokság, amelyet immár negyedik alkalommal rendeznek meg a versenyt pályafutása során 14-szer megnyerő Phil Taylor nélkül, aki a 2018-as elvesztett vb-döntő után vonult vissza. A sportágtól azonban nem távolodott el, s elárulta, kiknek szurkol a világbajnokságon.

Darts: „Semmi szükség nem volt erre” – Van Gerwen üzent Andersonnak

Kisebb szópárbaj borzolta a kedélyeket Michael van Gerwen és Gary Anderson meccsén a Wolverhamptonban zajló Grand Slam of Darts csütörtöki nyolcaddöntőjében. A mérkőzést 10–8-ra megnyerő holland játékos szerint semmi szükség nem volt rá, hogy skót riválisa nekiálljon reklamálni.

Darts PL: Van Gerwen ismét nyert, már alapszakaszelső

Michael van Gerwen 8–6-ra nyert José de Sousa ellen a darts Premier League 15. fordulójában szerdán, ezzel biztossá vált, hogy az élen zárja az alapszakaszt. Peter Wright 8–5-re legyőzte Jonny Claytont, emellett pedig két döntetlen született.

Darts PL: újra Van Gerwen az élen, Wright magára talált

Nathan Aspinall döntetlent játszott James Wade-del, így a Gary Andersont legyőző Michael van Gerwen visszavette a vezetést a darts Premier League tabelláján a 14. forduló végeztével.

Darts PL: Anderson és MVG is szenzációs játékkal nyert

Gary Anderson 107.85-ös, Michael van Gerwen 107.44-es, José de Sousa 102.9-es körátlaggal győzte le ellenfelét a darts Premier League pénteki játéknapján, a 12. fordulóban.

Darts PL: Aspinall maradt az élen, MVG 109-es átlaggal nyert

Szerda este megkezdődtek az alapszakasz második etapjának küzdelmei a Milton Keynesben (most még) zárt kapuk mögött zajló darts Premier League-sorozatban: a 10. forduló rangadóján Michael van Gerwen 110 ponthoz közeli körátlaggal nyert 8–3-ra Dimitri Van den Bergh ellen, míg a listavezető Nathan Aspinall 8–5-re győzte le Peter Wrightot.

Darts PL: kiesett a címvédő; Wright megint kikapott

Glen Durrant a hetedik meccsét is elveszítette az idei darts Premier League-sorozatban – ezúttal José de Sousától kapott ki 7–4-re –, így hét forduló után biztossá vált, hogy címvédőként már az alapszakasz első fázisát követően búcsúzik a további küzdelmektől.

Darts PL: hiába a kilencnyilas, De Sousának csak döntetlenre futotta

A negyedik forduló után az újonc belga, Dimitri Van den Bergh vezeti a darts Premier League tabelláját; a csütörtöki játéknapon José de Sousa révén kilencnyilas született, győzni azonban nem tudott – ellenben James Wade-del, aki az első sikerét az eddig veretlen háromszoros világbajnok Michael van Gerwen ellen érte el az új kiírásban.

Kézilabda Eb: Tudta-e?