Görögország: erőszaktól tartottak – elhalasztották a kupadöntőt

Szurkolói erőszak veszélye miatt elhalasztották a labdarúgó Görög Kupa döntőjét.

Görög Kupa: a PAOK nyerte meg a Vidi-ellenfelek döntőjét

Az Európa-ligában a Mol Viditől mindkét csoportmérkőzésén vereséget szenvedő PAOK nyerte meg a Görög Kupát. A szaloniki csapat a döntőben Chuba Akpom góljával győzte le a székesfehérváriakat a BL-selejtezőben legyőző AEK Athént.

Görögország: szinte üres lelátók előtt rendezik a kupadöntőt

Biztonsági okok miatt szinte üres lelátók előtt rendezik meg a labdarúgó Görög Kupa döntőjét a PAOK Szaloniki és az AEK Athén között.

Légiósok: Megyeriék kettős vereséggel búcsúztak a kupától

Kiesett a labdarúgó Görög Kupából a Megyeri Balázst és Ugrai Rolandot is foglalkoztató Atromitosz, miután a negyeddöntő visszavágóján 3–0-ra kikapott az AEK Athéntól.

Görög Kupa: a PAOK nyert, de a rendőrök is helytálltak

A labdarúgó Görög Kupa döntőjében a PAOK legyőzte (2–0) az AEK Athént – csakúgy, mint tavaly.

Görögország: jövőre külföldön, Németországban lehet a döntő

Külföldön rendezhetik jövőre a görög kupadöntőt a labdarúgó-szövetség (EPO) és Sztavrosz Kontonisz sportminiszter közötti vita miatt.

Görögország: pokoljárása után ismét trófeát nyert az AEK

Az AEK Athén csapata nyerte meg a labdarúgó Görög Kupa 2015–2016-os kiírását, a fináléban 2–1-re legyőzve a bajnok Olympiakosz Pireuszt.

Görög Kupa: hatott a fenyegetés, mégis folytatják

A görög kormány pénteken visszavonta a labdarúgó kupasorozat törlését, így a sportág országos szövetségének (EPO) nem kell a nemzetközi szövetség (FIFA) felfüggesztésétől tartania.

Görögország: a FIFA ultimátumot adott a kupa törlése miatt

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) kedden tíznapos határidőt adott a görög kormánynak a kupasorozat törlésének visszavonására.

Görögország: a kormány továbbra is fenntartja a kupa törlését

A görög kormány nem változtat azon a döntésén, amellyel szurkolói erőszak miatt törölte a labdarúgó Görög Kupa további küzdelmeit.

Eurofoci: a görög kormány törölte a kupát a PAOK-balhé miatt

Súlyos következménye lett a szerdai rendbontásnak, amely a labdarúgó Görög Kupa elődöntőjének első meccsén történt a PAOK és az Olympiakosz Pireusz összecsapásán. A görög kormány ugyanis törölte a kupasorozat idei kiírását.

Eurofoci: káosz Szalonikiben; továbbjutott a PSG – videó

A labdarúgó Görög Kupa elődöntőjében az Olympiakosz Szalonikiben, a PAOK vendégeként lépett pályára, azonban a hazai szurkolók – 2–1-es vendégvezetésnél – a 89. percben a pályára rohantak, valamint különböző pirotechnikai eszközöket dobáltak a játéktérre, így a találkozó félbeszakadt.

Eurofoci: a Lech egy magyarral nyert; Megyeriék a fináléban

Egyetlen magyarral, Kádár Tamással a kezdőcsapatban magabiztos, 2–0-s győzelmet aratott a Lech Poznan a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában. Az Osztrák Kupában az Austria Wien könnyedén, 3–0-ra legyőzte az AC Wolfsbergert, így a fináléba jutott, ahol a Gulácsi Pétert foglalkoztató Red Bull Salzburg lesz az ellenfele.

Görög Kupa: balhéval ért véget Megyeriék mérkőzése

Franco Jara 89. percben szerzett góljával az Olympiakosz 1–0-ra nyert az AEK Athén ellen a labdarúgó Görög Kupa negyeddöntőjének visszavágóján, ezzel továbbjutott. A játékvezető a gól után szurkolói rendbontás miatt az öltözőbe rendelte a csapatokat.

Légiósok: döntetlenről várják a visszavágót Megyeriék

A Görög Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Megyeri Balázzsal felálló Olympiakosz 1–1-es döntetlent ért el az AEK Athén ellen hazai pályán.

Eurofoci: Megyeri nem kapott gólt, csapata nyolcat szerzett

Az Olympiakosz labdarúgócsapata Megyeri Balázzsal a kapujában 8–0-ra nyert a Tirnavosz ellen a Görög Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 11–0-s összesítéssel jutott tovább.

Eurofutball: a Braga hetet, a Sporting négyet vágott

A labdarúgó Görög Kupa 3. fordulójában Megyeri Balázs csapata, az Olympiakosz Pireusz 2–0-ra nyert a másodosztályú Fosztirasz otthonában. A magyar kapus végigjátszotta a mérkőzést, az Olympiakosz pedig csoportelsőként jutott tovább.

Videó: elképesztő kezezés! Saját gólját szabotálta a görög

Nem mindennapi jelenet játszódott le a labdarúgó Görög Kupában rendezett Veria–Apollon Szmirnisz (1–1) mérkőzésen. A hazaiak középpályása, Haralambosz Pavlidisz egy remek átadás után került ziccerbe, és bár lövésébe beleért a kapus, a labda bepattogott volna a kapuba. Ekkor azonban a játékos érthetetlen módon kézzel kiütötte a labdát a gólvonalról.

Videó: röhejes öngóllal nyert az Olympiakosz

Az előzetes esélyeket igazolva legyőzte másodosztályú ellenfelét az Olympiakosz Pireusz a Görög Kupa csoportkörének 1. fordulójában. Igaz, az önmagában sem túl meggyőző 1–0-s sikert a Panahaiki otthonában csak a szerencsének köszönheti: a 74. percben ugyanis Jannisz Kargasz, a hazaiak egyik védője egy veszélytelen lövést felszabadítás helyett nemes egyszerűséggel a jobb felső sarokba bombázott.

Görög Kupa: a Pana svéd vezérrel gyűjtötte be 18. trófeáját

A Panathinaikosz győzelmével ért véget a görög labdarúgókupa 2013–2014-es kiírása: a Pana a fináléban a triplázó Marcus Berg vezérletével 4–1-re legyőzte a PAOK-ot az athéni Olimpiai Stadionban. Ez a Panathinaikosz 18. Görög Kupa-győzelme.