Gólt ajándékozott a DAC-nak a Liptovsky Mikulás

A Fortuna Liga 12. fordulójában a DAC 1–0-ra nyert idegenben a sereghajtó Liptovsky Mikulás vendégeként.

Kassa: Bundesliga-játékos is tulajdonos lett a futballklubban

A klub szlovák tulajdonosai körében változás történt, miután a szlovák válogatott Ondrej Duda Jr., aki jelenleg a német 1. FC Köln játékosa, résztulajdont vásárolt a többségi magyar tulajdonban lévő FC Kassa futballklubban – derült ki a Borsodsport Invest Kft. szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményéből.

Kalmár csereként beállva gólt lőtt, de a végén egyenlítettek a szakolcaiak

Ugyan Kalmár Zsolt a jubileumi, 100. szlovák bajnoki meccsén gólt szerzett, de a Dunaszerdahely az utolsó percben elvesztette a győzelmét. Így Szakolcán a Fortuna liga 10. fordulójában az 1–1 után csak egy pontot szerzett a DAC.

Fortuna Liga: Egy góllal tudott nyerni a DAC hazai pályán

A pozsonyi pontszerzés után ezúttal nem játszott jól a DAC, de Krsztovics találatának köszönhetően legyőzte a Michalovcét a Fortuna Liga 9. fordulójában.

Fortuna Liga: Nyert a DAC hazai pályán a Michalovce ellen

A Fortuna Liga 9. fordulójában a DAC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Nagymihályt. Nem játszott jól a hazai csapat, de az óriási küzdőszellem, a sárga-kék szív meghozta a hőn áhított három pontot.

Fortuna Liga: vezetett a DAC, a Slovan sportigazgatója a bíróknál járt

Ég és föld. Míg szombaton Trencsénen óriási csalódást okozott szurkolóinak a Dunaszerdahely, szerda este a pozsonyi Slovan otthonában az idény legjobb teljesítményével rukkolt elő a sárga-kék társaság.

Fortuna Liga: sokáig vezetett, de nem tudott nyerni a DAC

A legutóbbi két bajnoki mérkőzését elveszítő DAC már a 3. percben előnybe került Nikola Krsztovics révén Pozsonyban, a listavezető Slovan elleni meccsen a Fortuna Liga 8. fordulójában, de a második félidőben a hazaiak 11-esből egyenlítettek, és pontot mentettek.

Vezetett, de végül döntetlent játszott Pozsonyban a DAC

Slovan: Holman novemberben már a csapattársaival edzene

Novemberben már csatlakozna a Slovan Bratislava labdarúgócsapatának edzéseihez Holman Dávid, aki keresztszalag-szakadását követő műtéte után reményei szerint a hétvégén már elkezdhet kocogni – írja a Magyar Távirati Iroda.

Fortuna Liga: hazai pályán szenvedett vereséget a DAC

A szlovák Fortuna liga 7. fordulójában a DAC a Trencínt fogadta, és egygólos vereséget szenvedett. Bár a meccs nagy részében jobban játszottak a vendégek, mégis a Dunaszerdahely szerzett vezetést, de mivel növelni nem tudta az előnyét, a második félidőben a Trencín megfordította az állást.

Hideg zuhany Dunaszerdahelyen, egy góllal nyert a Trencsén

A szlovák Fortuna liga 7. fordulójában a DAC a forduló előtt a 7. helyen álló Trencínt fogadta, és meglepetésre egygólos vereséget szenvedett. Bár a meccs nagy részében jobban játszottak a vendégek, mégis a Dunaszerdahely szerzett vezetést, de mivel növelni nem tudta az előnyét, a második félidőben a Trencín megfordította az állást. Ezzel a vereséggel a DAC visszacsúszott az 5. helyre.

DAC: Sajnos most nem mennek be a helyzetek – Balogh Norbert

Sok minden hiányzott a dunaszerdahelyi csapatból szombaton Nagyszombatban azokból az elemekből, amelyeket az előző találkozókon mutatott. A DAC 3–1-es veresége következtében lecsúszott a 3. helyre a táblázaton.

Fortuna Liga: először kapott ki a DAC a bajnoki idényben

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában a Dunaszerdahely 3–1-es vereséget szenvedett a nagy rivális Spartak Trnava (Nagyszombat) otthonában.

Első vereségét szenvedte el a DAC a bajnoki idényben

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 6. fordulójában a Dunaszerdahely 3–1-es vereséget szenvedett az örök rivális Spartak Trnava (Nagyszombat) otthonában. A vendégek ugyan fél órát emberelőnyben játszottak, de ezzel sem tudtak élni.

Légiósok: a DAC vasárnapi sikerében főszereplők voltak az exfradisták

Három gól, három pont. A bukaresti Ekl-vereséget és kupakiesést jó játékkal és gyönyörű gólokkal feledtette a DAC A sárga-kékek 3–0-ra legyőzték a Besztercebányát és megerősítették második helyüket a bajnoki tabellán. A hazaiak első két gólját volt ferencvárosi játékosok, Szánthó Regő és Ammar Ramadan szerezték.

Szánthó nyitotta a DAC góljainak sorát a besztercebányaiak ellen – videó

Az Európa-konferencialigából való búcsú után a DAC a Fortuna Liga 5. fordulójában 3–0-ra legyőzte a Besztercebányát. Három szép gólt szereztek a sárga-kékek – az első Szánthó Regő nevéhez fűződik szabadrúgásból.

Fortuna Liga: az Ekl-kiesést követően térne vissza a győztes útra a DAC

Az Európa-konferencialiga-kiesés után a DAC a Fortuna Ligában szeretne visszatérni a győztes útra. Vasárnap este az újonc Besztercebánya vendégeskedik a Mol Arénában, ahol Hahn János is pályára léphet.

DAC: Nem akartam kockáztatni – Kalmár a hétvégi sérüléséről

Kalmár Zsolt hosszú idő, 494 nap után volt tagja újra a dunaszerdahelyi labdarúgócsapat kezdő tizenegyének, azonban a Podbrezová–DAC (0-0) szlovák bajnoki mérkőzést nem játszotta végig. Azóta kiderült: az első félidő hajrájában összeszedett sérülése szerencsére nem súlyos.