Formula E: óriási izgalmak az utolsó körben, Da Costa-siker Monacóban

Bár az utolsó körben kellett előznie hozzá, de győzelemre tudta váltani a pole pozíciót António Félix da Costa a Formula E monacói versenyén. A DS Techeetah címvédője mellé Robin Frijns (Virgin) és Mitch Evans (Jaguar) állhatott fel a dobogóra.

Formula E: a címvédő indulhat az élről Monacóban

António Félix da Costa szerezte meg a pole pozíciót a Formula–E monacói versenyhétvégéjének időmérőjén. A DS Techeetah versenyzője mögött Robin Frijns zárta a kvalifikációt, a második rajtsorból Mitch Evans és Jean-Éric Vergne vághat neki az idény hetedik futamának.

Formula E: győzelemre váltotta a pole pozícióját az újonc Valenciában

Formula E-s pályafutása első győzelmét aratta Jake Dennis a valenciai második futamon. A BMW brit versenyzője mellé André Lotterer (Porsche) és Alex Lynn (Mahindra) állhatott fel a dobogóra.

Formula E: BMW-rajtelsőség a második időmérőn Valenciában

Jake Dennis szerezte meg a pole pozíciót a Formula E valenciai versenyhétvégéjének második időmérőjén. A BMW brit versenyzője mögött André Lotterer (Porsche) végzett, aki azonban a szombaton kapott három rajthelyes büntetése miatt csak az ötödik pozícióból vághat neki a viadalnak. Az első rajtsorba így Alex Lynn (Mahindra) lépett elő, a második sorból a NIO párosa vághat neki az idény hatodik futamának.

Formula E: öt biztonsági autó és lassulási verseny az esős Valenciában

Nyck de Vries (Mercedes) aratott győzelmet a Formula E 2020–2021-es kiírásának első valenciai versenynapján. A holland mögött Nico Müller (GEOX Dragon), valamint az utolsó helyről induló Stoffel Vandoorne (Mercedes) látta meg a kockás zászlót az öt biztonsági autós szakaszt, sok balesetet, valamint az utolsó körben a kifogyó energia nyomán lassulási versenyt hozó esős futamon.

Formula E: újabb Mercedes-pole; Vandoorne a leggyorsabb Valenciában

Stoffel Vandoorne (Mercedes) szerezte meg a pole pozíciót a Formula E 2020–2021-es kiírásának első valenciai versenynapján. A második António Félix da Costa (DS Techeetah), míg a harmadik Nyck de Vries (Mercedes) lett, azonban utóbbi versenyző az öthelyes rajtbüntetése következményeként a nyolcadik rajthelyet foglalhatja majd el.

Formula E: Puebla, Monaco, New York – teljessé vált az idei versenynaptár

A Formula E a Nemzetközi Automobil-szövetséggel (FIA) karöltve kihirdette a teljes 2020–2021-es versenynaptárt. A mezőny új helyszínre is ellátogathat Mexikóban, miután az Autódromo Hermanos Rodríguez továbbra is átmeneti kórházként üzemel a koronavírus-járvány miatt.

Formula E: sikerült a Mercedesnek, ami szombaton nem – Vandoorne nyert Rómában

Hiába rajtolt a római első versenyen Stoffel Vandoorne a pole pozícióból, a futamot be sem tudta fejezni, vasárnap azonban roppant erős teljesítményt nyújtva megszerezte az első győzelmét az idényben. Másodikként Alexander Sims (Mahindra) látta meg a kockás zászlót, aki mögött bár Norman Nato ért célba, a Venturi versenyzőjét kizárták, így Pascal Wehrlein (Porsche) állhatott még fel a dobogóra.

Formula E: Cassidy először a pole-ban a római második időmérőn

Formula E-s pályafutása során először szerezte meg a pole pozíciót Nick Cassidy. A római versenyhétvége második időmérőjén – amely igencsak nedves pályán vette kezdetét – a Virgin új-zélandi versenyzője mögött Norman Nato (Venturi) és Pascal Wehrlein (Porsche) végzett.

Formula E: a Mercedes katasztrofális futama végén Vergne örülhetett

Jean-Éric Vergne nyerte meg a Formula E római versenyhétvégéjének első versenyét. A DS Techeetah francia versenyzője mögött a Jaguar párosa ért célba Sam Bird, Mitch Evans sorrendben. Előbbi ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben.

Formula E: Mercedes-pole – Vandoorne a leggyorsabb a római időmérőn

Stoffel Vandoorne (Mercedes) szerezte meg a pole pozíciót a Formula E római hétvégéjének első versenynapján. A második André Lotterer (Porsche), míg a harmadik a köre végén a falat is eltaláló Oliver Rowland (Nissan e.dams) lett.

Formula E: hamarosan megtekinthető lesz a sorozatról készült film

Nem sokkal a soron következő, római versenyhétvége előtt mutatják be a Formula E-ről készült filmet – számolt be róla a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) hivatalos honlapja.

Formula E: bemutatták az új biztonsági autót – képek

Idén egyes versenyhétvégének a Formula E jelenlegi biztonsági autója, a BMW i Roadster mellett a MINI Electric Pacesetter elnevezésű modelljét is láthatjuk a pályán. Az új safety car akár már az idény következő fordulójában, az április közepi római versenyeken debütálhat. Íme, néhány kép az autóról!

Formula E: római és valenciai dupla vár a mezőnyre – hivatalos

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) hivatalosan is közzétette a Formula E 2020–2021-es kiírásának frissített versenynaptárát, aminek értelmében Rómában és az újonnan bemutatkozó Valenciában is dupla futamot rendeznek.

Formula E: veszélybe került az idény folytatása Olaszországban?

Szinte a legszigorúbb intézkedéseket hozták a közelmúltban Olaszországban a koronavírus-járvány újabb hulláma miatt. Könnyen lehet, emiatt csak úgy rendezhetik meg a Formula E-idény harmadik viadalát, hogy a római helyszínen egész napos kijárási tilalom lesz érvényben a helyiek számára. A sorozat vezetősége azonban egyelőre optimista, és nem sok esélyt lát arra, hogy ez nagyobb hatással lesz a versenyhétvége lebonyolítására.

Formula E: üzent a Rijádban nagyot bukó versenyző

Sérülések nélkül megúszta Alex Lynn a Formula E rijádi idénynyitójának második futamán elszenvedett hatalmas balesetét. A Mahindra brit versenyző a közösségi médiában beszélt az ütközésről és az állapotáról néhány nappal a verseny után.

Formula E: Bird nyert a piros zászló mögött záruló rijádi versenyen

Sam Bird aratott győzelmet a Formula E 2020–2021-es kiírásának második szaúd-arábiai versenyén Rijádban. A brit mögött Robin Frijns, illetve Jean-Éric Vergne szelte át a célvonalat a piros zászló mögött záródó futamon. A balesetbe belekeveredő Alex Lynnt kórházba kellett szállítani.

Formula–E: Mortara kórházban; a Mercedest kizárták az időmérőről

Robin Frijns szerezte meg a pole pozíciót a Formula–E 2020–2021-es kiírásának második időmérőjén a szaúd-arábiai Rijádban. A kvalifikáció azonban nem hollandról szólt, hanem sokkal inkább Edoardo Mortara harmadik szabadedzés után történt balesetéről, illetve annak következményeiről, ugyanis a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) egyik német erőforrást használó csapatot, így a Mercedest és a Venturit sem engedte elindulni az eseményen.

Formula E: De Vries győztes idénynyitója Rijádban

Győzelemre váltotta a pole pozícióját Nyck de Vries a Formula E rijádi idénynyitójának első versenyén. A Mercedes holland versenyzője mögött Edoardo Mortara és Mitch Evans ért célba. A címvédő António Félix da Costa nem szerzett pontot a sorozat történetének első villanyfényes futamán.

Formula E: magabiztosan szerezte meg De Vries az idény első pole-ját

Nyck de Vries szerezte meg a pole pozíciót a Formula E rijádi idénynyitójának időmérőjén. A Mercedes holland versenyzője a szabadedzések után a kvalifikáción sem talált legyőzőre – mellőle Pascal Wehrlein vághat neki a sorozat történelmének legelső villanyfényes futamának.