F1: Alonso elmondta, mit szeretne még a sportágtól

Harmadszor is megpróbál világbajnok lenni a Formula–1-ben Fernando Alonso.

F1: a folyton panaszkodó Hamilton rajongója odaszúrt a hollandoknak

Hazai közönség előtt aratott győzelmet Max Verstappen a Holland Nagydíjon. A Red Bull versenyzőjének honfitársai az egész hétvégén gondoskodtak a hangulatról Zandvoortban, és még azon sem sértődtek meg túlságosan, amikor Lewis Hamilton egyik rajongója az égen üzent nekik. Sebastian Vettel elárulta, hogy mi hiányzik majd neki a leginkább a visszavonuló Kimi Räikkönennel kapcsolatban, majd átvállalta a holland pályabírók munkáját. Íme, az F1-legek a zandvoorti versenyhétvégéről!

Videó: szenzációs felvétel Fernando Alonso spái szabadedzéséről

Nem túl gyakran van lehetőségük a rajongóknak megnézni, mit is lát pontosan egy Formula–1-es versenyző körözés közben, a Belga Nagydíj második szabadedzésének közvetítésébe azonban nagyszerű képsorok kerültek be Fernando Alonsóról. Az Alpine spanyol pilótájának bukósisakjába ugyanis beszereltek egy kamerát, aminek a képét többször is megmutatták a nézőknek. Alonso egyébként az előkelő negyedik pozícióban zárta a második tréninget Spa-Francorchamps-ban.

F1: Alonso hosszabbított az Alpine-nal – hivatalos

A Formula–1-es Alpine hivatalos közleményben tudatta, hogy élt a jogával, és 2022 végéig meghosszabbította az együttműködését a kétszeres világbajnok Fernando Alonsóval.

F1: BTV vras nduvrg ddwa – közölte Alonso, Ocon válaszolt is rá

A Formula–1-es Alpine istálló kétszeres világbajnok versenyzője, Fernando Alonso szerda délelőtt egy rejtélyesnek tűnő betűsort osztott meg Twitter-csatornáján, amire csapattársa Esteban Ocon hasonlóan értelmetlen karaktersorral válaszolt, a korábbi F1-es versenyző Danyiil Kvjat meg csak nagyokat pislogó emojikkal felelt. Aztán hamar kiderült, miről is van szó – pontosabban nem derült ki semmi...

WEC: történelem Le Mans-ban, Alonso F1-es autóval száguldott – videó

A hosszútávú sportautó-világbajnokság (WEC) a hivatalos Twitter-oldalán tett közzé egy videót, amelyen Fernando Alonso – korábbi WEC-világbajnokként – F1-es autóval, nevezetesen az Alpine-jával gurul ki a Le Mans-i pályára.

F1: A mai Fernando Alonso az ideális csapattárs – Damon Hill

Az 1996-ban Formula–1-es világbajnokságot nyerő Damon Hill szerint 2021-ben Fernando Alonso az ideális csapattárs az F1-ben.

F1: az Alpine vezérének a szocialista Varsóból vezetett az útja a csúcsig

A Magyar Nagydíjon győzelmet ünneplő Alpine-istálló élére idén kinevezett Marcin Budkowskival arról beszélgettünk a Hungaroringen, miként jutott el a vasfüggöny mögötti Lengyelországból egy F1-es csúcspozícióig. A kezdetek miatt még jobban értékeli kiváltságos helyzetét.

F1: a bowlingozó Bottas után senki sem mert felállni a rajtrácsra

Formula–1-es pályafutása első győzelmét aratta Esteban Ocon a 36. Magyar Nagydíjon. Az Alpine a tökéletes csapatmunkát bemutatva győzte le a riválisokat a kaotikus futam végén a Hungaroringen. Valtteri Bottas a verseny első körében furcsa módon „segítette" Lewis Hamiltont, aki mögé a többiek inkább fel sem álltak a rajtrácsra a második startnál. A Williams több pontot szerzett ezen a futamon, mint az előző három idényben összesen, miközben a Red Bull igen nehéz időszakon megy keresztül. Íme, az F1-legek a Magyar Nagydíjról!

Kaotikus első körök, sosem látott rajt és Ocon győzelme a Magyar GP-n

Esteban Ocon első győzelmét aratta vasárnap a Formula–1-es Magyar Nagydíjon. A második helyen Sebastian Vettel ért célba, a dobogóra még Lewis Hamilton állhatott fel a kaotikus hungaroringi futam után. Pedig a hétszeres világbajnok a királykategória történetének talán legfurcsább újrarajtolását követően még az utolsó helyen is autózott. Verstappen csak a 10. helyen ért célba, így Hamilton átvette a vezetést a világbajnoki összetettben.

F1: Alonso kimaradna a bajból, tűzijátékra számít az első körben

A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso úgy érzi, komoly tűzijátékot hozhat a Magyar Nagydíj rajtja, és könnyen profitálhat a két vb-aspiráns, Lewis Hamilton és Max Verstappen újabb összecsapásából. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff azt sem zárja ki, hogy az ötödikként induló Pierre Gasly áll az élre az első kanyart követően.

Sokoldalú spanyol zseni – Fernando Alonso negyvenesztendős

Negyvenesztendős lett Fernando Alonso, a Formula–1 kétszeres világbajnoka. A spanyol klasszis nemcsak lenyűgöző tehetsége, hanem összetett személyisége miatt is az autóversenyzés világának egyik legkülönlegesebb szereplője.

F1: Russell rosszkor volt jó helyen; ez állhatott Toto Wolff e-mailjében

Lewis Hamilton az első körben kilökte Max Verstappent, majd két körrel a vége előtt megelőzte Charles Leclerc-t, és megnyerte a Brit Nagydíjat. A világbajnoki riválisok esete azóta is beszédtéma, ám ezt egyesek – többek között a Netflix munkatársai – vélhetően nem különösebben bánják. George Russell megszerezhette volna az első pontjait a Williamsnél, de pechére csak a sprintkvalifikáción tudott az első tízben végezni. Toto Wolff e-mailben próbálta meggyőzni a versenyigazgatót, miért nem érdemel Hamilton büntetést, de vicces választ kapott Michael Masitól. Íme, az F1-legek a Brit GP-ről!

F1: Leclerc szerint versenybaleset történt Hamilton és Verstappen között

A Formula–1-es Ferrari monacói versenyzője, Charles Leclerc úgy véli, versenybaleset történt Lewis Hamilton és Max Verstappen között a múlt hétvégi Brit Nagydíj versenyén. Hozzá hasonlóan látta a történteket az Alpine kétszeres világbajnoka, Fernando Alonso, valamint a mercedeses Valtteri Bottas is.

F1: Fernando Alonso 2024-ig tervez a legjobbak között maradni

A Formula–1 kétszeres világbajnoka, az Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso úgy tervezi, hogy 2024-ig marad tagja az autós gyorsasági világbajnokság mezőnyének.

F1: Kicsit nehezebb a visszatérés, mint vártam – Alonso

A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso élvezetesebbnek, de egyben nehezebbnek érzi a visszatérését, mint ahogy előzetesen várta.

F1: Egészen mostanáig voltak fájdalmaim – Alonso

A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso elismerte, egészen mostanáig voltak fájdalmai a február 11-i kerékpárbalesetét követően.

F1: Alonso nem érti, miért vesztett egy másodpercet, de így is elégedett

A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso a várakozásokon alul teljesített a Portugál Nagydíj időmérőjén, de igyekszik a pozitívumokra összpontosítani.

F1: Nincs mentség a gyenge teljesítményemre – Alonso

A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso úgy érzi, még mindig gyenge a teljesítménye, amire nem lehet mentség az, hogy kevés ideje volt felkészülni. A kétszeres világbajnok bízik benne, hogy a soron következő Portugál Nagydíjon már jobban szerepel.

F1: Alonso a falban, Bottas defektet kapott az imolai verseny előtt

Bő fél órával az F1-es Emilia-romagnai Nagydíj versenyének rajtja előtt leszakadt az ég az Imolában, ahol meglehetősen izgalmasan alakul a felkészülés: Fernando Alonso eltalálta a falat az Alpine-nal, Valtteri Bottas bal hátsó defektet szenvedett, míg az Aston Martinnál Lance Stroll és Sebastian Vettel hátsó fékje is kigyulladt a felvezető körök során. A silverstone-i csapat keményen dolgozik, hogy a 15 órai start előtt megoldja a problémát.