Férfi kosár NB I: gyenge kezdés után ütötte ki a Falco a Paksot

Sima győzelmet aratott a hazai pályán játszó Falco az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Férfi kosár NB I: ez ám a meglepetés, otthon ért véget a Falco 15-ös győzelmi sorozata!

Nagy meglepetés a férfi kosárlabda NB I-ben: a sorozatban 15 mérkőzést megnyerő Falco hazai pályán 81–75-re kikapott a playoffért kapaszkodó DEAC-tól! A 18. forduló szombati játéknapján megszakadt a ZTE hatos sikerszériája is, a zalaiak a Kaposvár elleni, idegenbeli presztízsmeccsen maradtak alul hét ponttal (89–82). Az Oroszlány négy vereség után ezúttal győzött, az előző hetekben szintén hullámvölgyben lévő Sopront verte (82–77), a Honvéd meglepően simán múlta felül a Szegedet (85–72), míg az Atomerőmű hozta a kötelezőt a Nyíregyháza ellen (82–65) – a paksiaknak ez volt egymás után a harmadik győzelmük.

Férfi kosár NB I: repül a Falco, a DEAC elkapta a Szolnokot

Nyolc győzelem után megszakadt a Szolnok sorozata a férfi kosárlabda NB I-ben: az Olajbányász már az elején tetemes hátrányba került Debrecenben, és meglepetésre 81–63-ra elveszítette a szombat esti mérkőzést. A tabella élén álló Falco sorozatban a 15., a ZTE egymás után a hatodik győzelmét aratta, a Szeged meglepetésre legyűrte az Alba Fehérvárt, az Atomerőmű szoros csatában nyert a tabellán előtte álló Sopron vendégeként, míg a Kaposvár tíz ponttal verte meg az Oroszlányt.

Férfi kosár: eseménydús esztendő sok tanulsággal – évértékelő

Noha meccset nem sikerült nyernie a felnőttválogatottnak a szeptemberi Európa-bajnokságon, összességében izgalmas és sikeres évet zárt a szakág – főleg a Falco.

Férfi kosárlabda NB I: rossz kezdés után sima Falco-siker

A címvédő és listavezető Falco ugyan az első negyedet elveszítette, de végül simán nyert odahaza a Honvéd ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

Férfi kosár BL: Méltóképpen képviseltük Magyarországot – Konakov

A sorozattól a csoportkörben búcsúzó Falco szerb-magyar edzője, Milos Konakov nem szeretne utólag okos lenni, de tudja, a Bursa elleni hazai mérkőzésen úszott el csapata továbbjutása.

Férfi kosár BL: hazai sikerrel esett ki a Falco

A Falco 89–71-re legyőzte a francia Strasbourgot a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában, az A-csoportban.

Kosárlabda: az ötvenéves Kálmán László neve összeforrt a Falcóéval

Az 1999-es Európa-bajnokságon szereplő magyar válogatott egyik fontos emberével, a honi sportág elmúlt három évtizedének meghatározó alakjával beszélgettünk kerek születésnapja alkalmából.

Férfi kosár NB I: a Szolnok óriási verést mért a Körmendre

A tabella élén álló Falco sorozatban a kilencedik, üldözője, a Szolnok zsinórban a negyedik győzelmével tudta le a férfi kosárlabda NB I 11. fordulóját: a címvédő szombathelyiek a vártnál sokkal szorosabb csatában gyűrték le a Szegedet szombaton hazai a pályán (79–74), az Olajbányász viszont nagyon megverte vendégét, a Körmendet (106–55). Az Atomerőmű az utolsó negyedben majdnem elszórakozta győzelmét a ZTE ellen (99–98), míg a fővárosban vendégeskedő Nyíregyházának összejött az első győzelem – a nyírségiek remek utolsó negyedükkel 87–83-ra verték meg a Honvédot.

Férfi kosár BL: a Falco hazai pályán sem bírt a Bursával

A férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 5. fordulójában a Falco hazai pályán 77–64-re kikapott a török Bursától. Ezzel a szombathelyieknek nem marad esélyük, hogy továbbjussanak az első csoportkörből.

Férfi kosár NB I: a Falco nyerte meg a nyugati presztízscsatát

Csúnyán ért véget a Körmend négyes győzelmi sorozata a férfi kosárlabda NB I-ben: a vasiak simán, 90–72-re kikaptak a DEAC vendégeként szombat este. A Falco ellenben zsinórban nyolcadszor is győzött, a címvédő 94–80-ra nyerte meg a ZTE elleni presztízsmeccset. A Sopron hazai, az Atomerőmű és a Kecskemét idegenbeli győzelemmel tudta le a 10. fordulót – utóbbi hosszabbításban nyert Kaposváron.

Férfi kosár NB I: a Szolnok nyert, vége a ZTE-sorozatnak

A Szolnok 84–80-ra legyőzte hazai pályán a ZTE-t a 9. forduló szombat esti rangadóján, ezzel megszakadt a zalaiak ötös sikersorozata a férfi kosárlabda NB I-ben. A Falco menetelése ellenben folytatódott, az immár hatos szériában lévő címvédő a negyedik negyedben söpörte félre útjából az addig szépen helytálló, három győzelemből érkező Oroszlányt. Az Alba Fehérvár sem torpant meg, a Sopron elleni volt zsinórban a negyedik diadala, a Honvéd az utolsó pillanatokban harcolta ki a Kaposvár elleni egypontos sikert – a fővárosiak négy vereség után győztek –, és a DEAC is fordulatos meccsen múlta felül a Szegedet.

Férfi kosár BL: a hajrában bukta el a győzelmet a Falco

A férfi kosárlabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81–74-re kikapott a Murciától, így maradt a 4. helyen a kvartettben.

Férfi kosár NB I: a Kecskemét sem tudta megállítani a Falcót

Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte a Falco a férfi kosárlabda NB I-ben: a címvédő szombathelyiek 95–85-re győztek a Kecskemét vendégeként a 7. forduló pénteki játéknapján. A Szolnok hazai pályán simán verte az Atomerőmű legénységét (88–76), míg a Sopron nagy csatában gyűrte le a házigazdát Szegeden (82–80).

Férfi kosár BL: a Falco nagy verést kapott Törökországban

A kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90–63-ra kikapott a török Bursától.

Férfi kosár BL: teljes gőzzel megy neki a Falco a Bursának

Egy győzelem és egy vereség után nyomás alatt játszó, ugyanakkor bivalyerős rivális otthonában lép pályára a magyar bajnok Falco a férfi kosárlabda Bajnokok Ligájában.

Férfi kosár NB I: a tönkrevert Oroszlány megtáltosodott; Vojvoda megmentette az Albát

Vojvoda Dávid 11 másodperccel a rendes játékidő vége előtt mentette hosszabbításra a meccset, aztán a ráadásban csapata már a Szeged fölé kerekedett: a házigazda Alba Fehérvár 102–95-re megnyerte a férfi kosárlabda NB I szombati programjának fordulatos mérkőzését. A játéknap további fejleményei: a címvédő Falco simán verte a Nyíregyházát (108–83), a ZTE idegenben, nagy csatában 83–76-ra legyőzte a Honvédot, míg az egy hete Fehérváron tönkrevert Oroszlány magabiztosan, 101–80-ra felülmúlta a bajnokverő Kaposvárt.

Férfi kosár BL: a Falco legyőzte a Murciát Szombathelyen

Veresége után javított a Falco, hiszen 104–94-re legyőzte a spanyol Murciát Szombathelyen a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája 2. fordulójának szerdai játéknapján az A-csoportban.

Férfi kosár NB I: Olaj-gála lett a szolnoki rangadóból

A Szolnok hazai pályán fölényesen, 90–57-re legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján. A Körmend–ZTE presztízsmeccs hatalmas csatában, hosszabbításban dőlt el a vasiak javára. A címvédő Falco máris elszenvedte első vereségét, ráadásul saját közönsége előtt – a Kaposvár győzte le 84–79-re. A hosszú idő után újra élvonalbeli Honvéd egyelőre még vár az első győzelmére, az Atomerőmű legénységét csak megszorongatni tudta. A Fehérvár nagyon megverte az Oroszlányt, 67 pontot vert vendégére, és a  DEAC is elkönyvelte első győzelmét, simán elintézve a Nyíregyházát.

Férfi kosár NB I: huszonegy év után tért vissza az élvonalba a Honvéd

Huszonegy év után tért vissza az élvonalba a Budapesti Honvéd férfi kosárlabdacsapata, amely az első meccsén a címvédő Falcóval találkozott.

Kézilabda Eb: Tudta-e?