Liga 2: nem bírt a sereghajtóval az FK Csíkszereda

Huszonegy lövés is kevés volt az FK Csíkszereda számára a sereghajtó Pandurii legyőzéséhez a román másodosztály szerdai találkozóján. A mérkőzést eredetileg október 31-én rendezék volna, ám akkor a zsilvásárhelyi csapat egyetlen pozitív koronavírus-teszt miatt nem kapta meg a Gorj megyei közegészségügyi hatóság engedélyét, hogy elutazzon a székelyföldi mérkőzésre.

Román Kupa: a Csíkszereda az UTA Aradot fogadja

Bálint László György ellenfélként térhet vissza Csíkszeredára, miután a Román Kupa főtáblájának hétfői sorsolásán a másodosztályú székelyföldi csapattal húzták össze az UTA-t.

Liga 2: kihagyott 11-es, idegenben ikszelt a Csíkszereda

Feljutásra pályázó csapat otthonában szerzett pontot szombat délelőtt az FK Csíkszereda a román másodosztályban, ehhez azonban az is kellett, hogy a Turris Oltul Turnu Magurele büntetőt hibázzon.

Románia: ismét halasztani kellett a Csíkszereda meccsét

Éppen csak bepótolta a 7. fordulóból elhalasztott mérkőzését az FK Csíkszereda a román másodosztályban (1–0 a Gloria Buzau otthonában), amikor kiderült, hogy a hétvégi, tizedik játéknapon ismét elmarad a mérkőzése.

Liga 2: bombagóllal nyerte meg a halasztott meccsét a Csíkszereda

Bombagóllal nyerte meg szerda délután Bodzavásáron a koronavírus-fertőzések miatt október 10-ről elhalasztott Liga 2-es mérkőzését az FK Csíkszereda.

Liga 2: a hajrában bukott el Bukarestben a Csíkszereda

A mérkőzés legelején és a legvégén kapott gólokkal maradt alul szombat délelőtt Bukarestben az FK Csíkszereda a Metaloglobus ellen a román másodosztály 9. fordulójában.

Liga 2: a koronavírus után a Slobozia is legyőzte az FK Csíkszeredát

Tizenegy napos kényszerszünet után játszott ismét tétmérkőzést az FK Csíkszereda, amely a múlt héten, a koronavírus-fertőzések miatt elhalasztotta a Gloria Buzau elleni mérkőzését a román másodosztályban, ezúttal viszont volt elég egészséges játékosa, hogy ki tudjon állni az Unirea Slobozia ellen.

Liga 2: a Csíkszeredát is halasztásra kényszerítette a koronavírus

Négy mérkőzést, köztük az FK Csíkszereda szombat délelőtti bodzavásári találkozóját is elhalasztották a román másodosztály hétvégi fordulójából a nagyszámú koronavírus-fertőzés miatt.

Román Kupa: a koronavírus majdnem közbeszólt a székely rangadón

Félórás késéssel kezdődött kedd délután a Román Kupa székelyföldi rangadója, de legalább sikerült lejátszani a harmadosztályú Székelyudvarhelyi FC és a második ligás FK Csíkszereda összecsapását.

Liga 2: első hazai győzelmét aratta az FK Csíkszereda

Már az ellenfelek szurkolóinak körében is híre ment, hogy a csíkszeredai pálya kerítése mellől a hivatalosan zárt kapus mérkőzéseket is végig lehet nézni, mert a román másodosztály 6. fordulójában a már megszokott mintegy 300 hazai néző mellé megérkezett az ASU Poli 30 temesvári drukkere is, akik 460 kilométert utaztak egy ködös délelőtti futballért. Túl színvonalas futballt ugyan nem láthattak, de két érvényes és két érvénytelenített gólt, egy kimaradt büntetőt és az FK Csíkszereda első hazai sikerét igen.

Liga 2: kétgólos előnyről kapott ki az FK Csíkszereda

Kétgólos vezetésről kapott ki szombat délelőtt Bákóban az FK Csíkszereda a román másodosztályban. Az első négy fordulóban gólt és pontot sem szerző újonc Aerostar a szünet után pontrúgásokból fordította meg a székelyföldi csapat ellen találkozót.

Liga 2: hiába futott az eredmény után a Csíkszereda

Hiába zárt kapusak a romániai mérkőzések, van annak előnye, ha egy csapatnak kicsi a stadionja: Csíkszeredában a drótkerítés külső oldalán ismét mintegy 250-en szurkoltak a Petrolul Ploiesti elleni Liga 2-es mérkőzésen, vérbeli meccshangulatot teremtve. A csapat viszont már nem játszott olyan jól, mint két héttel korábban az FCU Craiova ellen, és végig – és végül sikertelenül – futnia kellett az eredmény után a szervezett védelmű és jól kontrázó vendégekkel szemben.

Liga 2: a 94. percben bukta el a győzelmet a Csíkszereda

A 94. percben bukta el szombat este a győzelmet az FK Csíkszereda a román másodosztályban, az újonc, de máris az élvonalba jutást megcélzó FCU Craiova 1948 ellen.

Liga 2: győzelemmel kezdte az idényt a Csíkszereda

Hiába zárt kapusak a futballmérkőzések Romániában, szombat délelőtt az 1200 lakosú máramarosi község, Lénárdfalva lakosságának mintegy harmada ott álldogált a pálya kerítése mellett, hogy megtekintse a csapat történelmének első második ligás mérkőzését. Ráadásul az ellenfél is ismerős volt, hiszen 2019-ben éppen az FK Csíkszereda ütötte el el az egy évvel korábbi feljutástól a Lénárdfalvát – és a székelyföldi csapat most is elrontotta a hazaiak ünnepét.

Liga 2: koronavírus és felvidéki igazolások a Csíkszeredánál

Fél órával a Sepsi OSK ellen tervezett  felkészülési mérkőzés és négy nappal a bajnoki rajt előtt derült ki, hogy koronavírusos az FK Csíkszereda két játékosa.

NB I: több klub is csábítja a Puskás Akadémia támadóját?

Távozik a Csíkszereda labdarúgócsapatától Magyari Szilárd, az NB I-es Puskás Akadémia kölcsönjátékosa.

Románia: véget ért az FK Csíkszereda idénye

Csak a feljutásra esélyes és Liga 1-es licencet kérő hat klub folytatja a koronavírus-járvány miatt március elején félbeszakadt másodosztály küzdelmeit, döntötte el szerda délután a Román Labdarúgó-szövetség. A 17. helyen álló FK Csíkszereda számára így véget ért a szezon, ám mivel kiesők nem lesznek, a 23 mérkőzésén 22 pontot szerző székelyföldi együttes a következő idényben is a Liga 2-ben szerepelhet.

Koronavírus: virtuális meccs a Sepsi és a Csíkszereda között

Virtuális labdarúgó-mérkőzést vív egymással csütörtökön Székelyföld két legjobb labdarúgócsapata, az élvonalbeli Sepsi OSK és a másodosztályú FK Csíkszereda. A mérkőzés bevételét a csíki és a sepsiszentgyörgyi kórházaknak utalják át a szervezők – olvasható a szekelyhon.ro-n.

Liga 2: kikapott, és már kieső helyen a Csíkszereda

Hiába vezetett a 77. percig, harmadik idei mérkőzését is elvesztette az FK Csíkszereda a román Liga 2-ben, ezúttal a Petrolul Ploiesti ellen.

Csíkszereda: bírói segítségre nem, a javuló koncentrációra viszont építhetnek

Küzdelmes őszön van túl a története első román másodosztálybeli idényét futó FK Csíkszereda. A klub a 15. helyen tölti a téli pauzát, ugyanakkor a csapat számára biztató lehet, hogy utolsó öt őszi mérkőzése közül csupán egyet vesztett el. Csonka Bonifác szerint eltartott egy ideig, míg a nyári, csaknem tucatnyi érkezőből valódi csapat formálódott, ám ha tavaszra javul a helyzetkihasználásuk, nem jelenthet gondot a bennmaradás.